do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Cena
  • Cena:

Akcesoria do wentylatorów

Znaleziono produktów: 12
GKV Łącznik elastyczny stalowy metalowy ocynkowany
GKV Łącznik elastyczny stalowy metalowy ocynkowany
Producent: Vents
Cena: 171,22 zł (netto: 139,20 zł )
szt.
Okrągły Elastyczny króciec antywibracyjny VPG
Okrągły Elastyczny króciec antywibracyjny VPG
Producent: Vents
Cena: 370,97 zł (netto: 301,60 zł )
szt.
Podstawa dachowa VKMK PDI metalowa stalowa ocynkowana
Podstawa dachowa VKMK PDI metalowa stalowa ocynkowana
Producent: Vents
Cena: 658,29 zł (netto: 535,20 zł )
Prostokątny elastyczny króciec antywibracyjny  VVG
Prostokątny elastyczny króciec antywibracyjny VVG
Producent: Vents
Cena: 329,64 zł (netto: 268,00 zł )
szt.
Zawór zwrotny GFK metalowy stalowy ocynkowany
Zawór zwrotny GFK metalowy stalowy ocynkowany
Producent: Vents
Cena: 86,59 zł (netto: 70,40 zł )
szt.

Wentylatory przemysłowe to niezbędne urządzenia w halach produkcyjnych, magazynach oraz obiektach publicznych.

Ich zadaniem jest wymuszenie ruchu powietrza, co sprawia, że ,,zużyte" powietrze zostaje wyprowadzone na zewnątrz i zastąpione świeżym. W przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz magazynach, wentylacja jest niezbędna dla bezpieczeństwa osób pracujących, jak i do przechowywania towaru. W celu prawidłowego działania systemu wentylacyjnego, niezbędne są akcesoria do wentylatorów przemysłowych.

Kluczową rolę odgrywa kasetka filtracyjna.

Element ten jest wykonany z blachy zabezpieczonej przed korozją gęstą warstwą ocynku. Oczyszcza napływające do wnętrza powietrze z pyłów. Kasetki można łatwo montować do wentylatorów za pomocą suwaków zatrzaskowych - pozwalają one na łatwy demontaż, np. w celu przeprowadzenia oczyszczania oraz czynności konserwacyjnych. W ofercie znajdują się także kasetki z filtrem metalowym i termoregulacyjnym zaworem. To umożliwia odprowadzanie gorącego powietrza, nawet gdy wentylator jest wyłączony. Montowane są do wentylatora za pomocą zamków zatrzaskowych, które umożliwiają szybki demontaż. Ponadto, urządzenia te mieszają gorące powietrze (pow. 90°C) z zimnym. 

Do kluczowych akcesoriów należy także okrągłe łączniki stalowe ocynkowane. 

Ze względu na elastyczność, redukują drgania przenoszone z wentylatora na elementy układu wentylacyjnego. Doskonale sprawdzają się w systemach, w których temperatura powietrza mieści się w
przedziale -40°C do +80°C. Redukcja drgań jest możliwa dzięki zastosowaniu antywibracyjnej taśmy z polietylenu wzmocnionego włóknem poliamidowym. Ich montaż odbywa się za pomocą kołnierza mocującego, wykonanego ze stali ocynkowanej. Łączniki posiadają różne średnice, dzięki czemu można je dopasować do wentylatora oraz pozostałych elementów układu wentylacji.

Kolejnym elementem jest prostokątny króciec antywibracyjny.

Składa się z dwóch ramek oraz elastycznego materiału, który redukuje drgania. W przypadku konieczności zamontowania wentylatora dachowego (np. w halach produkcyjnych), montowane są podstawy dachowe. Standardowo wykonane z blachy ocynkowanej, a ich konstrukcja redukuje natężenie hałasu. W wentylatorach przemysłowych, stosowane są często zawory zwrotne (zwłaszcza dachowych), które zapobiegają wstecznemu ruchowi powietrza w wentylacji. Dzięki temu do pomieszczenia napływa wyłącznie świeże powietrze.
Wszystkie akcesoria do wentylatorów przemysłowych dostępne w ofercie, posiadają atesty świadczące o bezpieczeństwie oraz wysokiej jakości wykonania.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl