do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Cena
  • Cena:

System GWC Gruntowy wymiennik ciepła

Znaleziono produktów: 5

Gruntowny wymiennik ciepła stanowi zaawansowane urządzenie, któego podstawową funkcją jest wspomaganie wentylacji budynków, poprzez znaczne zwiększenie ich komfortu cieplnego. System GWC istotnie zmniejsza wahania temperatury powietrza dostającego się do pomieszczenia, z czym wiąże się szereg zalet i możliwości zastosowania.

Jako sklep internetowy HOJERO, w naszym asortymencie posiadamy szeroki wachlarz czerpni terenowych, rur dwuwarstwowych, kolan do rur, łączników kanałów elastycznych, rękawów termokurczliwych oraz uszczelek, przeznaczonych do zastosowania w gruntownych wymiennikach ciepła, odznaczających się najwyższymi standardami, jeżeli chodzi o ogrzewanie cieplne budynków.

 

Gdzie stosować gruntowny wymiennik ciepła?

Gruntowne wymienniki ciepła, zgodnie ze swoją nazwą montowane są pod powierzchnią gruntu, ze względu na fakt, iż w trakcie skrajnych temperatur, poziom nagrzania bądź schłodzenia ziemi jest znacznie łagodniejszy. Czyni to systemy GWC rozwiązaniem efektywnym, tanim oraz, przede wszystkim, ekologicznym

Systemy GWC jest najczęściej urządzeniem uzupełniającym wentylację mechaniczną danego budynku, wstępnie ogrzewając bądź schładzając powietrze, przed przemieszczeniem się go do rekuperatora. Współcześnie wyróżniamy 2 podstawowe wymienniki przeponowe:

•przeponowe

•bezprzeponowe

W pierwszym z powyższych rodzajów, przeponowych, powietrze jest oddzielone tzw. przeponą od gruntu. Wymienniki przeponowe z reguły są efektywniejsze, ze względu na fakt, iż wymiana grzewcza odbywa się bezpośrednio między gruntem a powietrzem. Ten rodzaj systemów dzieli się dodatkowo na tzw. GWC żwirowe bądź GWC płytowe.

 

Zalety i wady systemów GWC

Niewątpliwie największą zaletą systemów GWC jedna z największych skuteczności, jeżeli chodzi o wymianę cieplną między powietrzem a gruntem, co zapewnione jest dzięki specjalistycznej budowie przeponowej. Oprócz tego, gruntowne wymienniki ciepła zapewniają ponadprzeciętną redukcję bakterii i grzybów nawet o 97% oraz oczyszczają powietrze ze smogu i innych zanieczyszczeń. Systemy GWC odznaczają się również regularnym dowilżaniem powietrza w sezonie zimowym oraz jego osuszaniem w sezonie letnim, co bezpośrednia wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Gorąco zachęcamy do składania zamówień produktów znajdujących się w naszym sklepie internetowym HOJERO, wyróżniających się nie tylko wysoką efektywnością, ale również atrakcyjną ceną

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl