do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • Cena:

Kratki stalowe Szlifowane

Znaleziono produktów: 12

Kratka wentylacyjna to ostatnia część, to jakiś wskaźnik, możemy zobaczyć w jakim stanie. Jeśli wymagane jest czyszczenie, warto sprawdzić stan kanałów wentylacyjnych. Właściwa cyrkulacja powietrza w pomieszczeniach jest przede wszystkim korzystna dla zdrowia mieszkańców, ale także korzystna dla materiałów budowlanych użytych do wykonania budynków. Okap jest najbardziej dekoracyjnym elementem w systemie wentylacji, ale warto zadbać o cały system. 

Elegancka kratka wentylacyjna ma pręty wykonane z polerowanej stali nierdzewnej. Kratkę można zamontować jako zakończenie okrągłego nawiewnika. W środku pod ościeżnicą znajduje się rowek montażowy, który znajduje się wewnątrz otworu. W rezultacie sama rama zachodzi na stronę wewnętrzną o około 1 cm, a rama wystaje na zewnątrz od rowka o około 1 cm, aby zakryć wszelkie nierówności na krawędzi otworu
wentylacyjnego. Poniżej środka ramy znajduje się wejście do kratki. Wlot powietrza to kołnierz znajdujący się z tyłu kratki, który ma głębokość ok. 2 cm i wchodzi do otworu wentylacyjnego, co pozwala skutecznie zamontować kratkę w otworze wentylacyjnym.

Standardowo wymiary zewnętrzne wejścia są zawsze nieco mniejsze niż wymiary otworu. Każde miejsce z systemem wentylacji wymaga kratki wentylacyjnej. Są jedynym widocznym elementem. Umieszcza się je na obu końcach kanału wentylacyjnego, gdzie zwykle montuje się je za pomocą śrub i specjalnych środków uszczelniających. Mogą również znajdować się na ścianie lub podłodze. Obecnie coraz większą wagę przywiązuje się do wartości układu. Różnorodność kształtów, kolorów, wzorów, a nawet materiałów, z jakich można je wykonać, pozwala dobrać kroje dokładnie pasujące do układu danego pomieszczenia. 

Pręty są używane jako wypełnienie dostępnej u nas kratki. Szerokość jednego pręta wynosi około 6 mm. Domyślnie rozstaw prętów również wynosi 6 mm, ale jeśli masz specjalne wymagania, możesz zwiększyć te rozstawy. Drobną siatkę możemy również przyspawać do kratki z tyłu. Główną zaletą tej dodatkowej siatki jest to, że może zapobiegać owadom. Z drugiej strony takie siatki mogą gromadzić kurz i niestety obniżać wydajność wentylacji. Kratka jest ciężka. W związku z czym należy go zainstalować bardzo ostrożnie. Przyklej ją mocno za pomocą kleju lub innego super kleju odpowiedniego dla materiału, który ma być połączony z kratką, aby upewnić się, że kratka jest solidnie połączona i nie wpadnie do otworu lub separacji. Niezależnie od powyższego kleju, kratkę montowaną na suficie należy dokręcić oddzielnie. Jeżeli planujesz zamontować kratkę na suficie, poinformuj nas o tym a my wykonamy 2 dodatkowe otwory w ościeżnicy do przykręcenia kratki do sufitu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl