do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • Cena:

Pompy ciepła Hyundai

Powietrzne pompy ciepła stanowią zaawansowane urządzenia, wykorzystywane w celu efektywnego ogrzania wnętrza budynku mieszkalnego i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Szczególnie często stosowane są w tym celu systemy powietrze-woda typu Split, łatwiejsze do wykonania w porównaniu do egzemplarzy monoblok. Poznaj pompy ciepła Hyundai dostępne w szerokim asortymencie naszego sklepu internetowego!

Zasady działania pompy ciepła

Pompy ciepła pozwalają na efektywne wykorzystanie energii skumulowanej w powietrzu w celu ogrzania wnętrza budynku. We wspomnianym procesie główny udział bierze wymiennik ciepła połączony z czynnikiem chłodzącym. Podgrzewanie powietrza w parowniku skutkuje zmianą stanu skupienia czynnika z ciekłego na gazowy oraz jego następnym transportem do sprężarki.

Wraz z następującymi później procesami termodynamicznymi, powietrzna pompa ciepła uzyskuje energię niezbędną do ogrzania całego domu oraz wody użytkowej.

Pompy ciepła powietrze-woda - zalety

Nasz asortyment złożony jest z pomp ciepła powietrze-woda Hyundai Split, spełniającym najwyższe standardy na rynku klimatyzacyjnym. Stosowanie wspomnianych urządzeń pozwala na efektywne obniżenie emisji dwutlenku węgla aż o 20% w porównaniu do konwencjonalnych kotłów gazowych. Pompy ciepła dostępne w naszej ofercie to rozwiązanie wyróżniające się najwyższą klasą energetyczną - A++ oraz A+++ wśród wszystkich urządzeń grzewczych dostępnych na rynku.

Pompy ciepła powietrze-woda stanowią doskonałe uzupełnienie instalacji fotowoltaicznej, pozwalając tym samym na jeszcze większe zmniejszenie miesięcznych rachunków.

Pompy ciepła typu Split

W naszej ofercie posiadamy szeroki wachlarz pomp ciepła powietrze-woda Hyundai typu Split. Urządzenia tego rodzaju cechują się dwoma elementami współtworzącymi układ odpowiedzialny za ogrzewanie powierza i wody użytkowej. Pompy ciepła Split złożone są z jednostek:

  • wewnętrznej
  • zewnętrznej

Model HHPS-M16TH, jak również inne egzemplarze dostępne w naszym asortymencie cechują się modułem hydraulicznym zintegrowanym z agregatem pompy Split. Ponad to wyposażony on został w tzw. płytowy wymiennik ciepła, a także opcjonalną grzałkę elektryczną. Modele wchodzące w skład naszej oferty to efektywne ogrzewanie budynku i wody użytkowej z jednoczesną możliwością ogrzewania podłogowego, a także zastosowania klimakowektorów.

Pompy ciepła Hyundai typu Split to rozwiązanie znacznie tańsze od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent w porównaniu z egzemplarzami monoblok. W głównej mierze ma to miejsce ze względu na prostszy sposób produkcji oraz mniej kompleksową konstrukcję.

Dzięki jednostce wewnętrznej i zewnętrznej, pompy ciepła Split funkcjonują w dwóch środowiskach jednocześnie. Wspomniane rozwiązanie skutkuje znacznie mniejszymi stratami ciepła wewnątrz budynku oraz efektywniejszym procesem ogrzewania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl