do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • Cena:

Kratki wentylacyjne są zwykle instalowane na ścianie lub suficie. Patrząc jednak na szeroki wybór tego typu elementów możemy wspomnieć o kratach podłogowych czy okapowych. Pamiętaj, aby zachować jak największą odległość, aby możliwie efektywnie zbierać zanieczyszczenia. Kratka wentylacyjna nie ogranicza się bynajmniej do zwykłych plastikowych elementów montowanych na ścianie.
Producenci zwrócą uwagę na wiele opcji i wydajność obróbki powierzchni systemu wentylacji. Kratki kominkowe z zaworami zwrotnymi, higrostatem lub wentylatorami - to tylko niektóre z wielu opcji. Dzięki nim cyrkulacja powietrza w każdym pomieszczeniu jest prawidłowa i efektywna. Z drugiej strony zastosowane udogodnienia pozwalają na dostosowanie pracy systemu wentylacji do warunków panujących na zewnątrz budynku.

Punktem wyjścia do doboru kratki wentylacyjnej jest dokładne wymierzenie otworu, który ma zostać zamknięty / przykryty kratką. Otwory mogą mieć różne rozmiary i kształty, dlatego ważne jest, aby je dokładnie zmierzyć. Po zapoznaniu się z wielkością zakrywanego otworu kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniego kształtu kratki. Jeśli wybierzesz kształt, zalecamy wybór materiału siatki wentylacyjnej. Po wybraniu materiału siatki i pożądanego kształtu, kolejnym krokiem jest wybór wypełniacza. Poniżej przedstawiamy 3 możliwe wypełnienia i przykłady kratek z tymi wypełnieniami, które są odpowiednie dla różnych kształtów i materiałów. 

Pręt zainstalowany jako wypełnienie pieca ma przekrój kwadratowy, a patrząc bezpośrednio przed piecem, można zobaczyć wnętrze kanału wentylacyjnego. Dlatego, gdy kratki te są zamontowane w taki sposób, że są oglądane z góry lub z dołu, mają najlepszy wygląd, ponieważ pręty skutecznie zakrywają wnętrze kanałów wentylacyjnych, a jednocześnie wyglądają bardzo atrakcyjnie.

Jeśli chcesz, aby kratka wentylacyjna wyglądała elegancko i nowocześnie bez widocznych otworów wentylacyjnych, możemy dostarczyć kratkę kompletną. Przód pełnej kratki może być płaski lub wypukły, ze wspornikiem spawanym o długości 1 cm. Kratka przednia ma okrągły rowek w okrągłym kanale, podczas gdy przedni panel może być okrągły lub kwadratowy / prostokątny. Oprócz kratki wentylacyjnej montowanej na ścianie możemy również wykonać ramkę montażową mocowaną na stałe w kanale wentylacyjnym. Wklej ramkę do kanału lub zamocuj za pomocą śrub, a następnie włóż do niej kratkę. Zastosowanie ramki montażowej ułatwia wkładanie i wyjmowanie kratki z kanału w celu wyczyszczenia. Oczywiście nie ma potrzeby zamawiania takiej ramy, ponieważ kratkę można łatwo wyczyścić bez wyjmowania jej z rury.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl