do kasy suma: 0,00 zł

Samogasnąca rura fi 75mm 31m3/h 50mb Silver AirFlex Spectra-1000 HFFR do wentylacji wentylacyjna przewód z jonami srebra z gwarancją InGremio

Dodaj ocenę! 4.60077
Producent: InGremio
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Cena brutto: 822,68 zł 822.68
Cena netto: 668,85 zł
Zapytaj o montaż i oszczędź 15% podatku VAT
ilość - + szt.
Zyskujesz 80 pkt [?]
zapytaj o produkt dodaj do przechowalni
var x = document.querySelector('.name');

Opis

 Rura 75mm 31m3/h 50mb Silver AirFlex Spectra-1000 HFFR do wentylacji

wentylacyjna przewód z jonami srebra samogasnąca z gwarancją InGremio 

 

30 LAT GWARANCJI na aktywność jonów srebra

Podana cena za 1 zwój (50mb)

 

Rura wentylacyjna typu pe-flex AirFlex Spectra-1000 służy do przesyłu powietrza w systemach wentylacji i rekuperacji w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz przemysłowych.

Ścianka wewnętrzna jest w całości wykonana z materiałów antybakteryjnych i antygrzybicznych, które mają chronić rurę przed szkodliwymi i niebezpiecznymi mikroorganizmami, które są szkodliwe dla człowieka.
 
Ich materiały zostały opracowane przez Ingremio i chronione patentami. Powstał podczas projektu badawczego z udziałem ośrodka badawczego, podczas którego udowodnił swoją skuteczność wobec różnego rodzaju bakterii i grzybów.
 
Materiał zawiera srebro, miedź i inne związki aktywne mikrobiologicznie w matrycy polimerowej, dzięki czemu nie będą ulegać procesom migracji, jonizacji i elucji. W badaniach laboratoryjnych przeprowadzonych w środowiskach bardziej agresywnych niż te powszechnie spotykane w systemach wentylacyjnych potwierdzono, że praktycznie żadne związki aktywne mikrobiologicznie nie migrują z polimeru.
 
W praktyce, niezależnie od temperatury i wilgotności powietrza, zastosowane substancje mogą zapewnić nieograniczone działanie sterylizujące i grzybobójcze oraz zapobiegać wytwarzaniu mechanizmów obronnych przez bakterie i grzyby.
 
Składniki użytych materiałów są całkowicie bezpieczne dla ludzi, zwierząt i roślin, a wszystkie użyte materiały mogą mieć kontakt z żywnością. Rura jest bardzo elastyczna, dzięki czemu można je dowolnie kształtować i zginać przy bardzo małym promieniu (zgodnie z dopuszczalnym promieniem gięcia)
 
 

oraz dostosowywane są do warunków instalacji, bez potrzeby używania dodatkowych łączników i kształtek. Konstrukcja rur gwarantuje wytrzymałość mechaniczną na ściskanie powyżej 500N, która może być wykorzystana do zalewania ich betonem konstrukcyjnym podczas prowadzenia prac budowlanych.

Wewnętrzna ścianka rury ma również działanie antystatyczne, zmniejszając sedymentację i gromadzenie się pyłu w rurach. Gładka powierzchnia wewnętrzna umożliwia wysoki przepływ powietrza i niskie straty ciśnienia, przyczyniając się do niskiego zużycia energii całego systemu.

Ponadto pomaga w czyszczeniu rur w razie potrzeby. Dwuścienna konstrukcja kanału wentylacyjnego posiada odpowiedni profil ścianki wewnętrznej oraz zamknięte otwory wentylacyjne, co w znacznym stopniu hamuje przenikanie hałasu powodowanego przez przepływające wewnątrz powietrze oraz zapewnia izolację cieplną.

Kanały wentylacyjne AirFlex Spectra-1000 mają różne średnice do wyboru, a najlepszego wyboru można dokonać w zależności od wymagań instalacji wentylacyjnej i warunków zabudowy. Podczas procesu produkcyjnego oba końce rurki są mocowane i uszczelniane, a cały zwój jest zabezpieczony folią, aby zapobiec możliwemu zanieczyszczeniu podczas użytkowania, przewożenia i przechowywania.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinien odpowiadać budynek i jego usytuowanie, kanały wentylacyjne AirFlex Spectra-1000 powinny być instalowane w domach jednorodzinnych, które nie podlegają wymaganiom przeciwpożarowym.

 

Badania właściwości przeciwbakteryjnych i grzybobójczych przeprowadzono zgodnie z normami ISO 22196:2011 oraz PN-EN ISO 846:2019 w akredytowanym laboratorium mikrobiologicznym Łukasiewicz – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych Barwników/Laboratorium TB w Toruniu. Badania migracji związków aktywnych mikrobiologicznie przeprowadzono zgodnie z normami PN-EN 1186-3:2005 oraz PN-EN 1186-14:2005 w akredytowanym laboratorium J.S. Hamilton Poland.

Badania reakcji na ogień przeprowadzono zgodnie z normą PN-EN 13501-1:2019-02 przeprowadzono w akredytowanym Laboratorium Badań Palności Materiałów Sychta Laboratorium Sp. J. Produkty posiadają atest higieniczny PZH 

 

Informacje Techniczne: 

 

 

 

 

 Akcesoria:

MUFY – MKD

Do każdego rozmiaru rur dostępne są mufy wykonane z materiału HDPE w kolorze czarnym. Mufy zapewniają
szybkie, trwałe i odporne na zerwanie połączenie rur.

 

MUFA GUMOWA – GKD

Mufy stworzone z gumy w kolorze czarnym. Mufy zapewniają szybkie, trwałe i odporne na zerwanie połączenie rur.

 

ZŁĄCZE ELASTYCZNE DO ŁĄCZENIA PRZEWODÓW WENTYLACYJNYCH

Złącze elastyczne wykorzystywane jest do łączenia kanałów wentylacyjnych o dużych średnicach z innymi elementami systemu wentylacyjnego.

Dzięki specjalnie uzyskanej miękkości i elastyczności (wielokrotnie większej niż standardowe rury) zapewnia bezproblemowy montaż, gdzie wymagana jest zmiana kierunku o 90 stopni na krótkim dystansie.

Złącza występują w dwóch rozmiarach: DN 160 oraz DN 200. W zestawie znajdzie się złącze oraz dwa gumowe kołnierze połączeniowe.

 

USZCZELKI – UKD

Specjalnie zaprojektowane uszczelki zapewniają szczelne połączenie rur oraz małą energochłonność systemu

 

ZAŚLEPKI – ZKD

Zaślepki zapewniają ochronę rury przed każdymi zanieczyszczeniami podczas transportu, składowania i instalacji.

 

 Porównanie Właściwości 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Produkty powiązane

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony