do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Elementy do kotłów

Podstawową funkcją kominów spalinowych jest odprowadzanie spalin o niskiej temperaturze z kotłów. Na szczególne wyróżnienie zasługują egzemplarze kondensacyjne oraz modele wyposażone w zamkniętą komorę spalania, zabezpieczające przed wytwarzaniem zagrażającego czadu. Poznaj elementy do kotłów dostępne w szerokim asortymencie naszego sklepu internetowego!

Dwuścienne systemy kominowe KOMIN-MAX TURBO II

Komin-Max Turbo II stanowi dwuścienny system kominowy, którego praca oparta jest o współpracę z kotłami kondensacyjnymi, a także egzemplarzami wyposażonymi w zamkniętą komorę spalania. Szczególne bezpieczeństwo wszystkich podzespołów instalacji zagwarantowane zostało m.in. ze względu na wykorzystanie uszczelek silikonowych. Wspomniane elementy zapobiegają przed niekorzystnym wyciekiem kondensatu, a także wahaniem ciśnienia.

Kominy spalinowo-powietrzne - zastosowanie

Elementy do kotłów dostępne w naszym asortymencie pozwalają na efektywną pracę kominów spalinowo-powietrznych. Wspomniany system odpowiada z kolei za odprowadzanie spalin z urządzenia turbo, a także zamkniętą komorą spalania. Warto przy tym wspomnieć o możliwości swobodnej pracy kotła bez względu na wentylację pomieszczenia, co zagwarantowane jest dzięki zasysaniu powietrza z zewnątrz.

Elementy do kotłów z zamkniętą komorą spalania i kondensacyjnych

W bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego dostępne są elementy, takie jak:

  • odskraplacz
  • kolanko
  • obejma ścienna
  • okapnik
  • redukcja
  • rozdzielacz

Pierwszy ze wspomnianych elementów, odskraplacz, odpowiada za prawidłowe odprowadzanie kondensatu z wnętrza systemu. Kolanko z kolei znajduje zastosowanie przy współtworzeniu omówionego wcześniej systemu powietrzno-spalinowego z zamkniętą komorą spalania.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje zakończenie górne bez podstawy z daszkiem, którego podstawową funkcją jest zabezpieczenie wylotu komina powietrznego i spalinowego przed niekorzystnymi opadami atmosferycznymi. W przypadku, w którym nie ma możliwości wyprowadzenia przewodu kominowego przez dach stosowane jest z kolei zakończenie boczne, również dostępne w naszym asortymencie.

Warto przy tym zwrócić uwagę na wysokiej jakości okapniki, odpowiadające za prawidłowe zabezpieczenie otworu wokół systemu Turbo. Nieodłącznymi składowymi systemu kominowego są rury. W ofercie naszego sklepu dostępnych jest szereg wspomnianych wyżej elementów w różnych wariantach i rozmiarach. Istnieje również możliwość zakupu specjalistycznej rury z kroczem pomiarowym "Turbo", umożliwiającej wykonywanie szczegółowych pomiarów.

Wszystkie elementy na które składa się system kominowy wykonane są z tzw. stali kwasoodpornej, niewrażliwej na działanie kwasów o mocy mniejszej od kwasu siarkowego. Ponad to, wspomniany materiał pozostaje niepodatny na korozję, zwiększoną wilgotność powietrza, a także permanentny kontakt z wodą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl