do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Cena
  • Cena:

Kanały i akcesoria do GWC

Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak GWC, czyli gruntowny wymiennik ciepła, pozwala na efektywniejsze ogrzewanie domów czy innych nieruchomości. Bardzo ważne jest jednak użycie materiałów i akcesoriów, które spełnią swoją funkcję w 100% i wykorzystają one w pełni właściwości, jakie drzemią w gruncie. 

Wysokiej jakości akcesoria i kanały GWC

System GWC może z pozoru wydawać się skomplikowanym, jeśli jednak wszystko zostanie odpowiednio przygotowane i zamontowane, to nawet laik będzie doskonale wiedzieć, na jakiej zasadzie wszystko działa. GWC jest innowacyjnym urządzeniem, które stosuje się do wspomagania wentylacji domów lub innych obiektów, a dzięki temu zwiększa się komfort cieplny, a także obniża koszty energii. Całość będzie efektywna, jeśli zostaną zastosowane odpowiednie kanały i akcesoria. W tej kwestii nie wolno oszczędzać, gdyż jedynie wysokiej klasy kolana do rur, łączniki kanałów czy rękawy izolacyjne sprawią, że system będzie niezawodny przez lata.

Jak dobrać akcesoria i kanały GWC?

Jest kilka rodzajów GWC, a niektóre z nich można wykonać samodzielnie, choć warto zawsze wspomóc się pomocą fachowców, którzy mają doświadczenie w tej materii. Do wyboru są różnego rodzaju akcesoria i tak na przykład kolano do rur 200 mm powinno być wykonane z ocynkowanej stali, a odporność na ściskanie powinna odpowiadać 450 N, przy czym nie wolno zapomnieć, by skuteczność grzybobójcza nie była niższa nić 61%. Wybierając akcesoria, warto sprawdzić, co znajduje się w zestawie i jakie ewentualnie dodatkowe elementy trzeba dokupić. Przy montażu nie wolno zapomnieć o rękawie termokurczliwym, którym uszczelnia się połączenia przewodów, ale bardzo ważna jest również rura wentylacyjna, którą przesyłane jest powietrze. Ścianka takiej rury powinna być wykonana w całości z materiałów odpornych na działanie bakterii i grzybów. Najlepiej zatem zdecydować się na rurę z zawartością srebra, miedzi i innych aktywnych związków mikrobiologicznych, by mieć pewność, że powietrze będzie wolne od szkodliwych zanieczyszczeń. 

Wybieraj sprawdzone produkty

Przygotowując system GWC, należy przede wszystkim przemyśleć, z jakich materiałów ma być wszystko wykonane. Jest to inwestycja, która zapewnia znacznie lepszy komfort funkcjonowania w budynku zarówno w lecie, jak i w zimie, a to oczywiście wpływa na niższe rachunki na ogrzewanie czy ochładzanie pomieszczeń w upalne dni. W naszym sklepie znajdują się akcesoria, kanały i elementy systemu, bez których gruntowne wymienniki ciepła nie będą funkcjonować, a wszystkie produkty spełniają najwyższe standardy i normy, dzięki czemu można mieć pewność, że instalacja będzie działać poprawnie przez długie lata. Wybierając produkty ze sklepu HOJERO, można też liczyć na fachową pomoc i doradztwo w zakresie wyboru odpowiednich akcesoriów i komponentów. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl