Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • Cena:

Akcesoria do kurtyn przemysłowych

Znaleziono produktów: 2
 DOORSTOP wyłącznik drzwiowy do kurtyn przemysłowych GUARD PRO
DOORSTOP wyłącznik drzwiowy do kurtyn przemysłowych GUARD PRO
Producent: Sonniger
Cena: 174,61 zł (netto: 141,96 zł )
szt.
Uchwyt montażowy do kurtyn przemysłowych GUARD PRO
Uchwyt montażowy do kurtyn przemysłowych GUARD PRO
Producent: Sonniger
Cena: 29,96 zł (netto: 24,36 zł )
szt.

Kurtyny przemysłowe 

Kurtyny przemysłowe są urządzeniami, których zadaniem jest zapobieganie niekontrolowanemu przepływowi powietrza. Umieszcza się je zwykle nad drzwiami wejściowymi do pomieszczeń po to, żeby powietrze z zewnątrz i z wewnątrz nie mogło się zmieszać, tym bardziej w przypadku sporych różnic temperatur. Takie urządzenie zasysa dosłownie powietrze, ociepla je albo ochładza, a następnie wydmuchuje pod postacią płaszcza powietrznego (kurtyny), która się do podłogi. Takie kurtyny instalowane są bardzo często nie tylko w obiektach przemysłowych, ale też w domach prywatnych. Jakie rodzaje kurtyn powietrznych można wyróżnić i na co zwrócić uwagę przed ich zakupem? Odpowiedź znajduje się poniżej. 

Rodzaje kurtyn przemysłowych

Jakie kurtyny powietrzne można wyróżnić? Do wyboru są kurtyny zimne oraz ciepłe. Jak wskazuje ich nazwa, jedne spośród nich wydmuchują powietrze zimne, drugie zaś ciepłe. To, jaką kurtynę docelowo wybierzemy, powinno być zależne od tego, do czego konkretnie będzie nam ona potrzebna.

Kurtyny ciepłe montowane są zwykle nad bramami wjazdowymi do garaży albo nad drzwiami wejściowymi do budynków. Urządzenia wydmuchujące ciepłe powietrze mają za zadanie zapobiegać przedostaniu się do środka pomieszczeń schłodzonego powietrza. Dzięki czemu nie trzeba dogrzewać budynku, rachunki za energię elektryczną są zaś znacznie niższe. 

W podobny sposób działa kurtyna przemysłowa zimna. Tę zaś umieszcza się w różnego typu chłodniach oraz w innych pomieszczeniach, gdzie musi panować odpowiednio niska temperatura. Takie urządzenie zamontowane nad wejściem ma za zadanie zapobiegać przedostawaniu się do środka budynku ciepłego powietrza z zewnątrz. Jeśli by go nie zastosowano, mogłoby dojść do katastrofy na linii produkcyjnej. Kurtyny tam montowane muszą być zatem niezawodne i mocne. Przedsiębiorstwa mające na wyposażeniu chłodnie inwestują wyłącznie w urządzenia wysokiej jakości.  

Jak wybrać kurtynę przemysłową?

Dokonując wyboru kurtyny przemysłowej, należy mieć na względzie kilka ważnych kwestii. Pierwszą i najważniejszą będą wymiary otworu, nad którym ma zostać zamontowane urządzenie. Kolejną, która jest niezwykle istotna, jest częstotliwość, z jaką otwierane będą skrzydła bramy w garażu albo drzwi. Warto również zwrócić szczególną uwagę na różnice ciśnień i temperatur, które występują na zewnątrz i wewnątrz budynku. 

Ważnym parametrem, o którym nie można bezwzględnie zapomnieć, jest moc danego urządzenia. Powinna być ona dostosowana do przeciągu panującego w pomieszczeniu. Im, jest on większy, tym proporcjonalnie większa powinna być moc. Jeśli nie mamy pewności co do takiej kwestii, dobrze będzie wybrać kurtynę przemysłową, która została wyposażona przez producenta w regulator mocy grzania i nawiewu. Dzięki czemu będziemy mogli dostosować jej pracę do swoich potrzeb. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl