do kasy suma: 0,00 zł

Osuszacze powietrza

Osuszacze powietrza są urządzeniami z zasilaniem elektrycznym, które służą do wychwytywania oraz usuwania wody zgromadzonej w powietrzu. Powietrze w zawilgoconych pomieszczeniach zostaje zassane do osuszacza przez wentylator. Wilgoć pod postacią pary wodnej skraplana jest w układzie zbierającym. Później pod postacią wody odprowadzana jest ona do zbiornika umieszczonego w środku albo na zewnątrz wybranego urządzenia.

 

Osuszacze powietrza - na co zwracać uwagę?

Kiedy zechcesz dokonać wyboru osuszacza powietrza, powinieneś zwracać szczególną uwagę na jego wydajność. Tego rodzaju parametr winien znajdować się na dowolnie wybranym tego typu urządzeniu (wyrażony pod postacią litrów na dobę). Jeżeli posiadasz niewielkie mieszkanie, mające powierzchnię maksymalnie 40 m2, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie osuszacz, którego wydajność wynosi 10 l/24h. Natomiast w większym mieszkaniu, które ma powierzchnię do 80 m2, lepszym wyborem jest osuszacz mający wydajność 20 l/24 h.

Osuszacze powietrza - rodzaje 

Osuszacze powietrza można podzielić na dwa najważniejsze rodzaje:

  • osuszacze kondensacyjne,
  • osuszacze absorpcyjne.

Osuszacze kondensacyjne będą najwydajniejsze w pomieszczeniach mających temperaturę 30 stopni Celsjusza oraz 80 procent wilgotności powietrza. Takie urządzenie zasysa powietrze, które jest następnie schładzane oraz skraplane. Woda trafia do zbiornika, gdzie jest poddawana osuszeniu, zaś powstające dzięki temu powietrze dostaje się na nagrzewnice, po czym opuszcza po prostu osuszacz.

 

Osuszacze absorpcyjne sprawdzają się w przypadku chłodniejszych pomieszczeń. W takich osuszaczach powietrze będzie miało wyższą temperaturę, aniżeli ma to miejsce w wypadku osuszaczy kondensacyjnych.

Podział osuszaczy ze względu na ich przeznaczenie

Osuszacze powietrza można podzielić nie tylko ze względu na sposób ich działania, ale również przeznaczenie.

 

Do wyboru są niżej wymienione rodzaje osuszaczy powietrza:

  • domowe - wydajność w przypadku takich modeli mieści się w przedziale kilku do kilkudziesięciu litrów w ciągu doby. Takie osuszacze odznaczają się kompaktowymi wymiarami, zwykle ich obudowa wykonywana jest z tworzywa sztucznego,
  • profesjonalne - znajdą zastosowanie w miejscach takich, jak pralnie, magazyny, lub hale. Ich wydajność mieści się w przedziale 20-100 litrów na dobę,
  • budowlane - mają podobne parametry do modelów profesjonalnych, niemniej jednak odróżniają się materiałem wykonania. Osuszacze powietrza tego rodzaju mają specjalny rodzaj obudowy, która pozostaje odporna na uderzenia i co najbardziej istotne, chroni mechanizm wewnętrzny przed pyłem. Taki sprzęt posiada również skutecznie działające filtry umożliwiające pracę w miejscach o sporym zapyleniu,
  • przemysłowe - sprzęt tego rodzaju zwykle posiada ściśle określone zastosowania, przykładowo przeznaczono go do stosowania na liniach produkcyjnych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl