Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • Cena:

Skrzynki wentylacyjne samouszczelniające PREMIUM+

Znaleziono produktów: 55
8x75/160mm Skrzynka samouszczelniająca rozdzielacza jednorzędowego IZOLw z uszczelką i izolacją kauczukową  PREMIUM+
8x75/160mm Skrzynka samouszczelniająca rozdzielacza jednorzędowego IZOLw z uszczelką i izolacją kauczukową PREMIUM+
Producent: HOJERO
Cena: 239,40 zł 266,00 zł (netto: 194,63 zł 216,26 zł )
szt.
  • promocja
  • promocja
  • promocja

Skrzynki wentylacyjne samouszczelniające premium - na jakiej zasadzie działają?

Nowoczesne skrzynki wentylacyjne samouszczelniające klasy premium - w przeciwieństwie do tradycyjnych - nie potrzebują dodatkowego uszczelnienia. Wejścia kanałów są bowiem w ich przypadku już wyłożone gumą. Dzięki temu montaż przebiega znacznie szybciej, a trwałość uszczelnienia znacznie się zwiększa. Obniżamy również ryzyko nieszczelności, spowodowanych niedokładnym umiejscowieniem uszczelki, które występuje podczas tradycyjnego montażu systemów wentylacji.

 

Czy warto stosować skrzynki wentylacyjne samouszczelniające?

Samouszczelniające skrzynki wentylacyjne możemy w zasadzie zastosować wszędzie tam, gdzie możliwe jest zamontowanie tradycyjnych. Głównym czynnikiem, który wpływa na decyzję odnośnie do zakupu konkretnego rozwiązania są preferencje i budżet. Z racji tego, że skrzynki wentylacyjne samouszczelniające należą do klasy premium, mogą cechować się nieco wyższą jakością i wytrzymałością niż tańsze alternatywy. Mimo wszystko jednak różnice nie są na tyle znaczące - przynajmniej jeśli chodzi o jakość wykonania.

 

Jaka jest trwałość samouszczelniających skrzynek wentylacyjnych?

Samouszczelniające skrzynki wentylacyjne wykonywane są z wysokogatunkowych materiałów, zapewniających optymalne parametry w stosunku do zapotrzebowania systemu wentylacji. Bez problemu wytrzymają one okres eksploatacji taki sam, jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań. W większości przypadków jednak jest on dużo dłuższy. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż uszczelnienie jest trwale zespolone z puszką rozdzielczą, dzięki czemu nie występuje ryzyko obluzowania, przetarcia czy wypadnięcia.

 

Różnica w cenie - skrzynki wentylacyjne samouszczelniające, a zwykłe

Mogłoby się wydawać, że ze względu na obecność dodatkowych elementów w skrzynkach wentylacyjnych samouszczelniających ich cena będzie dużo wyższa. W rzeczywistości jednak różnica kosztów w porównaniu z tradycyjnymi puszkami rozdzielczymi jest symboliczna. Jednocześnie zyskujemy naprawdę wiele, bowei montaż jest znacznie łatwiejszy i przebiega szybciej. Wzrasta także wydajność instalacji i poziom bezpieczeństwa podczas jej użytkowania.

 

Z jakich materiałów wykonuje się samouszczelniające skrzynki wentylacyjne premium?

Podobnie jak większość skrzynek rozdzielczych dostępnych na rynku - samouszczelniające skrzynki wentylacyjne premium produkowane są z wysokiej jakości stali. Zapewnia ona optymalne dla systemu wentylacji parametry. Sama uszczelka w ich przypadku wykonana jest z twardej gumy, która dopasowuje się do kanału, który wprowadzamy do wejścia. Zasadniczo nie ma lepszego sposobu na uzyskanie tak dużej szczelności instalacji - przynajmniej nie przy tak niewielkim wysiłku. Tak naprawdę jedyne, co musimy zrobić, to odpowiednio dopasować średnicę kanałów do skrzynki rozdzielczej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl