Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Cena
  • Cena:

Akcesoria do kurtyn powietrznych

Znaleziono produktów: 5
Wsporniki montażowe ścienne FlowAir SLIM
Wsporniki montażowe ścienne FlowAir SLIM
Producent: FlowAir
Cena: 147,60 zł (netto: 120,00 zł )
szt.
Wyłącznik magnetyczny do kurtyn powietrza GUARD
Wyłącznik magnetyczny do kurtyn powietrza GUARD
Producent: Sonniger
Cena: 215,94 zł (netto: 175,56 zł )
szt.
Zestaw uchwytów montażowych do kurtyn powietrza GUARD pionowe
Zestaw uchwytów montażowych do kurtyn powietrza GUARD pionowe
Producent: Sonniger
Cena: 102,29 zł (netto: 83,16 zł )
szt.
Zestaw uchwytów montażowych do kurtyn powietrza GUARD poziome
Zestaw uchwytów montażowych do kurtyn powietrza GUARD poziome
Producent: Sonniger
Cena: 91,95 zł (netto: 74,76 zł )
szt.

Kurtyny powietrzne - akcesoria

Akcesoria do kurtyn powietrznych to różnego rodzaju elementy dodatkowe, które wykorzystuje się podczas montażu oraz obsługi urządzeń nawiewowych. Dzięki nim możliwe jest łatwiejsze sterowanie, w tym ustawianie optymalnych parametrów prędkości oraz temperatury wydmuchiwanego powietrza. Poszczególne akcesoria mogą także służyć do ułatwienia instalacji kurtyn w miejscu swojego przeznaczenia. Służą do tego m.in. wsporniki montażowe ścienne, a także zestawy uchwytów montażowych. W widocznym katalogu znajdują się najbardziej użyteczne propozycje produktowe, które wspomogą prawidłową eksploatację urządzeń wentylacyjnych. Zapraszamy do przejrzenia oferty.

Akcesoria elektroniczne do kurtyn powietrznych

W zaprezentowanym asortymencie znajdują się m.in. panele sterujące do zastosowania we współpracy z dedykowanymi kurtynami powietrza. W zależności od typu urządzenia, sterowniki pozwalają na obsługę nawet kilku sprzętów jednocześnie. Dzięki akcesoriom możliwe jest ręczne zmienianie parametrów temperatury, ustawianie prędkości wiatraków czy też zaprogramowanie urządzenia do pracy w warunkach wyższej temperatury na zewnątrz. Kolejnym z dodatków używanych do obsługi kurtyn powietrznych są wyłączniki magnetyczne, które reagują na wykrywany ruch drzwi wejściowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest optymalizacja pracy sprzętów nawiewowych, które dostosowują tok swojej pracy do konkretnych warunków. Warto zaznaczyć, iż są to elementy dedykowane dla konkretnych rodzajów kurtyn, dlatego trzeba zwrócić szczególną uwagę na opisy produktowe dostępne po kliknięciu w zdjęcie. Elektroniczne dodatki do kurtyn pozwalają usprawnić pracę urządzeń wentylacyjnych, ograniczyć koszty eksploatacyjne i dopasować model użytkowania do indywidualnych potrzeb.

Akcesoria montażowe do kurtyn powietrznych

Ważnym elementem dodatkowym kurtyn powietrza są akcesoria montażowe. Może być to m.in. zestaw wsporników instalacyjnych ściennych, dzięki którym możliwe jest bezpieczne i szybkie zamontowanie kurtyny w wybranym miejscu. Dzięki wspornikom można zainstalować urządzenie nawet w miejscu mniej dostępnym, do którego dostęp jest wyraźnie utrudniony. Podobne założenia spełniają dodatki w postaci uchwytów montażowych pionowych oraz poziomych. Te z kolei pozwalają umieścić sprzęt w wybranej przez siebie płaszczyźnie. Co ważne, wsporniki i uchwyty są dostosowane produkcyjnie do ciężaru kurtyny. To specjalnie zaprojektowane dodatki, które są w stanie wytrzymać obciążenia, które zwiększają się podczas uruchomienia wiatraków. Wybór sprawdzonych i rekomendowanych akcesoriów jest polecany przez producentów urządzeń wentylacyjnych. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi propozycjami dostępnymi w niniejszym katalogu. Kategoria jest stale uzupełniana nowymi produktami, dlatego warto zaglądać tutaj regularnie.

 

 

Kurtyny przemysłowe 

Kurtyny przemysłowe są urządzeniami, których zadaniem jest zapobieganie niekontrolowanemu przepływowi powietrza. Umieszcza się je zwykle nad drzwiami wejściowymi do pomieszczeń po to, żeby powietrze z zewnątrz i z wewnątrz nie mogło się zmieszać, tym bardziej w przypadku sporych różnic temperatur. Takie urządzenie zasysa dosłownie powietrze, ociepla je albo ochładza, a następnie wydmuchuje pod postacią płaszcza powietrznego (kurtyny), która się do podłogi. Takie kurtyny instalowane są bardzo często nie tylko w obiektach przemysłowych, ale też w domach prywatnych. Jakie rodzaje kurtyn powietrznych można wyróżnić i na co zwrócić uwagę przed ich zakupem? Odpowiedź znajduje się poniżej. 

Rodzaje kurtyn przemysłowych

Jakie kurtyny powietrzne można wyróżnić? Do wyboru są kurtyny zimne oraz ciepłe. Jak wskazuje ich nazwa, jedne spośród nich wydmuchują powietrze zimne, drugie zaś ciepłe. To, jaką kurtynę docelowo wybierzemy, powinno być zależne od tego, do czego konkretnie będzie nam ona potrzebna.

Kurtyny ciepłe montowane są zwykle nad bramami wjazdowymi do garaży albo nad drzwiami wejściowymi do budynków. Urządzenia wydmuchujące ciepłe powietrze mają za zadanie zapobiegać przedostaniu się do środka pomieszczeń schłodzonego powietrza. Dzięki czemu nie trzeba dogrzewać budynku, rachunki za energię elektryczną są zaś znacznie niższe. 

W podobny sposób działa kurtyna przemysłowa zimna. Tę zaś umieszcza się w różnego typu chłodniach oraz w innych pomieszczeniach, gdzie musi panować odpowiednio niska temperatura. Takie urządzenie zamontowane nad wejściem ma za zadanie zapobiegać przedostawaniu się do środka budynku ciepłego powietrza z zewnątrz. Jeśli by go nie zastosowano, mogłoby dojść do katastrofy na linii produkcyjnej. Kurtyny tam montowane muszą być zatem niezawodne i mocne. Przedsiębiorstwa mające na wyposażeniu chłodnie inwestują wyłącznie w urządzenia wysokiej jakości.  

Jak wybrać kurtynę przemysłową?

Dokonując wyboru kurtyny przemysłowej, należy mieć na względzie kilka ważnych kwestii. Pierwszą i najważniejszą będą wymiary otworu, nad którym ma zostać zamontowane urządzenie. Kolejną, która jest niezwykle istotna, jest częstotliwość, z jaką otwierane będą skrzydła bramy w garażu albo drzwi. Warto również zwrócić szczególną uwagę na różnice ciśnień i temperatur, które występują na zewnątrz i wewnątrz budynku. 

Ważnym parametrem, o którym nie można bezwzględnie zapomnieć, jest moc danego urządzenia. Powinna być ona dostosowana do przeciągu panującego w pomieszczeniu. Im, jest on większy, tym proporcjonalnie większa powinna być moc. Jeśli nie mamy pewności co do takiej kwestii, dobrze będzie wybrać kurtynę przemysłową, która została wyposażona przez producenta w regulator mocy grzania i nawiewu. Dzięki czemu będziemy mogli dostosować jej pracę do swoich potrzeb. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl