do kasy suma: 0,00 zł

Otulina z wełny - o grubości 50mm

Znaleziono produktów: 10

Otulina z wełny o grubości 50 mm

Materiały izolacyjne cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona odbiorców. Dla osób, które szukają doskonałej klasy izolacji, otulina z wełny o grubości 50 mm będzie doskonałym rozwiązaniem. Wełna mineralna jest najpowszechniej wykorzystywanym materiałem do zabezpieczenia różnorodnych instalacji o charakterze przemysłowym czy domowego użytku. Przyjrzyjmy się dostępnej otulinie z bliska.

 

Otulina z wełny mineralnej i jej charakterystyka

Cechą charakterystyczną otuliny z wełny o grubości 50 mm jest jej termoizolacyjność. Jej zastosowanie niezwykle korzystnie wpływa na redukcję strat energii w różnego typu instalacjach. Co więcej, otulina zapewnia także optymalną przepuszczalność powietrza, która umożliwia swobodną cyrkulację. Pomimo tego, że otulina może być narażona na zawilgocenie, została ona wyposażona w hydrofobową powierzchnię, dzięki której nie będzie gromadzić się na niej pleśń. Prezentowana otulina z wełny mineralnej pokryta została zbrojną folią aluminiową wraz z taśmą samoprzylepną. 

 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że otulina z wełny o grubości 50 mm jest produktem niepalnym, z klasą reakcji na ogień A 2L-s1,d0. W praktyce oznacza to, że otulina zaczyna topić się dopiero w temperaturze 1000°C. Dzięki tej właściwości, w czasie wystąpienia pożaru otulina nie przyczyni się do jego rozpowszechnienia a co więcej, będzie stanowić swojego rodzaju blokadę dla płomieni. Opór dyfuzyjny pary wodnej otuliny wynosi MV2.

 

Szeroki zakres zastosowania otuliny z wełny o grubości 50 mm

Otulina z wełny mineralnej o grubości 50 mm jest produktem o niezwykle szerokim zastosowaniu. Powszechnie wykorzystywana jest m.in. do:

  • Izolacji termicznych,
  • Rurociągów grzewczych, c.o.,
  • Izolacji akustycznej,
  • Rurociągów parowych,
  • Przewodów klimatyzacyjnych w instalacjach przemysłowych,
  • Przewodów kominowych

Tak szeroki zakres wykorzystywania otuliny niepalnej wykonanej z wełny mineralnej sprawia, że produkt cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród prywatnych, jak i profesjonalnych użytkowników. Na szczególną uwagę zasługuje także łatwość montażu prezentowanego produktu. Wszystko dzięki specjalnemu napięciu znajdującemu się wewnątrz otuliny, co znacznie ułatwia montaż na rurociągach. 

 

Postaw na jakość wybieranej otuliny

Prezentowana otulina o grubości 50 mm wykonana została z wełny Paroc, które to jest niehigroskopijnym materiałem, który jest trwały, odporny na różnorodne czynniki, takie jak np. przenikanie wilgoci czy szkodliwych substancji, dzięki czemu wełna nie osiada, także w warunkach silnej eksploatacji. 

Otulina z wełny o grubości 50 mm sprawdza się w każdych warunkach, gdzie wymagana jest szczelne ocieplanie rur, gdzie kluczową rolę gra izolacja termiczna instalacji. Postaw na sprawdzony produkt wysokiej jakości i ciesz się z jego wydajności przez długi czas.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl