do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Cena
  • Cena:

Klimatyzatory kasetonowe

Znaleziono produktów: 91
Klimatyzator do zabudowy kasetonowej Hyundai Slim 10,5kW HCC-M36I/OU biały/czarny
Klimatyzator do zabudowy kasetonowej Hyundai Slim 10,5kW HCC-M36I/OU biały/czarny
Producent: Hyundai
Cena: 15 110,55 zł (netto: 12 285,00 zł )
Klimatyzator do zabudowy kasetonowej Hyundai Slim 14,0kW HCC-M48I/OU biały/czarny
Klimatyzator do zabudowy kasetonowej Hyundai Slim 14,0kW HCC-M48I/OU biały/czarny
Producent: Hyundai
Cena: 20 479,50 zł (netto: 16 650,00 zł )
Klimatyzator do zabudowy kasetonowej Hyundai Slim 15,5kW HCC-M55I/OU biały/czarny
Klimatyzator do zabudowy kasetonowej Hyundai Slim 15,5kW HCC-M55I/OU biały/czarny
Producent: Hyundai
Cena: 21 586,50 zł (netto: 17 550,00 zł )
Klimatyzator do zabudowy kasetonowej Hyundai Slim 7,0kW HCC-M24I/OU biały/czarny
Klimatyzator do zabudowy kasetonowej Hyundai Slim 7,0kW HCC-M24I/OU biały/czarny
Producent: Hyundai
Cena: 10 793,25 zł (netto: 8 775,00 zł )

Klimatyzatory kasetonowe to idealne rozwiązanie do pomieszczeń, gdzie chce się uniknąć niepotrzebnego marnowania przestrzeni użytkowej. Montowane są one w podwieszanych sufitach (w ich konstrukcji), co sprawia, że są niezwykle praktyczne, a ich celem oczywiście jest właściwe rozprowadzenie powietrza na danej powierzchni użytkowej pomieszczenia lub pomieszczeń oraz stworzenie optymalnego klimatu w tych miejscach. Ten rodzaj klimatyzatorów potrzebuje stosunkowo wysokich pomieszczeń, w których może być zastosowany, dlatego też w większości przypadków, montuje się go zwykle w lokalach użytkowych (np. w galeriach handlowych, w kinach, w pubach/restauracjach, w hurtowniach, w biurowcach), a nie w domach prywatnych - chociaż nie jest to regułą.

 

Urządzenia klimatyzacyjne kasetonowe można ustawić tak, aby dostosowały temperaturę powietrza w budynku do warunków panujących na zewnątrz, czyli mogą ogrzewać lub chłodzić powietrze w pomieszczeniach, w których zostaną zamontowane. Mogą filtrować powietrze i w formie "obrobionej" rozprowadzać na przestrzeniach użytkowych, gdzie jest to potrzebne. Wszystkie klimatyzatory kasetonowe działają na zbliżonych zasadach, natomiast takie główne różnice pomiędzy nimi, stanowi ich budowa/wygląd oraz to, w jaki sposób i gdzie są instalowane, a także ich moc, czy też poziom generowanego hałasu. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą klimatyzatorów kasetonowych w naszym sklepie, aby dostrzec te różnice i wybrać najlepsze rozwiązanie do budynku, gdzie ma zostać wdrożone.

 

Zalety i wady klimatyzatorów kasetonowych

Do niewątpliwych zalet tego rozwiązania, należy przede wszystkim zaliczyć to, iż:

•nie zajmują powierzchni użytkowej, którą można wykorzystać w inny sposób

•wyglądają ładnie (estetycznie)

•charakteryzują się wielostronnym nadmuchem powietrza

•są wielofunkcyjne (ogrzewanie i chłodzenie powietrza, funkcja filtrowania, osuszania, wentylowania)

 

 

Wadą tej opcji w niektórych przypadkach może być:

•konieczność specjalnej zabudowy (trzeba wykonać sufit podwieszany, w konstrukcji którego zmieści się klimatyzator, więc ważne jest pomieszczenie było na tyle wysokie, żeby bez problemu możliwe było zrealizowanie tego zadania)

 

Oferowane przez nas klimatyzatory do zabudowy kasetonowej, w zależności od modelu - sterowane są na przykład przy pomocy łatwego w użyciu pilota. Jest to oczywiście tylko jedna z opcji, ponieważ sterowniki mogą być także montowane na ścianie, mogą występować w postaci sterowników centralnych, mogą być to moduły pozwoleń na pracę, Dry Contact, BMS, Wi-Fi. Niektóre z tych urządzeń posiadają możliwość integracji z czujnikiem, który wykrywa obecność ludzi, dzięki czemu można zautomatyzować działanie tych urządzeń w takich stopniu, aby uruchamiały się tylko wtedy, kiedy istnieje taka potrzeba (w chwilach, kiedy ludzie korzystają z danych pomieszczeń).

 

Niektóre klimatyzatory kasetonowe dają możliwość podłączenia do nich kanałów z świeżym powietrzem, dzięki czemu pełnią funkcje zarówno klimatyzacji, jak również wentylacji. Zapraszamy do zapoznania się z szczegółami technicznymi poszczególnych urządzeń w tej kategorii naszego sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl