Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Rura fi 75mm 31m3/h 50mb BlackFlex Spectra-200 kanał do wentylacji wentylacyjna przewód czarny z jonami srebra elastyczna InGremio peszel

Dodaj ocenę! 4.98
Kod produktu: 564
Producent: InGremio
Dostępność: duża ilość
Czas wysyłki: 24 godziny
Cena brutto: 450,00 zł 450.00
Cena netto: 365,85 zł
Zapytaj o montaż i oszczędź 15% podatku VAT
ilość - + szt.
dodaj do przechowalni
var x = document.querySelector('.name');

Opis

Antybakteryjna rura Ø 75mm BlackFlex Spectra 200

 

 Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

  

Przewód elastyczny BlackFlex Spectra-200 transportuje powietrze w wentylacji, rekuperacji i innych systemach przemysłowych.

Wewnętrzna powłoka składa się z materiałów antygrzybicznych i antybakteryjnych, dzięki czemu chroni rurę przed mikroorganizmami, które szkodzą człowiekowi. 

Materiały te udowodniły swoją skuteczność przeciwko każdemu rodzajowi bakterii i grzybów, a zawarte w ich matrycy polimerowej srebro i miedź praktycznie nie migrują z tworzywa, nawet w gorszych warunkach.

 

Zastosowane materiały zapewniają niemal nieograniczone działanie grzybobójcze i bakteriobójcze oraz zapobiegają rozwijaniu się u bakterii i grzybów mechanizmów obronnych niezależnie od temperatury oraz wilgotności powietrza.

 

Wszystkie materiały są bezpieczne dla ludzi, roślin i zwierząt oraz mogą mieć kontakt z żywnością. 

 

 

Produkt wykazuje się również dużą odpornością na promieniowanie UV.


Warstwa wewnętrzna o gładkiej strukturze zapewnia duży przepływ powietrza równocześnie utrzymując niskie straty ciśnienia co przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii całego systemu. Dodatkową zaletą idealnie gładkiej powierzchni jest łatwe czyszczenie jeśli zaistnieje potrzeba. 

 

Przewód elastyczny BlackFlex jest bardzo elastyczny, więc można go dowolnie zginać przy bardzo małym promieniu oraz kształtować bez potrzeby używania łączników i kształtek. Konstrukcja kanałów wentylacyjnych Spectra 200 jest solidna i może wytrzymać nacisk powyżej 500N, co pozwala na montaż systemu w stropie, pod wylewką oraz pod tynkiem.

Konstrukcja kanału jest dwuścienna, co powoduje większą izolację cieplną.

 

 

 

Informacje Techniczne: 

 

 

 

 

 

 

Rury elastyczne wykorzystywane są do transportowania powietrza w różnego rodzaju systemach wentylacyjnych. Niezwykle często wybierane są specjale odmiany, które można dowolnie zaginać pod praktycznie każdym kątem, dzięki czemu można je stosować bez względu na rozkład konstrukcji. W ofercie znajdują się różne modele, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko wymiarami, lecz przede wszystkim właściwościami antybakteryjnymi. Czym zatem charakteryzują się poszczególne rodzaje rur elastycznych?

Rury elastyczne z jonami srebra

Przewody wentylacyjne uważane są za jeden z najważniejszych elementów wyposażenia systemu, bez którego jego poprawne funkcjonowanie byłoby po prostu niemożliwe. Jeśli chce się uzyskać możliwie najlepsze parametry pracy wentylacji, nie można zastosować przypadkowego, kiepskiej jakości przewodu elastycznego. Nic więc dziwnego, że inwestorzy stawiają na nowatorskie i coraz lepiej rozwinięte rozwiązania, takie jak rury elastyczne z jonami srebra. Czym się one charakteryzują i pod jakim względem są lepsze niż standardowe wersje?

Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że przewód tego typu pełni dokładnie te same funkcje, czyli przekazuje powietrze w systemie rekuperacji lub wentylacji. Zasadniczą różnicą jest jednak skład polimeru, z którego zrobiona jest taka rura —  znajduje się w niej około 150 ppm srebra. Sprawia to, że tego rodzaju rura wentylacyjna ma niezwykłe właściwości, dzięki którym w jej wnętrzu nie dochodzi do rozwijania się żadnych mikroorganizmów, które mogłyby negatywnie wpływać na zdrowie ludzi. Wspomnieć trzeba także o tym, że rury z dodatkiem srebra są mocniejsze i trwalsze, a także nie dochodzi do ich intensywnego zabrudzenia. Prowadzi to rzecz jasna do bardzo dużych oszczędności, ponieważ instalacje z tego typu rur nie wymagają tak częstych napraw, czy prac serwisowych i konserwacyjnych.

Najważniejsze informacje o antybakteryjnych i antygrzybinczych rurach elastycznych

Zdecydowanie najważniejszą zaletą rur elastycznych do wentylacji, które w swoim składzie posiadają jony srebra, jest ich bakteriobójcza i antygrzybiczna właściwość. Dzięki temu nie dochodzi do namnażania się tych niebezpiecznych organizmów w ich wnętrzu. Co bardzo ważne, właściwość ta jest zachowywana bez względu na temperaturę, a także wilgotność powietrza. Pamiętać trzeba także, że rury wentylacyjne, które mają w sobie cząsteczki srebra, wykazują działanie antystatyczne. Oznacza to, że w ich wnętrzu nie dochodzi do gromadzenia się kurzu, co także będzie się pozytywnie odbijało na jakości powietrza i zdrowiu ludzi.
Na tym jednak nie koniec zalet tego rodzaju rur elastycznych.

Zawarte w ich składzie srebro nie pozwala na rozmnażanie się organizmów na wewnętrznej powierzchni rur i na zaleganie na nich kurzu, dzięki czemu dochodzi do znacznie większego przepływu powietrza i redukcji strat ciśnienia. Ma to rzecz jasna ogromny wpływ na zwiększenie wydajności pracy systemu wentylacji, a także jej o wiele mniejszego kosztu.
Antybakteryjne i antygrzybiczne rury z jonami srebra zbudowane są z dwóch warstw, co umożliwia bardzo wyraźną redukcję szumu, który powstaje podczas przepływu powietrza. Przekłada się to na cichszą i zdecydowanie bardziej komfortową pracę systemu wentylacji, dzięki czemu nie wpływa on negatywnie na codzienny rytm dnia domowników. Pamiętać trzeba również o tym, że dwuwarstwowa konstrukcja cechuje się zwiększoną izolacją cieplną, co ma naprawdę duży wpływ na energochłonność budynku i późniejsze rachunki za ogrzewanie.

Na sam koniec wspomnieć trzeba jeszcze o tym, że tego rodzaju rury są bardzo odporne na ucisk i charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przeprowadzać wiele różnych prac budowlanych podczas ich montażu. Przykładowo można je bez większych problemów montować w styropianie, pod tynkiem, a nawet zalewać betonem.

Rury elastyczne z jonami srebra — idealny wybór dla każdego

Rury elastyczne o właściwościach antygrzybicznych i antybakteryjnych to doskonałe rozwiązanie dla każdego inwestora. Mogą być one stosowane w budownictwie jednorodzinnym, budynkach wielorodzinnych, a nawet w przemyśle. Ich doskonałe zalety wpływać będą na wiele aspektów codziennego przebywania w danych budynku.

 

 Akcesoria:

MUFY – MKD

Do każdego rozmiaru rur dostępne są mufy wykonane z materiału HDPE w kolorze czarnym. Mufy zapewniają
szybkie, trwałe i odporne na zerwanie połączenie rur.

 

 

USZCZELKI

Specjalnie zaprojektowane uszczelki zapewniają szczelne połączenie rur oraz małą energochłonność systemu

 

ZAŚLEPKI

Zaślepki zapewniają ochronę rury przed każdymi zanieczyszczeniami podczas transportu, składowania i instalacji.

 

Nożyk do cięcia rur elastycznych              

Przed rozpoczęciem instalacji wentylacji z rekuperacją ważne, aby przyciąć kanał elastyczny na wymaganą długość.

 

Do cięcia kanałów o średnicy Ø75 mm należy użyć dedykowanego nożyka ze skalpelem zapewniającego precyzyjne i wygodne cięcie.

 

 

 

 Porównanie Właściwości 

 

Produkty powiązane

Opinie

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Prześlij swoją opinię i zyskaj dodatkowe 10pkt w programie lojalnościowym!

22 sierpnia 2022

Łatwa w wyginaniu, bardzo elastyczna oraz wykonana z dobrego materiału.

2 września 2022

Super wykonanie, bardzo elastyczna, odporna na warunki atmosferyczne.

7 września 2022

Super mega rura, bardzo elastyczna, łatwa w montażu.

8 września 2022

Rura świetna,taka jak w opisie produktu, zabespieczone końcówki i oplombowane. Super dostarczone na palecie o większych gabarytach niż towar na niej. Polecam.

8 września 2022

8 września 2022 Rura świetna,taka jak w opisie produktu, zabespieczone końcówki i oplombowane. Super dostarczone na palecie o większych gabarytach niż towar na niej. Polecam.

Hojero to nie tylko sklep. To zespół profesjonalnych instalatorów
dostępnych do Twoich usług. Zapytaj o cenę montażu

Inni kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl