do kasy suma: 0,00 zł

Gdzie otuliny z wełny mineralnej znajdują zastosowanie?

Wykorzystuje się je w różnych miejscach, gdzie potrzebna jest izolacja termiczna. W tym przypadku warstwę zatrzymującą temperaturę oczywiście stanowi wełna mineralna. Poza tym w wentylacjach często pełni także funkcje zapobiegania kondensacji pary wodnej. Gdyby nie obecność otuliny to na w przewodach zaczęłaby się zbierać wilgoć- co doprowadziłoby do uszkodzenia całej instalacji. Wynikałoby to z pojawienia się korozji, która przyspiesza eksploatację przewodów.

Do głównych zadań otulin z wełny mineralnej można przepisać zatrzymywanie ciepła oraz zapobieganie korozji. Funkcje termoizolacyjne zwłaszcza przydają się wtedy, kiedy istnieje ryzyko zamrożenia się wody, która jest w rurze. Lód ze względu na większą objętość mógłby uszkodzić system i uniemożliwić optymalną pracę całej instalacji. Na tle konkurencji wełnę mineralną i szklaną wyróżnia niepalność. Znacznie podnosi to bezpieczeństwo osób znajdujących się wewnątrz budynku.

Między innymi z tych powodów takie otuliny wykorzystuje się w systemach wentylacyjnych i klimatyzacji. Warto również wspomnieć o tym, że tego rodzaju artykuły stanowią barierę dla dźwięku. Dzięki temu wszelkie odgłosy dochodzące z instalacji będą tłumione co pozytywnie wpłynie na kulturę pracy. Przełoży się to na możliwość zupełnego zapomnienia o obecności systemu, ponieważ izolacja akustyczna oklein z wełny mineralnej jest względnie wysoka.

 

Jakie zalety posiada otulina o grubości 60mm?

Produkty z wełny mineralnej o grubości 60 mm przede wszystkim wykorzystuje się w izolacji kanałów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych. Wynika to z szeregu zalet:

  • Takie otuliny świetnie sprawdzają się w swojej podstawowej funkcji, czyli funkcjonowaniu jako bariera termoizolacyjna. Świetnie utrzymują ciepło, dzięki czemu maksymalnie obniżają ryzyko pęknięcia rur.
  • Tego rodzaju izolacji często przepisuje się także role w antykondensacyjną. Dzięki temu instalacja jest chroniona przed skraplaniem się wody.
  • Wełna mineralna jest bardzo uniwersalna, jeśli chodzi o kształt. Dzięki temu można założyć otulinę nawet jeśli ułożenie przewodów jest skomplikowane lub wentylacja posiada nietypową konfigurację.
  • Wyroby z wełny mineralnej są maksymalnie bezpieczne, ponieważ są niepalne. Jest to bardzo pozytywny aspekt, który różni wełnę mineralną od alternatywnej izolacji kauczukowej.
  • Opisywana izolacja wyróżnia się również wysoką odpornością na urazy mechaniczne, wilgoć albo promieniowanie UV. Sprawia to, że spełnia swoją rolę w instalacji optymalnie niezależnie od warunków.

Otulina z wełny o grubości 60 mm jest inwestycją na lata, ponieważ nie tylko pełni twoje funkcje efektywnie, ale także bardzo wolno ulega eksploatacji. Wynika to z szeregu cech fizycznych wełny mineralnej, które zapewniają jej bardzo dużą żywotność.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl