do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • Cena:

Skrzynki wentylacyjne owalne

Znaleziono produktów: 1
SKRZYNKA 2x 50x102/125 ROZPRĘŻNA PROSTA IPSSP OWALNA  METALOWA  STALOWA  OCYNKOWANA
SKRZYNKA 2x 50x102/125 ROZPRĘŻNA PROSTA IPSSP OWALNA METALOWA STALOWA OCYNKOWANA
Producent: HOJERO
Cena: 117,53 zł (netto: 95,55 zł )
szt.

Skrzynki wentylacyjne owalne - do czego służą?

Skrzynki wentylacyjne owalne pełnią tę samą funkcję, co pozostałe skrzynki wentylacyjne. Stanowią one element przyłączeniowy do instalacji - na przykład rekuperacji. Montuje się na nich anemostaty - zarówno nawiewne, jak i wywiewne. Mogą być stosowane zarówno w przypadku budynków wielkopowierzchniowych, jak i mniejszych gospodarstw domowych. Owalne skrzynki wentylacyjne stanowią bardzo istotny element całego systemu rekuperacji, ponieważ przy ich pomocy łączy się przewody oraz zawory wentylacyjne, nazywane również anemostatami.

 

W jakich instalacjach sprawdzą się owalne skrzynki wentylacyjne?

Cechą znamienną dla skrzynek wentylacyjnych owalnych jest kształt, znacznie różniący się od standardowych elementów rozprężnych. Nie chodzi tutaj jedynie o wejście kanału, ale również o metalowe elementy, które są bardziej “spłaszczone”. W związku z tym skrzynki wentylacyjne o owalnym kształcie sprawdzą się w miejscach, gdzie kluczowe jest jak najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Zapewniają one bowiem optymalny przepływ powietrza, a jednocześnie zajmują dużo mniej miejsca od standardowych skrzynek rozprężnych.

 

Czy warto kupować skrzynki wentylacyjne owalne?

Decyzja odnośnie do zakupu owalnej skrzynki wentylacyjnej jest uzależniona od zapotrzebowania. Nie zawsze jest to konieczne, ponieważ niektóre budynku dysponują wystarczającą ilością miejsca, aby umieścić w nich standardową wersję skrzynki. Warto pamiętać, że montażu owalnej skrzynki wentylacyjnej powinien podejmować się wyłącznie profesjonalny serwisant. Wynika to z konieczności położenia dużego nacisku na szczelność instalacji, która w przypadku owalnych skrzynek nie jest aż tak łatwa.

 

Z czego zrobione są owalne skrzynki wentylacyjne?

Jeśli chodzi o materiały produkcyjne, których używa się do skrzynek wentylacyjnych owlanych - są to przede wszystkim stali plastik. Sama skrzynka wykonywana jest z metalu, ponieważ ten zapewnia odpowiednią sztywność i stabilność konstrukcji. Wejścia kanałów natomiast mogą być wykonane albo z plastiku, albo również ze stali. Jeśli chodzi o aspekt funkcjonalny tych dwóch rozwiązań - różnice stają się istotne dopiero w zestawieniu z konkretną budowlą. Dlatego właśnie przed zakupem należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą.

 

Ile kosztuje wentylacyjna skrzynka owalna?

Przyjmuje się, że cena owalnej skrzynki wentylacyjnej jest nieco niższa od standardowej wersji. Nie jest to jednak zasadą. Wszystko bowiem zależy od konkretnego produktu. Warto pamiętać o tym, że ten typ skrzynek rozprężnych posiada zazwyczaj mniej wejść kanałów, niż wersje standardowe. Z drugiej strony jednak każdy z nich oferuje większy przepływ powietrza. Skrzynki wentylacyjne owalne z pewnością dobrze sprawdzą się w przypadku gospodarstw domowych, powinny jednak poradzić sobie również z większymi kondygnacjami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl