do kasy suma: 0,00 zł

Ostberg Centrala wentylacyjna/Rekuperator z wymiennikiem obrotowym HERU 100 T
Ostberg Centrala wentylacyjna/Rekuperator z wymiennikiem obrotowym HERU 100 T
Producent: Östberg
Cena: 13 569,77 zł (netto: 11 032,33 zł )
szt.
Ostberg Centrala wentylacyjna/Rekuperator z wymiennikiem obrotowym HERU 160 T
Ostberg Centrala wentylacyjna/Rekuperator z wymiennikiem obrotowym HERU 160 T
Producent: Östberg
Cena: 15 133,77 zł (netto: 12 303,88 zł )
szt.
Ostberg Centrala wentylacyjna/Rekuperator z wymiennikiem obrotowym HERU 200 T
Ostberg Centrala wentylacyjna/Rekuperator z wymiennikiem obrotowym HERU 200 T
Producent: Östberg
Cena: 20 607,77 zł (netto: 16 754,28 zł )
szt.

Centrala nawiewna w postaci rekuperatora jest urządzeniem, które redukuje straty ciepła w pomieszczeniach występujące wskutek działania wentylacji. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku. Rekuperator ogrzewa powietrze napływające z zewnątrz pomieszczenia, ciepłem częściowo odzyskiwanym z powietrza wewnętrznego - wyprowadzanego na zewnątrz. Sprawność odzysku może wynieść nawet ok. 90%. Urządzenie posiada wentylatory, które sterują ruchem powietrza - nawiew i wywiew. Kluczową rolę odgrywa wymiennik ciepła, który wyposażony jest w filtry zatrzymujące pyły oraz zanieczyszczenia z powietrza. Dlatego do wewnątrz napływa czyste powietrze, co pozytywnie wpływa na zdrowie.Centrale w ofercie dostępne są także z nagrzewnicą powietrza, którą można włączać lub wyłączać za pomocą zewnętrznego sterownika. Ponadto istnieje możliwość wyboru prędkości wentylatora. To umożliwia regulację temperatury wewnętrznej oraz nawiewu świeżego powietrza.

Oferowane centrale nawiewne cechują się niskim poziomem hałasu podczas pracy oraz wysoką niezawodnością. Wentylator, który wymusza obieg powietrza, posiada wirnik z łopatkami odchylonymi przeciwnie do kierunku obrotu. Dostęp do korpusu wentylatora oraz wirnika jest łatwy, co umożliwia szybkie czyszczenie oraz pace konserwacyjne. Króćce kanałów wentylacyjnych posiadają uszczelki, które zapobiegają niekontrolowanemu wydostawaniu się powietrza. Rekuperatory przeznaczone się do zastosowania w pomieszczeniach ogrzewanych, jak i nieogrzewanych. Kluczowym, dodatkowym elementem wyposażenia jest czujnik dwutlenku węgla, który emituje sygnał w razie wystąpienia jego wysokiego stężenia. Każdy typ urządzenia posiada różne elementy dodatkowego wyposażenia.

 Centrale wentylacyjne z podłączeniem górnym lub bocznym mogą być zastosowane w domach oraz mieszkaniach. Poza tym są niezbędne w obiektach publicznych, które muszą spełniać wymogi dotyczące klimatu wewnętrznego. Kluczową rolę pełni izolacja między dwiema warstwami blachy ocynkowanej oraz aluminiowy wymiennik ciepła, który można łatwo oczyścić. Modele z podłączeniem górnym lub bocznym, nadają się do montażu na ścianach budynku. Posiadają również opcję sterowania pilotem, co zwiększa komfort użytkowania wentylacji. Z zależności od modelu, rekuperatory posiadają różną liczbę króćców. Ponadto różnią się kształtem oraz wydajnością. Dlatego należy wybrać typ, odpowiedni do wielkości układu wentylacji. Centrale wentylacyjne posiadają atesty bezpieczeństwa - zgodnie z obowiązującymi normami.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl