do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Dezynfekujące lampy UV

Promieniowanie UV (ultrafioletowe) zostało odkryte ponad dwieście lat temu, zaś od ponad stu lat znane są jego właściwości bakteriobójcze oraz sterylizujące. Nie zatem nic dziwnego w tym, iż z czasem postanowiono wymienione właściwości wykorzystać celem wyjałowienia wody, powietrza czy też powierzchni różnych obiektów. Obecnie lampy dezynfekujące UV znaleźć można w licznych gałęziach przemysłu: począwszy od służby zdrowia, poprzez uzdatnianie wody, aż po zapewnianie sterylnego środowiska produkcji w spożywczej branży. Z czego wynika tak duża ich skuteczność? Gdzie znajdą one dokładnie zastosowanie? Na te pytania, odpowiemy poniżej.

 

Gdzie znajdują zastosowanie dezynfekujące lampy UV?

Dezynfekujące lampy UV niegdyś używano głównie w placówkach farmaceutycznych, medycznych, w przetwórstwie, jak i w przemyśle, w którym wymagane jest zachowanie sterylnych warunków. Obecnie zakres zastosowania tego typu urządzeń jest o wiele większy. Lampy dezynfekujące UV znajdują miejsce wszędzie tam, gdzie ważne jest zachowanie czystości pod względem mikrobiologicznym. Poza wymienionymi placówkami medycznymi będą to zatem sektory beauty i fitness, lokale usługowe, biura, placówki handlowe, turystyka, hotelarstwo, szkolnictwo, transport publiczny oraz wiele innych miejsc - tam sprawdzają się dezynfekujące lampy UV. Dezynfekcja powierzchni oraz całych pomieszczeń stanowi doskonałą ochronę dla pracowników, klientów oraz gości przed ryzykiem zarażenia bakteriami i wirusami, które przenoszone są drogą kropelkową. Takie urządzenia zapewniają też czystość mikrobiologiczną powierzchni oraz przedmiotów poddanych procesowi naświetlania.

 

Lampy bakteriobójcze UV – zadbaj o sterylność w pomieszczeniach

Działanie lamp dezynfekujących UV opiera się na wykorzystaniu promieniowania ultrafioletowego o długości fali mieszczącej się w przedziale 100-280 nanometrów. Jest ono zatem na tyle mocne, iż potrafi skutecznie dezaktywować różnego typu patogeny, dzięki czemu nie podlegają one dalszemu namnażaniu. Tym sposobem można się uwolnić od grzybów, wirusów, bakterii, pleśni czy innego rodzaju drobnoustrojów. Aby jednakże dezynfekujące lampy UV zagwarantowały możliwie najlepsze rezultaty, konieczne jest dobranie ich mocy do kubatury konkretnego pomieszczenia poddawanego dezynfekcji.

 

Znajdujące się w sprzedaży dezynfekujące lampy UV, można podzielić w zależności od modelu ich działania. I tak wyróżniamy:

  • lampy służące do dezynfekcji przepływowej - to urządzenia służące do dezynfekowania powietrza w pomieszczeniach zamkniętych. Wciągają powietrze do zamkniętej komory, w której ma miejsce dezynfekcja, 
  • lampy używane do dezynfekcji bezpośredniej - tego typu urządzenia służą do dezynfekowania przedmiotów, powierzchni, podłóg, jak i innych elementów, na które w bezpośredni sposób pada światło.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl