do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Klimatyzacja

Klimatyzatory to urządzenia chłodzące pomieszczenia. Idealnie sprawdzą się na upalne dni zapewniając orzeźwienie i komfort. Jednak produkty są w stanie również ocieplać pomieszczenia, więc sprawdzą się idealnie na każdą porę roku. Urządzenia, które są wyposażone w układy sterowania mogą utrzymywać stałą, zadaną temperaturę w pomieszczeniu. Każdy klimatyzator składa się ze:

  • sprężarki- ta część jest sercem klimatyzatora, ponieważ ta pompuje czynnik chłodniczy przez system, po tym, jak gaz zostaje ogrzany i poddany wysokiemu ciśnieniu;
  • skraplacza- jest wymiennikiem ciepła, jego zadaniem jest odprowadzanie ciepła z czynnika chłodniczego przejętego przez parownik od powietrza w stronę kabiny, w trakcie przepływu para czynnika skrapla się w ciecz i ta spływa w stronę parownika;
  • parownika- tutaj powietrze zostaje ochładzane i oddaje ciepło czynnikowi chłodniczemu, który krąży w obiegu zamkniętym

Osoby, które posiadają klimatyzator w domu mogą cieszyć się komfortem termicznym i wilgotnością. W ostatnim czasie urządzenia zyskały ogromną popularność. Przed zakupem warto jednak przeanalizować, jaki klimatyzator wybrać. W sklepie jest dość pokaźny wybór tego typu produktów. Możemy podzielić je na dwa zasadnicze typy:

  • Klimatyzator poziomy- montowany jest w pomieszczeniach, budynkach bez jednostki zewnętrznej. Ten typ ma możliwość grzania i chłodzenia- rewersyjność. Jest w bardzo kompaktowej i eleganckiej obudowie, dodatkowo został wyposażony w przepustnice, które nie psują wizerunku elewacji. W działaniu jest bardzo stabilny i cechuje się niskim zużyciem energii. Jest w 100 % bezpieczny i umożliwia pracę w każdych warunkach. Klimatyzator ma bardzo szeroki wybór sterowania, dla każdego coś się znajdzie.
  • Klimatyzator pionowy- ten rodzaj w ciągu kilku minut jest w stanie schłodzić pomieszczenie nawet o dużej powierzchni. Oczywiście klimatyzacja jest rewersyjna. Ogromną zaletą tego urządzenia jest to, że nie hałasuje i praktycznie nie słychać, jak pracuje. Charakteryzuje się brakiem jednostki zewnętrznej, więc zamontowane w budynku nie musi być powiązane z jednostką zewnętrzną. Klimatyzator jest bardzo łatwy w montażu i jest w pełni bezpieczny ze względu na to, że posiada system przeciwmrożeniowy umożliwiający pracę w każdych warunkach atmosferycznych. Produkt zapewnia komfort ze względu na łatwość w obsłudze, każdy może wybrać najlepszy dla siebie. W tej kwestii możemy wybierać ze wbudowanego panelu dotykowego, zdalnego panelu dotykowego, pilota bezprzewodowego lub za pomocą smartfona. Z myślą o tym, aby nie ingerować w estetykę elewacji, zostały zamontowane przepustnice. Ten klimatyzator zużywa bardzo małe ilości energii.

 

"Jaki klimatyzator wybrać?"

Tak naprawdę wybór klimatyzatora zależy tylko od nas. Klimatyzator pionowy zapewni możliwość przenoszenia i przestawiania urządzenia w dowolne miejsca. Natomiast, jeśli ktoś chce zamontować na dłuższy czas klimatyzator w danym miejscu to lepszym wyborem będzie poziomy. Tak naprawdę mamy wolną rękę w wyborze. W naszym sklepie każdy znajdzie odpowiednią dla siebie klimatyzację. Produkty, które posiadamy w naszym wyposażeniu cechują się najwyższą jakością w dobrej cenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl