Centrala wentylacyjna Rekuperator Energy 800v Thessla Green AirPack Home Vertical z wymiennikiem przeciwprądowym czyste powietrze
Opis
Centrala wentylacyjna Rekuperator Energy 800v
Thessla Green AirPack Home Vertical z wymiennikiem przeciwprądowym czyste powietrze
Dwukrotnie mniejszy hałas w instalacji nawiewnej
Jeśli dźwięk jest głośny, nawet najskuteczniejsza i najbardziej ekonomiczna wentylacja nie zapewni komfortu. Dlatego w centrali wentylacyjnej AirPack Home dźwięk będzie redukowany tam, gdzie jest generowany.
Powłoka AirPack Home wykonana jest w opatentowanej technologii termoakustycznej, w której wodoodporna pianka o zamkniętych komórkach zapewnia izolację cieplną i akustyczną. Odsłonięta powierzchnia pianki pochłania część fali dźwiękowej i zapobiega jej odbiciu, skutecznie redukując hałas emitowany do systemu wentylacyjnego.
InFlow system
Najbardziej irytujący hałas jest wysyłany do kanału powietrznego, ponieważ doprowadza powietrze do sypialni i salonu. W tradycyjnej centrali wentylacyjnej wentylator nawiewny jest bezpośrednio podłączony do kanału nawiewnego. Dlatego fale dźwiękowe generowane w wirniku wentylatora odbijają się od sztywnej obudowy i przekazują większość swojej energii do kanału nawiewnego.
Centralę wentylacyjną AirPack Home zaprojektowaliśmy w innowacyjnym systemie InFlow, w którym pomiędzy wentylatorem a kanałem nawiewnym znajduje się wymiennik ciepła. Dlatego fala dźwiękowa musi przejść przez tysiące kanałów wymiennika ciepła, zanim dotrze do rury zasilającej, tracąc w ten sposób dużą część energii.
Dzięki nowej konstrukcji AirPacka Home poziom mocy akustycznej1 w kanale nawiewnym jest o 10 dB niższy niż w przypadku tradycyjnych central wentylacyjnych. W odniesieniu do logarytmicznej miary natężenia dźwięku, 10 dB oznacza 10-krotnie mniejszą moc akustyczną, ponad 3-krotnie mniejsze ciśnienie akustyczne i 2-krotnie (o 50%) mniejszą głośność2.
1 Poziom mocy akustycznej – logarytmiczna miara mocy akustycznej względem wartości odniesienia.
2 Głośność – psychoakustyczna skala wrażenia słuchowego ucha człowieka.
Filtry:
Rekuperatory AirPack Home wyposażane są w wysokiej jakości filtry CleanPad Pure o zwiększonej o 60% pojemności pyłowej
System filtracji powietrza CP
AirPack Home monitoruje zanieczyszczenie filtra powietrza sprawdzając, czy nie został przekroczony maksymalny opór przepływu powietrza. Gdy rezystancja filtra jest wyższa niż 150 Pa, system CP powiadomi o konieczności jego wymiany.
Jak działa system filtracji CP?
Filtracja powietrza odgrywa kluczową rolę w systemie wentylacji. Jakość powietrza, którym oddychają ludzie, zainstalowane urządzenia sanitarne i efektywność energetyczna całego systemu wentylacyjnego zależą od skuteczności filtracji.Koszt filtracji stanowi 40% do 70% kosztów eksploatacji systemu wentylacyjnego.
Dlatego też przy projektowaniu System CP, stawiamy na wydłużenie filtracji Żywotność filtra to minimalizacja kosztów filtracji, przy jednoczesnym zapewnieniu dobrych warunków sanitarnych instalacji oraz wysokiej jakości powietrza w budynku.
Kontrola zabrudzenia filtra
Niezależnie od faktycznego stanu zanieczyszczenia większość systemów wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych informuje o konieczności wymiany filtra w określonym czasie.
Brak kontroli zanieczyszczeń filtra utrudnia pełne wykorzystanie jego zdolności odpylania. Jeśli filtr zostanie wymieniony zbyt wcześnie, co roku zwiększy się całkowity koszt wymiany lub filtr będzie używany zbyt długo i opory będą zbyt duże, co ogranicza przepływ podczas instalacji
W przypadku gdy system bez kontroli zabrudzenia filtra działa w środowisku, w którym stężenie pyłu w powietrzu jest niewielkie, pojemność pyłowa filtra może nigdy nie zostać wykorzystana. Informacja o konieczności wymiany filtra podawana jest wtedy, kiedy jest on jeszcze względnie czysty i stawia niewielki opór przepływającemu strumieniowi powietrza.
W przypadku dużego zapylenia powietrza zewnętrznego filtry mogą osiągnąć stan końcowy przed upływem ustawionego czasu. Wówczas filtry stawiać będą nadmierny opór przepływającemu powietrzu powodując rozregulowanie przepływów powietrza w instalacji i w konsekwencji zmniejszając sprawność odzysku ciepła co wpływa na zwiększenie kosztów ogrzewania.
Dlatego system CP w sposób ciągły kontroluje opór filtra na powietrze przepływające przez filtr i informuje użytkownika, że należy go wymienić, gdy osiągnie prawdziwy końcowy stan zanieczyszczenia. Kontrola rezystancji powinna odbywać się przy przepływie nominalnym, dlatego w regularnych odstępach czasu (ustawionych przez użytkownika) system ustala przepływ nominalny i sprawdza różnicę ciśnień pomiędzy przed i za filtrem. Jeśli limit zostanie przekroczony, filtr należy wymienić. W celu uniknięcia nadmiernych oporów i zapewnienia prawidłowej pracy instalacji wentylacyjnej limit oporów w wymienniku ciepła AirPack Home jest ustawiony na wartość od 100 do 150 Pa w zależności od wielkości centrali wentylacyjnej.
Bypass 100%
W letni wieczór AirPack Home może całkowicie wyłączyć odzysk ciepła i wykorzystać w 100% chłodne powietrze zewnętrzne, aby poprawić komfort cieplny budynku.
Sterowanie:
AirMobile
Nie ma potrzeby konfigurowania i całkowitej wymiany systemu mobilnego wszystkich paneli użytkownika. Wykorzystując moduł ModbusDivider do łączenia wielu urządzeń, możesz wykorzystać jeden system AirMobile do ich sterowania. Bez względu na to, gdzie jesteś, dzięki aplikacji AirMobile jesteś zawsze w domu i możesz kontrolować pracę AirPack i Particla +.
EKRAN GŁÓWNY – to Twój panel, na którym możesz:
- przełączać pracę rekuperatora pomiędzy trybami pracy (Automatyczny, Manualny, Chwilowy) – w zależności od potrzeb
- aktywować funkcje dodatkowe (Wietrzenie, Pusty dom, Otwarte okno, Kominek)
- kontrolować zużycie filtrów wtedy, gdy Twój AirPack to AirPack4 Enthalpy lub Energy++, które mają moduł AFC
- dowiedzieć się więcej klikając w ikonki alarmowe, gdy te się pojawią
- zobaczyć aktualne statusy funkcji urządzenia
- i oczywiście włączać/wyłączać rekuperator
MENU
- Home – tędy wrócisz do ekranu głównego
- Wizualizacje – sprawdzisz aktualne parametry urządzenia
- Ustawienia – zmienisz ustawienia*: Filtrów, Trybów pracy, Funkcji dodatkowych, Bypassu, GWC*
- Info – tu znajdziesz dane o rekuperatorze
- Twoje urządzenia – dodasz nowe urządzenie i zobaczysz listę swoich urządzeń z najważniejszymi informacjami
- *pozycje w menu zależne od dodanych elementów instalacji.
Panel Air++
Panel dotykowy Air++ zaprojektowany jest tak, by najczęściej używane funkcje były dostępne na ekranie głównym.
EKRAN GŁÓWNY – to Twój panel, na którym możesz:
- przełączać pracę rekuperatora pomiędzy trybami pracy (Automatyczny, Manualny, Chwilowy) – w zależności od potrzeb
- aktywować funkcje dodatkowe (Wietrzenie, Pusty dom, Otwarte okno, Kominek)
- kontrolować zużycie filtrów wtedy, gdy Twój AirPack to AirPack4 Enthalpy lub Energy++, który ma moduł AFC
- zobaczyć aktualne statusy funkcji dodatkowych
- sprawdź aktualne parametry urządzenia na wizualizacji klikając w ikonkę w lewym dolnym rogu…
- … a klikając w koło zębate wejdziesz do menu
MENU
- tu włączysz lub wyłączysz swój rekuperator
- Logo ThesslaGreen – po kliknięciu otworzy się ekran z danymi o rekuperatorze
- Nazwa urządzenia pod logiem – po kliknięciu otworzy się ekran z Listą urządzeń
- Tryby pracy – tu zmienisz ich ustawienia
- Nastawy – tu zmienisz ustawienia Filtrów, Funkcji dodatkowych, Bypassu, GWC*
- Alarmy – tu znajdziesz informacje o alarmach jesli ich ikonki pojawiły się na ekranie
- Użytkownik – tu ustawisz datę i godzinę, język czy wyświetlacz
- Ikonka domek – tędy wrócisz do ekranu głównego
*pozycje w menu zależne od dodanych elementów instalacji.
Co można podłączyć do AirPacka Home Vertical?
Możesz dostosować AirPack Home Vertical według potrzeb i rozszerzyć jego funkcje o czujniki jakości powietrza, higrostat i przełączniki wentylacji ściennej. Możesz również podłączyć zewnętrzne moduły rozszerzeń, które pozwolą Ci m.in. sterować chłodnicami, nagrzewnicami, chłodnicami i pompami ciepła.
Wentylatory AirPack Home Vertical zużywają o 10% mniej energii i są 4% cichsze.
Dlaczego wentylatory AirPacka Home V generują mniej turbulencji?
Większa średnica wirnika
Większość wentylatorów w rekuperatorach posiada wirnik o średnicy 190 mm. Wentylatory GR20 posiadają wirniki o średnicy 200 mm. Większa średnica wirnika umożliwia osiągać tę samą wydajność przy mniejszej prędkości obrotowej co z kolei zmniejsza prędkość z jaką łopatka wirnika przecina strugę powietrza. Mniejsza prędkość łopatki to proporcjonalnie mniejsza intensywność turbulencji.
Diagonalny wypływ powietrza z wirnika
W większości wentylatorów używanych w rekuperatorach powietrze wypływa z wirnika dokładnie prostopadle do osi obrotu wirnika. Oznacza to, że wewnątrz takiego wirnika powietrze musi zmienić kierunek o 90°, a im większa zmiana kierunku tym większe turbulencje. W wentylatorach GR powietrze wypływa pod kątem 77°. Mniejsza zmiana kierunku to mniejsze turbulencje, mniejsza strata ciśnieni i większa sprawność wirnika.
Zoptymalizowane, trójwymiarowe łopatki wirnika
W większości wentylatorów odśrodkowych łopatki są profilowane tylko w kierunku wypływu powietrza z wirnika przez co wirnik działa optymalnie tylko w określonym zakresie przepływu. Poza tym zakresem na powierzchni łopatek następuje częściowe oderwanie strugi powietrza wywołujące stratę ciśnienia oraz generujące hałas. Nowy trójwymiarowy kształt łopatek zapobiega oderwaniu strugi w szerszym zakresie przepływu przyczyniając się do zmniejszenia turbulencji.
Zoptymalizowana aerodynamicznie obudowa wirnika
Powietrze wypływa z wirnika wentylatora z prędkością ponad 100 km/h. Jeżeli przy tak dużej prędkości struga powietrza trafia na nie opływową przeszkodę powstają intensywne turbulencje. Dlatego obudowa nowego wentylatora GR20 jest wyprofilowana tak, by w obszarze dużej prędkości powietrza nie generować turbulencji w całym zakresie przepływu.
Zobacz, jak sprawne i ciche są wentylatory AirPacka Home V
Sprawność i akustykę wentylatorów GR20 porównujemy z typowymi wentylatorami odśrodkowymi w pełnym zakresie przepływu
powietrza i sprężu, w którym działa AirPack Home V. Dla poszczególnych wydajności przyjmowaliśmy spręż wentylatora działającego w AirPacku Home V, który zasila w powietrze instalację wentylacyjną o wydajności nominalnej 500 m3/h i oporach (przy wydajności nominalnej) równych 200 Pa.
Sprawność energetyczna
Poziom mocy akustycznej po stronie ssawnej
Poziom mocy akustycznej po stronie tłocznej
Dane Techniczne:
Wymiary:
System montażu
Pliki do pobrania:
Opinie
Hojero to nie tylko sklep. To zespół profesjonalnych instalatorów
dostępnych do Twoich usług. Zapytaj o cenę montażu
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.
Prześlij swoją opinię i zyskaj dodatkowe 10pkt w programie lojalnościowym!