do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Skrzynki owalne rozdzielcze

Owalne skrzynki rozdzielcze odbiegają swoim kształtem od standardowych rozwiązań, które stosowane są w branży. Współpracują one z owalnymi kanałami, które w niektórych miejscach i typach obiektów mogą okazać się lepszym rozwiązaniem, niż przewody okrągłe. Skrzynka rozdzielcza owalna zazwyczaj stanowi połączenie metalowych i syntetycznych elementów konstrukcyjnych, co ma na celu zapewnienie jej maksymalnej trwałości i wydajności przy możliwie jak najmniejszym koszcie produkcji.

 

Kiedy najlepiej sprawdzają się skrzynki owalne rozdzielcze?

Owalna skrzynka rozdzielcza zapewnia zasadniczo taki sam przepływ powietrza, co jej okrągły odpowiednik. Ze względu jednak na fakt, że jest ona nieco spłaszczona - podobnie jak przewody wentylacyjne - zabiera znacznie mniej miejsca w wysokości, niż w szerokości. Z tego względu najczęściej stosuje się tego typu rozwiązania w miejscach, gdzie wysokość przestrzeni jest ograniczona. Przykładem takiej lokalizacji jest sufit, w którym często zachodzi konieczność zmieszczenia instalacji w stosunkowo niewielkim obszarze (przynajmniej pod względem wysokości).

 

Czym różnią się owalne skrzynki od standardowych?

Najważniejszą różnicą, która dzieli standardowe skrzynki wentylacyjne od owalnych, jest ukształtowanie króćców. W standardowej wersji przekrój stanowi idealny okrąg. Z kolei w przypadku owalnych jest to wersja “spłaszczona” okręgu, czyli właśnie owal. Z racji tego, że króćce posiadają mniejszą wysokość i większą szerokość, wymiary samej skrzynki rozdzielczej również są inne, niż w przypadku standardowej. Zabiera ona dużo więcej miejsca w długości i szerokości, niż pod względem wysokości.

 

Z czego wykonane są owalne skrzynki rozdzielcze do systemów rekuperacji?

Skrzynki rozdzielcze do systemów rekuperacji - owalne czy nie - najczęściej produkuje się z dwóch materiałów: ocynkowanej stali i specjalnego tworzywa sztucznego. W ofercie sklepu internetowego Hojero.pl dostępne są skrzynki hybrydowe - łączące w sobie elementy zarówno wykonane ze stali, jak i z tworzywa sztucznego. Przykładowo stalowa jest cała obudowa (segment bazowy) skrzynki. Natomiast króćce czy przyłączki są wykonane z syntetycznego materiału, dostosowanego do potrzeb systemów rekuperacji.

 

Wysokiej jakości, nowoczesne skrzynki rozdzielcze owalne w sklepie internetowym Hojero.pl

Firma Hojero.pl od lat działa w branży wentylacji, dostarczając klientom wysokiej jakości rozwiązań od sprawdzonych producentów. Dzisiaj idziemy jednak o krok dalej. Nie tylko oferujemy Ci to, co najlepsze, ale również pomagamy na każdym etapie inwestycji. Poproś o przyjazd profesjonalnej ekipy montażowej na miejsce razem z dostawą zakupionych elementów - nie przejmuj się już niczym. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą - w Hojero znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl