do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Kominy TURBO przeznaczone są do wydajnego odprowadzania spalin z pieców. To profesjonalne rozwiązania znajdujące zastosowanie w przypadku kotłów grzewczych wykorzystujących zjawisko kondensacji pary wodnej. Część ciepła ze spalin jest odzyskiwana poprzez schodzenie i skraplanie się. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele różnych elementów i akcesoriów przeznaczonych do kominów typu Turbo. 

 

Turbo jednościenne- przeznaczenie

Kominy Turbo jednościenne przeznaczone do montażu w kominach ceramicznych lub też pustakach wentylacyjne. Poprzez rury wypychane są spaliny, natomiast poprzez komin zasysane jest powietrze do pieca. Jednak przed ich montażem należy zadbać o to, aby były one czyste, ponieważ sadza i inne zanieczyszczenia zassane do pieca mogą spowodować znaczne uszkodzenia. Do ich prawidłowej i wydajnej pracy konieczne jest zastosowanie odpowiednich elementów konstrukcyjnych, takich jak między innymi:

  • kolanka 15, 30, 45 i 90 stopni
  • obejmy,
  • daszki,
  • maskowniki,
  • płyty kominowe,
  • rury o różnych wymiarach,
  • uszczelki,
  • zakończenia boczne i wiele innych.

Są to elementy układu kominowego Turbo o różnym przeznaczeniu.

 

Jakie elementy układu będą Ci potrzebne?

Kotły z zamkniętą komorą pracują na nadciśnieniu a wydobywające się z nich spaliny są wydmuchiwane przez kocioł. Stąd też dobrane do nich rozwiązania muszą być odpowiednio szczelne. Tutaj doskonale sprawdzą się dodatkowe akcesoria, takie jak chociażby uszczelki, które zagwarantują pełną szczelność całego układu. Daszki zapobiegają przedostawaniu się pyłu i brudu do środka przewodów, co ma znaczenie dla wydajności pracy kotła. Rury i odpowiednie kolanka pozwalają stworzyć odpowiednie przewody. Rury do komina to trwałe połączenia urządzeń grzewczych z przewodami kominowymi. Wszystkie z nich wykonywane są ze stali kwasoodpornej, która zabezpiecza ich powierzchnie przed negatywnym działaniem spalin. Zadaniem rur jest zabezpieczenie przewodów, wykonane z grubej i solidnej blachy są pewnym połączeniem z przewodami. Wszystkie niezbędne elementy do kominów typu Turbo znajdziesz w naszym sklepie internetowym. 

 

Turbo jednościenne i ich zalety 

Do zalet zastosowania kominów typu Turbo z pewnością zaliczyć możemy bezproblemowy i łatwy montaż, a także duży zakres wymiarów. Gwarantuje on również wysoką sztywność, dzięki zastosowaniu rozwiązań kielichowych. To również pełna szczelność układu i zamknięta komora spalania. Niezbędne przyłącza to te elementy, bez których nie połączysz wkładu lub pieca z kominem. Do wyboru masz wiele różnych produktów, od klasycznych rur, kolanek i innych akcesoriów. To uniwersalne elementy w każdej instalacji, których kąt nachylenia można odpowiednio dopasować do przewodu. Szukając wysokiej jakości sprawdzonych elementów do przewodów i kominów Turbo, sprawdź naszą bogatą ofertę wielu różnych produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl