Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • Cena:

Jesteś w trakcie budowy domu? Marzysz o modernizacji istniejącego budynku? Jeśli tak, w Twoich planach nie może zabraknąć pompy ciepła Gree.

Co to jest pompa ciepła?

Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowych informacji dotyczących pomp ciepła, warto odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania. Zacznijmy zatem od tego, czym tak właściwie jest pompa ciepła. Otóż jest to nic innego jak specjalistyczne urządzenie, które za pomocą obiegu Lindego wpompowują ciepło do miejsc o niższej temperaturze. To, co warto wiedzieć o wpompowaniu ciepła, to fakt, że w przypadku pompy, mamy do czynienia z odwrotnym kierunkiem przepływu. Sama pompa działa na podstawie energię. Pochodzenie energii w dużej mierze zależy od rodzaju pompy. W pompie sprężarkowej energia jest mechaniczna, natomiast w przypadku pomp absorpcyjnych wykorzystuje się energię cieplną.

Warto podkreślić, że pompy ciepła wykorzystują do ogrzania budynku przede wszystkim ciepło z zewnątrz. Najczęściej jest to ciepło pochodzące z ziemi pod budynkiem bądź też z powietrza znajdującego się dookoła niego. Po pobraniu ciepła, następnie mechanizm podnosi dodatkowo jego temperaturę, by końcowo ogrzać konkretne pomieszczenia.

Zastosowanie pomp ciepła

Pompy ciepła jak sama nazwa wskazuje, służą głównie do ogrzewania budynków. Ta innowacyjna metoda pozwala na zapewnienie ciepła w domu oraz ogrzanie wody w stosunkowo niskiej cenie. Warto podkreślić, że niektóre pompy posiadają również funkcję chłodzenia, która doskonale sprawdzi się między innymi w lecie.

Pompy ciepła stosuje się w domach jednorodzinnych, zabudowach bliźniaczych, gospodarstwach rolnych, a także w przypadku budynków przemysłowych. Ta metoda ogrzewania z każdym rokiem zdobywa coraz większe uznanie oraz popularność.

Dlaczego warto mieć pompę ciepła?

Korzyści płynących z posiadania pompy ciepła jest wiele, jednak do największych plusów można zaliczyć przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Zaawansowana technologia pozwala na ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem domu. Szacuje się, że w porównaniu do tradycyjnej metody ogrzewania, pompa ciepła jest w stanie wygenerować oszczędności na poziomie około 50%.

Kolejnym plusem, o którym nie można zapomnieć, jest oczywiście wpływ pompy ciepła na środowisko naturalne. W tym miejscu należy jednoznacznie stwierdzić, że pompa ciepła to obecnie jeden z najbardziej ekologicznych sposobów na ogrzewanie budynku. Montując pompę ciepła na swojej nieruchomości, przyczyniasz się zatem do polepszenia jakości powietrza.

Dla wielu osób w trakcie zakupu domu bądź działki istotną kwestią jest podłączenie go linii gazowej. Decydując się na zakup pompy ciepła, nie musisz przejmować się tym, czy w Twojej okolicy znajduje się sieć instalacji gazowych. Pompa ciepła odznacza się zatem dużą niezależnością, a także swobodą oraz komfortem.

Czym wyróżniają się pompy ciepła Gree?

Pompy ciepła Gree to urządzenia wysokiej jakości, które charakteryzują się doskonałym wykonaniem, odpornością na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, a także świetną ceną. To, co wyróżnia je na tle innych tego typu urządzeń to przede wszystkim łatwość montażu. Warto podkreślić to, że pompy Gree potrzebują jedynie miejsca obok budynku, dzięki czemu ich instalacja jest zdecydowanie łatwiejsza oraz możliwa beż ingerencji w strukturę istniejącego już budynku. Pompy Gree ogrzewają budynki, przygotowują ciepłą wodę, a także świetnie łączą się z klimakonwektorem wentylatorowym.

Niewątpliwym plusem urządzeń Gree jest oczywiście możliwość łatwego sterowania za pomocą Wi-Fi. Jest to innowacyjne oraz rzadko spotykane podejście, które zapewnia większy komfort użytkowania pompy.

Jeśli zatem jesteś zainteresowany zakupem pompy ciepła bądź zastanawiasz się nad rodzajem urządzenia, nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz zapoznaj się z ofertą dostępną na naszej stronie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl