do kasy suma: 0,00 zł

Rekuperatory / centrale wentylacyjne

Znaleziono produktów: 375
 Chłodnica freonowa CoolBox F do rekuperatora Thessla Green
Chłodnica freonowa CoolBox F do rekuperatora Thessla Green
Producent: Thessla green
Cena: 3 943,02 zł (netto: 3 205,71 zł )
szt.

Każdy, kto decyduje się na wdrożenie w swoim domu nowoczesnego rozwiązania jakim jest wentylacja mechaniczna, staje przed wyborem centrali wentylacyjnej, która stanowi serce rekuperacji. Aby móc długo cieszyć się w domu  świeżym, czystym, pozbawionym kurzu  powietrzem, w skład centrali musi wchodzić szereg urządzeń, wykonanych wyłącznie z wysokiej klasy materiałów, które są odpornych na uszkodzenia, a także bezawaryjne.

Centrale wentylacyjne – urządzenia uzupełniające
W skład każdego zestawu wentylacyjnego wchodzi szereg urządzeń uzupełniających, które są niezbędne do prawidłowego działania systemu wentylacyjnego. Chłodnica freonowa będąca jego częścią, przeznaczona jest do chłodzenia powietrza w przewodach instalacji wentylacyjnej. Przepustnica gruntowego wymiennika ciepła służy do sterowania dopływem świeżego powietrza. To od niej zależy, ile powietrza zostanie wtłoczone do budynku.   Sterowanie przepustnicą odbywa się za pomocą sterownika z ekranem LCD umieszczonego na obudowie rekuperatora. Oprócz chłodnicy, kolejnym niezbędnym urządzeniem jest nagrzewnica wodna, która ogrzewa powietrze i rozprowadza je po wnętrzu. To za jej sprawą w mieszkaniu utrzymana jest stała temperatura. Dzieje się tak nawet zimą, gdy w Polsce trwa sezon grzewczy. Znajdujący się w zestawie tłumik akustyczny wycisza wszystkie dźwięki powstające w wyniku pracy licznych podzespołów wentylacji. To dzięki niemu praca rekuperatora nie przeszkadza podczas wykonywania codziennych obowiązków i odpoczynku w gronie najbliższych.

Centrale wentylacyjne – urządzenia
AirPack będący jednym z urządzeń wchodzących w skład systemu wentylacyjnego, umożliwia odzysk ciepła z powietrza, które  jest usuwane z budynku mieszkalnego. Jego skuteczność szacowana jest przez ekspertów na 90%. Systemy wentylacyjne wyposażone w energooszczędne wentylatory AirPacki zapewniają dużą efektywność, przy minimalnych stratach energetycznych. Dużą zaletą nowoczesnych urządzeń jest cicha praca, która nie wpływa na komfort mieszkania.

Rekuperatory – sterowniki: Sterowniki stanowią integralną cześć każdego rekuperatora. Ich nadrzędną funkcją jest  programowanie wydajności urządzenia, które może odbywać się w wielu trybach dostosowanych do indywidualnych preferencji użytkownika. Najczęściej wybierane są sterowniki posiadające szereg dodatkowych funkcji, do których należą regulacja temperatury wtłaczanego do pomieszczenia powietrza, współpraca z zewnętrznymi czujnikami, a także niezwykle ważne funkcje alarmowe.
Program sterujący urządzenia został podzielony na kilka funkcjonalnych algorytmów, dzięki czemu obsługa sterownika staje się dla użytkownika łatwiejsza, a także bardziej intuicyjna. Należą do nich kontrola stabilności obrotów, obsługa zabezpieczeń, wywoływanie funkcji czy wyświetlanie informacji na panelu sterownika.

Na wyświetlaczu każdego sterownika wyświetlają się informacje kluczowe dla  użytkownika. Dotyczą one: stanu filtrów, stanu recyrkulacji, informacji o awarii systemu, aktualny przepływ powietrza i liczbę obrotów wentylatorów. Sterowniki łączą w sobie funkcjonalność, a także nowoczesny wygląd. Wykonane z wysokiej klasy materiału odporne są na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia. Niewielkie, nowoczesne urządzenia pozwalają sterować całym systemem wentylacyjnym. Rozbudowane oprogramowanie stworzone jest z myślą o każdym użytkowniku. Intuicyjny interfejs jest łatwy w obsłudze. Specjalny przewód mierzący blisko 1,5 metra pozwala na umieszczenie sterownika w wybranym, dogodnym dla użytkownik miejscu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl