Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

REKUPERATORY PRO-VENT- dlaczego warto?

Opisywane centrale wentylacyjne to rekuperatory, które posiadają entalpiczny wymiennik. Gwarantuje to ochronę antysmogową i bardzo wydajne działanie instalacji. Dzięki temu pomieszczenia, w których pracuje stają się bardzo komfortowe do przebywania. Co więcej wentylator stawia na ekonomiczną pracę, ponieważ umożliwia odzyskiwanie ciepła i wilgoci. Działanie wcześniej wspomnianego entalpicznego wymiennika polega na odzyskiwaniu zimnej wilgoci. Dzięki temu powietrze jest wentylowane w sposób naturalny i staje się bardzo przyjemne dla człowieka. Taki sposób funkcjonowania zapewnia także dowilżanie powietrza dzięki temu osoby, które zmagają się z patologiami układu oddechowego będą mogły oddychać w komfortowych warunkach. Przykładem może być nadmierne wysuszenie śluzówki nosa, które czasem wynika ze zbyt suchego powietrza. Jednocześnie całej pracy wentylatora towarzyszy minimalny opór.

Jeśli chodzi o montaż produktów z oferty najlepiej jest je umieszczać w pomieszczeniach suchych, które są zadaszone. Ważnym czynnikiem jest także temperatura, która powinna być dodatnia- nie mniejsza niż 7 stopni Celsjusza. Przestrzeń powinna być na tyle przestronna, aby rekuperator posiadał pełną przestrzeń obsługową. Instalacja elektryczna dostarczająca energii musi być dostosowana do maksymalnego poboru mocy przez urządzenie.

Należy unikać pomieszczeń wilgotnych takich jak suszarnia, łazienka, pralnia, a także często pokój roboczy. Warto jest również wyposażyć sprzęt w odpowiednią izolację, która zapobiegnie powstawaniu skroplin.

 

Jakie oferują funkcje?

  • Poza samym wentylowaniem powietrza rekuperatory wyposażone są w system odzysku wilgoci i ciepła z budynku.
  • Powietrze wpadające do budynku jest dodatkowo nawilżone a praca rekuperatora przebiega bez oporów.
  • Filtry stosowane w rekuperatorach są niezwykle chłonne, dlatego wszystkie zanieczyszczenia w postaci smogu, pyłu oraz patogenów nie dostają się do obiegu.
  • Ochronę przed szkodliwymi mikroorganizmami zapewnia technologia Bio- Shield, która często określana jest jako najwyższa klasa ochrony przeciw zagrożeniem biologicznym.
  • Praca wentylacji odbywa się niezwykle cicho i wydajnie. Dzięki temu osoby obecne w budynku mogą zupełnie zapomnieć o rekuperatorze.
  • Rekuperatory z oferty stawiają także na funkcjonalność przez lata. Dzięki obecności technologii Long- Life filtry powietrza wymienione są cztery razy rzadziej.
  • Dużą zaletą omawianych systemów jest także wygodny montaż ze względu na małe rozmiary.

 

Jakie są ich przewagi względem standardowych rekuperatorów?

Zdecydowanie jedną z najmocniejszych zalet omawianych rekuperatorów jest ich ekonomia pracy. Składa się na to nią nie tylko odzyskiwanie wilgoci oraz ciepła, ale również wydłużone działanie filtrów powietrza. Wszelkie parametry dotyczące bezpieczeństwa są maksymalnie podniesione w tych instalacjach. Dużą zaletą jest także możliwość ewentualnego zamontowania elektro- jonizacyjnych filtrów antysmogowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl