do kasy suma: 0,00 zł

Rekuperator centrala wentylacyjna ścienna Climtec RD 125 Standard 60m3/h + STEROWNIK GRATIS
Rekuperator centrala wentylacyjna ścienna Climtec RD 125 Standard 60m3/h + STEROWNIK GRATIS
Producent: ClimTec
Cena: 2 713,38 zł (netto: 2 206,00 zł )
szt.
Rekuperator centrala wentylacyjna ścienna Climtec RD 150 Standard 100m3/h + STEROWNIK GRATIS
Rekuperator centrala wentylacyjna ścienna Climtec RD 150 Standard 100m3/h + STEROWNIK GRATIS
Producent: ClimTec
Cena: 2 673,00 zł (netto: 2 173,17 zł )
szt.
Rekuperator kompaktowy ścienny bialy Hyundai HRS-HM64 64 m3 /h
Rekuperator kompaktowy ścienny bialy Hyundai HRS-HM64 64 m3 /h
Producent: Hyundai
Cena: 1 605,15 zł (netto: 1 305,00 zł )

Rekuperacja jest odpowiednim systemem wentylacyjnym pozwalającym zdecydowanie ograniczyć poniesione straty ciepła. Rozwiązania te znacznie zyskują na popularności, jednak wielu użytkowników odstraszają wysokie koszty poniesione na poczet instalacji oraz konieczność odpowiedniego przystosowania budynku do montażu. Wtedy idealnym rozwiązaniem może okazać się kompaktowa rekuperacja ścienna, która pozwala uzyskać te same parametry i wydajność w o wiele prostszej formie.

 

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła- czy warto?

Rekuperacja to rodzaj wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, jak również jest inaczej nazywana. Za jej najważniejsze zalety można uznać przede wszystkim o wiele mniejsze straty cieplne w pomieszczeniach, co ma duży wpływ na ekonomiczność tego rozwiązania. Poprzez naturalną wentylację grawitacyjną wraz ze zużytym powietrzem ucieka również ciepło. Dzięki rekuperacji nie następuje ta utrata, dzięki czemu zwiększa się zarówno komfort jak i energooszczędność budynku. Dodatkowo istotną zaletą tego systemu jest powietrze czyste i zdrowe, bez alergenów. Ma to duży wpływ na zdrowie i samopoczucie wszystkich domowników. 

 

Rekuperacja to czyste powietrze oraz niższe koszty ogrzewania 

Rekuperacja z odzyskiem ciepła poza wieloma korzyściami wymaga również poniesienia odpowiednich kosztów związanych z instalacją, remontem i nie tylko. Kwestie finansowe mogą być w tym przypadku znaczne. Dlatego też wzrosła popularność o wiele tańszych i prostszych w instalacji rekuperatorów ściennych, nazywanych również pokojowymi. Oferują one wiele korzyści, których nie mogą zapewnić standardowe instalacje. 

 

Rekuperatory ścienne- innowacyjne rozwiązania w wentylacji mechanicznej 

Pomimo mniejszych rozmiarów oraz braku konieczności kłopotliwej instalacji, rekuperatory ścienne wcale nie odbiegają wydajnością od swoich większych odpowiedników. Dodatkowo są one o wiele prostsze podczas montażu, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, montowane są na ścianie w wybranym pomieszczeniu. Napływające powietrze następnie jest ogrzewane, dzięki czemu domownicy odczuwają przyjemne ciepło. To pozwala na znaczną poprawę powietrza w danym domu lub mieszkaniu. Rekuperatory ścienne montowane są w ścianie zewnątrz budynku. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom są kompaktową wersją tradycyjnych instalacji wentylacyjnych. 

 

Gdzie sprawdzi się rekuperator ścienny?

Rekuperator ścienny to odpowiedni system wentylacyjny, gotowy do szybkiej i bezpośredniej instalacji w wybranym miejscu. Idealnie sprawdzi się w domach, mieszkaniach jak również w salach konferencyjnych, biurach poczekalniach i innych miejscach. Dzięki odpowiedniemu nawiewowi możliwe jest kompleksowe odprowadzenie powietrza zużytego poprzez odpowiednie jednostki bez konieczności montażu dodatkowych kanałów wentylacji.

Automatyzacja centrali wentylacyjnej zapewnia w pełni optymalną jakość powietrza oraz znacznie zwiększy komfort przebywania w pomieszczeniu. Dzięki temu są to rozwiązania doceniane przez użytkowników, którzy chętnie sięgają po domowe rekuperatory ścienne i korzystają z możliwości, jakie oferują. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl