do kasy suma: 0,00 zł

Oczyszczacze powietrza z filtrem

Znaleziono produktów: 7

Oczyszczacze powietrza z filtrem

W dzisiejszych czasach uniknięcie zanieczyszczeń powietrza jest praktycznie niemożliwe. Smog, toksyczne spaliny samochodowe, roztocza kurzu, pyłki roślin, chorobotwórcze bakterie, wirusy, zarodniki grzybów i pleśń są powszechnie spotykane w domach i biurach. Niestety, przebywanie w ich natężeniu może w niedługim czasie wpłynąć negatywnie na zdrowie i samopoczucie. Właśnie dlatego warto stosować we wnętrzach oczyszczacze powietrza z filtrami.

 

Rodzaje filtrów w oczyszczaczach powietrza

W oczyszczaczach powietrza mogą występować różne rodzaje filtrów. Im więcej rozwiązań zostało zastosowanych w urządzeniu przez producenta, tym lepiej. Pierwsza kategoria to filtry wstępne. Zazwyczaj są zbudowane z drobnej siateczki i montowane przy wlocie powietrza. Mają za zadanie zatrzymywać duże zanieczyszczenia, których przedostanie się do środka mogłoby wpłynąć negatywnie na działanie pozostałych filtrów powodując również ich uszkodzenia. Oczyszczają one powietrze m.in. z włosów, sierści, kurzu i okruchów. Niektóre filtry mają zdolność zatrzymywania pyłu PM10, który jest mieszaniną zawieszonych w powietrzu cząsteczek o średnicy poniżej 10 mikrometrów. Należy zwrócić uwagę, czy w przypadku danego urządzenia filtr wstępny jest zamontowany na stałe czy wymaga okresowej wymiany. W każdym przypadku musi być regularnie czyszczony. Kolejne rozwiązanie to filtry HEPA uważane za podstawowe i najbardziej skuteczne w kwestii oczyszczania powietrza. Stosowane są również w miejscach, w którym utrzymanie sterylności powietrza jest najbardziej istotne, w tym w zakładach farmaceutycznych, firmach tworzących czułą elektronikę, elektrowniach jądrowych czy szpitalach. Wyposażone są w nie też oczyszczacze przeznaczone do biur i domów. Oczyszczają powietrze z pyłów PM2.5 i PM10, pyłków roślin, zarodków pleśni, alergenów, drobnego kurzu, sierści, bakterii, wirusów oraz zarodników grzybów. Filtry HEPA dzielą się na trzy grupy: EPA, HEPA i ULPA. Pierwsze dwa z nich stosowane są w oczyszczaczach powietrza, odkurzaczach i klimatyzacji, natomiast ULPA wykorzystuje się w profesjonalnych systemach filtracji. Z zanieczyszczeniami gazowymi i nieprzyjemnymi zapachami, z którymi nie radzą sobie filtry HEPA, uporają się filtry węglowe. Im więcej węgla pierwiastkowego, tym wyższa jest jego skuteczność. Wynika ona ze zjawiska adsorpcji. Filtr węglowy ma zdolność do neutralizacji lotnych związków organicznych wykazujących toksyczne działanie na ludzki organizm.

 

Metody wspierania filtracji w oczyszczaczach powietrza

Poza podstawowymi filtrami, w oczyszczaczach wykorzystywane są też technologie wspierające. To przede wszystkim jonizatory powietrza emitujące odpowiednią ilość jonów. Neutralizują i usuwają z powietrza nieprzyjemne zapachy, bakterie, alergeny, wirusy i zarodniki pleśni. Zmniejszają objawy alergii i mają dobry wpływ na zdrowie górnych dróg oddechowych. Oczyszczacze z funkcją nawilżania wyposażone są dodatkowo często w maty ewaporacyjne. Poprawiają one poziom wilgotności i oczyszczają powietrze z większych zanieczyszczeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl