do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • Cena:

Kratki stalowe Szlifowane

Znaleziono produktów: 12

Kratka wentylacyjna jest podstawowym elementem instalacji kominka. Ich zadaniem jest doprowadzenie powietrza do komory spalania oraz regulacja temperatury wewnątrz płaszcza. Zapobiegają przegrzaniu i zapewniają prawidłową pracę kominka. Stanowią również ważny element aranżacji wnętrza eleganckie zakończenie kanału rozprowadzania powietrza
wkładu. Najpiękniejszym elementem każdego systemu wentylacyjnego jest kratka wentylacyjna. Zwykle jest widoczny, więc jego wygląd powinien być co najmniej neutralny. Dodatkowo mogą chronić pomieszczenie przed zanieczyszczeniami, które mogą przedostać się z instalacji wentylacyjnej na zewnątrz.

Krótko mówiąc, kratka wentylacyjna jest elementem dekoracyjnym każdego systemu wentylacyjnego. Istnieją kratki wentylacyjne wewnętrzne i zewnętrzne. Kratki wewnętrzne powinny znajdować się we wszystkich pomieszczeniach, takich jak kuchnie, łazienki, pralnie i suszarnie. Dodatkowo we wszystkich pomieszczeniach bez drzwi i okien należy pamiętać o zapewnieniu wentylacji i zamknięciu ich kratkami. Zewnętrzna kratka wentylacyjna zabezpiecza wyjście z systemu wentylacji zewnętrznej budynku. Konstrukcja kratki powinna być mocna, aby uniemożliwić ptakom i innym zwierzętom dostanie się do systemu.

Dodatkowo jego mocowanie musi zapewniać ochronę przed podmuchami, które mogą uszkodzić element wentylacyjny. Różne kratki wentylacyjne pozwalają na optymalną regulację elementów instalacji wentylacyjnej i nietypowych warunków w każdym pomieszczeniu. W ten sposób wpływamy na poprawę efektywności cyrkulacji powietrza. W sprzedaży dostępne są kratki wentylacyjne o różnych wymiarach. Planując otwory w ścianach lub stropach, weź pod uwagę standardowe parametry dostarczane przez różnych producentów. Istnieje jednak możliwość zamówienia grilla o odpowiednim rozmiarze. To przydatne rozwiązanie, chociaż wszystkie dostępne produkty nadal nie spełniły naszych oczekiwań. 

Przy określaniu wielkości kratki wentylacyjnej należy wcześniej określić jej kształt. Możesz wybrać siatkę prostokątną z prostokątnym środkiem, kwadratową siatką z okrągłym środkiem lub okrągłą siatką z okrągłym środkiem. Składając zamówienie wpływamy również na rodzaj zastosowanego materiału oraz sposób wypełnienia.

Najczęstszym wyborem jest plastikowa kratka. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że powierzchnia systemu wentylacji jest mocniejsza, warto wybrać metalową kratkę. Mogą być z ocynkowanego lub malowanego metalu. Producent dostarczył nam również kratki wykonane z mosiądzu. Ostateczny wybór zależy nie tylko od materiału kratki, ale także od sposobu wykonania. Do najpopularniejszych należą kratki metalowe szlifowane, polerowane lub malowane oraz kratki z mosiądzu szlifowanego, polerowanego. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl