do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • Cena:

Pompy ciepła Panasonic- ekologiczna alternatywa dla kotłów węglowych.

Zapewnienia ciepła w pomieszczeniu jest warunkiem koniecznym, jeśli chodzi o budownictwo. Nawet jeśli obiekt położony jest w lekkim klimacie, funkcjonowanie bez możliwości ogrzania powietrza czy wody na dłuższą metę jest niemożliwe.

Pompy ciepła są ekologiczną i wydajną alternatywą dla kotłów węglowych, elektrycznych czy olejowych, które zanieczyszczają środowisko. Przede wszystkim, takie urządzenie energię pobiera z atmosfery, co jest ważne także dla naszego budżetu. Pompy nie zajmują dużo miejsca, są praktyczne i sprawdzą się jako rozwiązanie dla firm jak i użytkowników prywatnych.

 

Zalety stosowania pomp ciepła Panasonic.

Korzystając z tych urządzeń, nie musimy dbać o zakup surowca, na przykład węgla czy oleju, gdyż pompa ciepła pobiera energię ze środowiska. Jednocześnie wytwarza ona dużo więcej mocy niż tradycyjne źródła ciepła. Dodatkowo emisja dwutlenku węgla i innych gazów jest zdecydowanie niższa, co przemawia tylko na korzyść wyboru pompy ciepła.

Do jej funkcji należy także ochładzanie pomieszczeń; bez względu na temperaturę na zewnątrz, pompa dostarczy nam powietrze o wybranej dla nas temperaturze. Urządzenie jest łatwe w użyciu oraz niezwykle mało awaryjne. Możemy ustalić wybraną dla nas temperaturę i zyskać na czasie, który zazwyczaj poświęcaliśmy na obsługę innych urządzeń- na przykład kotłów.

 

Najważniejsze cechy pomp ciepła.

Główne cechy, na przykładzie Monoblok Panasonic Aquarea:

- utrzymanie odpowiedniej mocy wyjściowej w związku z temperaturą zewnętrzną, w tym wypadku jest to 1 kW w stosunku -20 stopni Celsjusza,

- kilka różnych trybów pracy urządzenia: wakacyjny, automatyczny, wspomaganie, osuszanie i wyświetlanie zużycia energii. Możemy dostosować program do naszych potrzeb; jeśli nie ma potrzeby ogrzewania przez 24 godziny na dobę, możemy zmniejszyć moc urządzenia. Wyświetlacz informuje nas, jak wygląda wykorzystanie energii, którą produkuje urządzenie.

Tak, jak istnieje kilka trybów ogrzewania, możemy wybierać także między dwoma trybami chłodzenia, dzięki czemu unikniemy z kolei zjawiska zbyt niskiej temperatury.

Każda z pomp posiada funkcję monitorowania temperatury. Można połączyć się z urządzeniem za pomocą urządzenia mobilnego, dzięki czemu obsługa jest jest jeszcze łatwiejsza.

 

Jaką pompę ciepła wybrać?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę nasze potrzeby, wielkość ogrzewanego pomieszczenia/pomieszczeń, zużycie wody. Korzystanie z urządzenie nie powinno sprawiać trudności, jednak możemy zastanowić się nad urządzeniem , które posiada możliwie najprostszy panel służący do obsługi.

 Ważna jest wydajność grzewcza oraz chłodnicza urządzenia, zbędnym jest zakup pompy, która nie będzie pracowała w minusowych temperaturach, jeśli jej montaż będzie miał miejsce w ciepłym środowisku.

Najważniejszym kryterium wyboru jest klasa energetyczna, przykładowo AAA+. Zapominajmy także o gabarytach pompy, aby nie zajmowała zbędnej przestrzeni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl