do kasy suma: 0,00 zł

Kominek komin wentylacyjny ścienny fi 80 używany jest do okapów kuchennych oraz wentylacji łazienek
Kominek komin wentylacyjny ścienny fi 80 używany jest do okapów kuchennych oraz wentylacji łazienek
Producent: DachWent
Cena: 299,99 zł 399,00 zł (netto: 243,89 zł 324,39 zł )
szt.
  • promocja

 

Kominki wentylacyjne to integralny element każdego systemu wentylacyjnego. Są spotykane zarówno w tradycyjnych układach grawitacyjnych oraz w coraz popularniejszych systemach wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacji. Zapewniają ciągłą cyrkulację powietrza, dzięki czemu możliwe jest odprowadzenie na zewnątrz dwutlenku węgla, zużytego powietrza czy nadmiaru wilgoci.  

 

Kominki wentylacyjne 

Sprawdzają się najlepiej w dużych domach i w większych budynkach, które potrzebują bardziej wydajnych rozwiązań do przepływu powietrza. Dzięki kominkom można usprawnić kanał odprowadzania powietrza i sprawić, że jego wymiana będzie odbywała się bardziej wydajnie. W sklepie Hojero.pl można znaleźć kominki wentylacyjne o różnych średnicach: 

  • fi 80. 
  • fi 100, 
  • fi 125, 
  • fi 150. 

O wyborze odpowiedniego kominka i jego instalacji można pomyśleć już na etapie planowania budowy domu, uwzględniając go w projektach architektonicznych. Istnieje możliwość pomalowania kominka farbą proszkową, która pozwoli upodobnić jego wygląd do elewacji budynku.  

Kominki ścienne 

Kominek wentylacyjny pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Powinien być umieszczany na krańcach systemów wentylacyjnych pomieszczeń, które są źródłem różnych woni. Należą do nich kuchnia, łazienka oraz domowa kotłownia. 

Kominki ścienne to typ urządzenia, które charakteryzuje się dużą średnicą. Wykorzystuje się je głównie do montażu w przypadku, gdy nie można umieścić kominka na dachu. Znajdują także zastosowanie, gdy wymaga tego projekt instalacji wentylacyjnej lub ze względów estetycznych. Dodatkowo można zamontować kominek wentylacyjny ścienny w miejscu, w którym rozwiązanie w postaci kratki nie jest optymalne i powoduje ruch zwrotny powietrza. Są to urządzenia szczególnie polecane do takich lokalizacji, w których panuje swobodny ruch wiatru, bez porywistych podmuchów. 

 

Kominki do okapów kuchennych 

Obróbka żywności w kuchni powoduje tworzenie się wielu szkodliwych substancji i gazów, które mogą być przyczyną pogorszenia się stanu zdrowia. Dlatego kominek wentylacyjny sprawdzi się doskonale w pomieszczeniach kuchennych, które powinny być często wentylowane i mieć ciągle wymieniane powietrze. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla osób narażonych na występowanie chorób górnych dróg oddechowych - astmatyków i alergików. Eliminacja zanieczyszczonego powietrza pomoże im wreszcie odetchnąć z ulgą. 

Kominki do łazienek 

Profesjonalne kominki wentylacyjne to niezastąpione rozwiązanie do odprowadzania wilgoci. Prawidłowa cyrkulacja powietrza jest szczególnie ważna w łazienkach, w których często używa się wody. Jeśli ten obieg nie będzie działał sprawnie, to woda zacznie się gromadzić w różnych miejscach, powodując pojawienie się grzybów. Nadmiar wilgoci i szkodliwych gazów w powietrzu jest główną przyczyną gorszego samopoczucia, występowania bólu głowy i rozmaitych schorzeń. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl