do kasy suma: 0,00 zł

Otulina z wełny - o grubości 20mm

Znaleziono produktów: 12

Otulina to niezbędny element każdej izolacji, stosowany przy wielu systemach rurociągowych znajdujących w instalacjach. Otuliny wykonane z wełny mają za zadanie usprawnić oraz zwiększyć funkcjonowanie całego systemu izolowania. Dlaczego wybór odpowiedniej otuliny jest aż tak ważny?

 

Izolacja stosowana w systemach wentylacyjnych

Spośród dostępnych produktów na rynku warto wybrać asortyment dostępny na stronie producenta HOJERO, który oferuje wysokiej jakości materiały izolacyjne. Mowa tutaj o otulinach z wełny, które dzięki swoim właściwościom mogą być stosowane jako izolacja termiczna i akustyczna. Produkt PAROC HVAC Section AluCoat T to otulina przeznaczona m.in do rurociągów grzewczych, parowych i centralnego ogrzewania. Może być stosowana również jako izolacja do przewodów klimatyzacyjnych i kominowych oraz w instalacjach przemysłowych. Ze względu na wełnę mineralną zawartą w otulinie jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko strat energii a dodatkowo dzięki odpowiednim właściwościom izolacyjnym możemy poprawić wydajność obiegu cyrkulacji w instalacjach. 

 

Jakie właściwości powinna posiadać otulina z wełny

Decydując się na wybór odpowiednich produktów izolacyjnych, warto brać pod uwagę przede wszystkim zalety i korzyści jeżeli chodzi o ich zastosowanie. Otulina z wełny marki PAROC wykonana z niehigroskopijnego tworzywa zabezpiecza instalacje przed niekorzystnymi czynnikami jak: wilgoć czy szkodliwe substancje. Folia aluminiowa znajdująca się w otulinie dodatkowo pełni funkcję osłonową, oszczędzając przy tym koszty związane z naprawą instalacji. Wełna zawarta w otulinie nie osiada pod wpływem czasu, posiada także właściwości odporne na czynniki mechaniczne, dzięki czemu może być stosowana nawet w najbardziej trudnych warunkach. To dodatkowy plus szczególnie jeżeli chodzi o eksploatacje w pomieszczeniach z wysoką temperaturą. Klej zawarty w otulinie zaczyna parować pod wpływem temperatury powyżej 200°C, dzięki czemu możliwości izolacyjne wełny mineralnej są bez zmian.Temperatura mięknięcia włókien wełny mineralnej rozpoczyna się dopiero po przekroczeniu 1000°C a dzięki specjalnej strukturze materiał jest produktem niepalnym, zapewniając tym samym bezpieczne użytkowanie. 

 

Jakie są dostępne rodzaje otuliny z wełny?

Na stronie sklepu internetowego HOJERO klienci znajdą otulinę z wełny mineralnej z taśmą samoprzylepną o różnej grubości i średnicy. Ze względu na rodzaj zastosowania w ofercie znajdziemy otulinę z wełny 1,2mb Paroc HVAC section AluCoat:

 • o średnicy 15 mm i grubości 20 mm
 • o średnicy 18 mm i grubości 20 mm
 • o średnicy 22 mm i grubości 20 mm
 • o średnicy 28 mm i grubości 20 mm
 • o średnicy 35 mm i grubości 20 mm
 • o średnicy 42 mm i grubości 20 mm
 • o średnicy 48 mm i grubości 20 mm
 • o średnicy 54 mm i grubości 20 mm
 • o średnicy 60 mm i grubości 20 mm
 • o średnicy 64 mm i grubości 20 mm
 • o średnicy 76 mm i grubości 20 mm
 • o średnicy 89 mm i grubości 20 mm

Dzięki wysokiej trwałości otulina z wełny mineralnej jest produktem stosowanym przy wielu systemach wentylacyjnych. Ze względu na właściwości ogniowe wełna nie traci na jakości z upływem czasu, a co najważniejsze jest odporna na wysoką temperaturę.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl