do kasy suma: 0,00 zł
Rura fi 75mm 31m3/h 50mb BlackFlex Spectra-200 kanał do wentylacji wentylacyjna przewód czarny z jonami srebra elastyczna InGremio peszel
  • promocja

Rura fi 75mm 31m3/h 50mb BlackFlex Spectra-200 kanał do wentylacji wentylacyjna przewód czarny z jonami srebra elastyczna InGremio peszel

Dodaj ocenę! 4.99046
Producent: InGremio
Dostępność: duża ilość
Stan magazynowy: 658 szt.
Czas wysyłki: 24 godziny
Cena brutto: 283,50 zł 315,00 zł 283.50
Cena netto: 230,49 zł 256,10 zł
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 315,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
Zapytaj o montaż i oszczędź 15% podatku VAT
ilość - + szt.
Zyskujesz 20 pkt [?]
dodaj do przechowalni
var x = document.querySelector('.name');

Opis

Rura 75mm 31m3/h 50mb BlackFlex Spectra-200 kanał do wentylacji wentylacyjna przewód czarny z jonami srebra elastyczna InGremio peszel

 

30 LAT GWARANCJI na aktywność jonów srebra

Podana cena za 1 zwój (50mb)

 

Rura wentylacyjna typu pe-flex BlackFlex Spectra-200 służy do przesyłu powietrza w systemach wentylacji i rekuperacji w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz przemysłowych.

 

Zastosowanie czarnych pigmentów w warstwie zewnętrznej może być wytwarzane równomiernie, co znacznie obniża koszty produkcji. Charakteryzują się wysokimi właściwościami antystatycznymi powierzchni, co zmniejsza przyciąganie kurzu do warstwy zewnętrznej podczas przechowywania. BlackFlex Spectra-200 ma również dużą odporność na promienie ultrafioletowe.

 

Ściana wewnętrzna jest w całości wykonana z materiałów antybakteryjnych i grzybostatycznych a jej stężenie może zapewnić podstawową ochronę mikrobiologiczną. Ich materiały zostały opracowane przez Ingremio i chronione patentami.

Materiał zawiera srebro, miedź i inne naturalne związki aktywne mikrobiologicznie w matrycy polimerowej, dzięki czemu nie będą ulegać procesom migracji, jonizacji i elucji.

 

W badaniach laboratoryjnych przeprowadzonych w środowiskach bardziej agresywnych niż te powszechnie spotykane w systemach wentylacyjnych potwierdzono, że praktycznie żadne związki aktywne mikrobiologicznie nie migrują z polimeru.

W praktyce, niezależnie od temperatury i wilgotności powietrza, zastosowane substancje mogą na podstawowym poziomie zapewnić nieokreślone właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze oraz zapobiegać wytwarzaniu mechanizmów obronnych przez bakterie i grzyby.

 

Skład materiału jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin, a wszystkie użyte materiały są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Przezroczysta warstwa wewnętrzna może obniżyć koszty produkcji bez wpływu na parametry techniczne.

Wewnętrzna ścianka rury ma również działanie antystatyczne, co zmniejsza to osiadanie i gromadzenie się kurzu w rurach. Gładka
wewnętrzna powierzchnia pozwala uzyskać duże przepływy powietrza przy małych stratach ciśnienia przyczyniając się do niskiej energochłonności całego systemu. Ułatwia ponadto czyszczenie rur, jeśli wystąpi taka potrzeba.

 

Rury są bardzo elastyczne, dzięki czemu można je dowolnie kształtować, zginać z bardzo małym promieniem (zgodnie z dopuszczalnym promieniem gięcia) oraz dostosowywać do warunków instalacji, bez stosowania dodatkowych złącz i akcesoriów. Konstrukcja rur gwarantuje wytrzymałość mechaniczną na ściskanie powyżej 500N, co pozwala na zalewanie ich betonem konstrukcyjnym podczas budowy.

Dwuścienna konstrukcja przewodów wentylacyjnych z odpowiednio wyprofilowaną ścianką wewnętrzną oraz zamkniętymi pustkami powietrznymi w dużym zakresie tłumi przedostawanie się hałasu spowodowanego przepływającym w środku powietrzem oraz izoluje
termicznie.

 

Kanały wentylacyjne BlackFlex Spectra-200 mają różne średnice do wyboru, a najlepszego wyboru można dokonać w zależności od wymagań instalacji wentylacyjnej i warunków zabudowy. Podczas procesu produkcyjnego oba końce rurki są mocowane i uszczelniane, a cały zwój jest zabezpieczony folią, aby zapobiec możliwemu zanieczyszczeniu podczas użytkowania, przewożenia i przechowywania.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinien odpowiadać budynek i jego usytuowanie, kanały wentylacyjne BlackFlex Spectra-200 powinny być instalowane w domach jednorodzinnych, które nie podlegają wymaganiom przeciwpożarowym.

 

 

 

Informacje Techniczne: 

 

 

 

 

 Akcesoria:

MUFY – MKD

Do każdego rozmiaru rur dostępne są mufy wykonane z materiału HDPE w kolorze czarnym. Mufy zapewniają
szybkie, trwałe i odporne na zerwanie połączenie rur.

 

MUFA GUMOWA – GKD

Mufy stworzone z gumy w kolorze czarnym. Mufy zapewniają szybkie, trwałe i odporne na zerwanie połączenie rur.

 

ZŁĄCZE ELASTYCZNE DO ŁĄCZENIA PRZEWODÓW WENTYLACYJNYCH

Złącze elastyczne wykorzystywane jest do łączenia kanałów wentylacyjnych o dużych średnicach z innymi elementami systemu wentylacyjnego.

Dzięki specjalnie uzyskanej miękkości i elastyczności (wielokrotnie większej niż standardowe rury) zapewnia bezproblemowy montaż, gdzie wymagana jest zmiana kierunku o 90 stopni na krótkim dystansie.

Złącza występują w dwóch rozmiarach: DN 160 oraz DN 200. W zestawie znajdzie się złącze oraz dwa gumowe kołnierze połączeniowe.

 

USZCZELKI – UKD

Specjalnie zaprojektowane uszczelki zapewniają szczelne połączenie rur oraz małą energochłonność systemu

 

ZAŚLEPKI – ZKD

Zaślepki zapewniają ochronę rury przed każdymi zanieczyszczeniami podczas transportu, składowania i instalacji.

 

 

 Porównanie Właściwości 

 

 

 

 

 

 

Produkty powiązane