do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • Cena:

Nagrzewnica gazowa RAPID PRO LRP 018 15kw
Nagrzewnica gazowa RAPID PRO LRP 018 15kw
Producent: Sonniger
Cena: 11 247,40 zł (netto: 9 144,23 zł )
szt.
Nagrzewnica gazowa RAPID PRO LRP 028 25kw
Nagrzewnica gazowa RAPID PRO LRP 028 25kw
Producent: Sonniger
Cena: 12 677,27 zł (netto: 10 306,72 zł )
szt.
Nagrzewnica gazowa RAPID PRO LRP 035 32kw
Nagrzewnica gazowa RAPID PRO LRP 035 32kw
Producent: Sonniger
Cena: 14 107,15 zł (netto: 11 469,23 zł )
szt.
Nagrzewnica gazowa RAPID PRO LRP 045 41kw
Nagrzewnica gazowa RAPID PRO LRP 045 41kw
Producent: Sonniger
Cena: 16 204,30 zł (netto: 13 174,23 zł )
szt.
Nagrzewnica gazowa RAPID PRO LRP 055 48kw
Nagrzewnica gazowa RAPID PRO LRP 055 48kw
Producent: Sonniger
Cena: 13 699,00 zł (netto: 11 137,40 zł )
szt.
Nagrzewnica gazowa RAPID PRO LRP 075 68kw
Nagrzewnica gazowa RAPID PRO LRP 075 68kw
Producent: Sonniger
Cena: 20 017,30 zł (netto: 16 274,23 zł )
szt.
Nagrzewnica gazowa RAPID PRO LRP 102 91kw
Nagrzewnica gazowa RAPID PRO LRP 102 91kw
Producent: Sonniger
Cena: 23 830,30 zł (netto: 19 374,23 zł )
szt.

Ogrzewanie dużych powierzchni nie zawsze należy do łatwych zadań. Instalacje elektryczne nie zawsze są w stanie wytworzyć odpowiednią ilość ciepła. Skutkiem tego jest nieprzyjemny chłód w dużych pomieszczeniach, np. w halach lub warsztatach, co obniża skuteczność pracy. Nagrzewnice gazowe są idealnym rozwiązaniem tego problemu. Są zdecydowanie niezawodne

.

Nagrzewnice gazowe – charakterystyka

Funkcjonowanie nagrzewnicy gazowej nie jest skomplikowane. Urządzenia są zasilane paliwem napędowym, głównie propanem lub propanem butanem. Wbudowany wentylator uruchamia wymuszony obieg powietrza, wcześniej ogrzanego przez gaz. To sprawia, że ciepło krąży po pomieszczeniu, dzięki czemu bardzo szybko podnosi temperaturę wewnątrz. Nagrzewnice gazowe to urządzenia przenośne. Daje to możliwość ogrzewania wielu wnętrz, jedno po drugim. Można samodzielnie regulować stopień grzania. To gwarantuje całkowitą kontrolę nad działaniem sprzętu.

 

Nagrzewnice gazowe - konstrukcja

Budowa nagrzewnicy gwarantuje równomierne rozprowadzanie strumienia ciepłego powietrza. Konstrukcja pozwala również nakierować grzanie w konkretne miejsce. Umożliwia to duża mobilność urządzeń. Nagrzewnice ważą jedynie między 5 kg a 18 kg, w zależności od konkretnego modelu. Praktyczny uchwyt pozwala na bezproblemowy transport z jednego miejsca w drugie. Wyjątek stanowią najcięższe modele, których waga może dochodzić do 35 kg. Przy ciężkich modelach zostały zamontowane praktyczne koła, które poprawiają mobilność. Obudowa w jasnym kolorze gwarantuje widoczność sprzętu nawet w ciemnych miejscach. To znacząco zmniejsza ryzyko sytuacji przypadkowego uszkodzenia nagrzewnicy. Izolacyjna osłona termiczna obudowy sprawia, że urządzenie nie nagrzewa się. Eliminuje to ryzyko poparzenia przez wysoką temperaturę.

 

Nagrzewnice gazowe produkuje się w dużym zakresie mocy oraz zróżnicowanej wydajności strumienia powietrza. Zostały wyposażone w atmosferyczne lub nadmuchowe palniki, które charakteryzuję się regulowaną mocą (skokowo lub płynnie).

Palnik jest zbudowany w taki sposób, aby zapewnić możliwość spalania różnego rodzaju gazów. Umożliwia to wymiana dysz. Najczęściej stosuje się gaz płynny, np. propan lub propan butan. Można wykorzystywać także gaz ziemny, np. GZ50, GZ41.5 oraz GZ35.

 

Nagrzewnice gazowe - zalety

Nagrzewnice gazowe są wykorzystywane do ogrzania dużych powierzchni. To urządzenia o wyjątkowo dużej wydajności. Zapewnia to wysoka temperatura wylotowa powietrza, której wartość dochodzi nawet do 300°C, w zależności od modelu urządzenia. Ich budowa umożliwia regulowanie mocy cieplnej. Są łatwe w obsłudze oraz konserwacji. Wykazują stałą gotowość operacyjną. Obudowa nie nagrzewa się. Dostępny jest szeroki wybór różnych modeli. Wszystkie są urządzeniami przenośnymi.

 

Nagrzewnice gazowe - wymogi

Nagrzewnice gazowe są często wyposażone w funkcję wentylacji. Można z niej korzystać w okresie letnim. W przypadku obiektów o dużej powierzchni, powinny wypełnić całą przestrzeń, żeby ją nagrzać. Dotyczy to również pomieszczeń nieprawidłowo izolowanych.

 

Nagrzewnice gazowe - zastosowanie

Nagrzewnice gazowe cechują się wysoką mocą grzewczą. Jest znacznie wyższa niż w elektrycznych lub olejowych odpowiednikach. To gwarantuje wydajność przy korzystnej cenie. Skutecznie ogrzewają pomieszczenia nawet o dużej powierzchni. Nagrzewnice można stosować w takich miejscach, jak:

 • Remonty,
 • Budowa,
 • Przechowalnie,
 • Szklarnie,
 • Warsztaty,
 • Garaże,
 • Pomieszczenia ze zwierzętami,
 • Hale,
 • Magazyny,
 • Fabryki,
 • Zakłady produkcyjne,
 • Konieczność ogrzania dużych powierzchni.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl