do kasy suma: 0,00 zł

Urządzenia uzupełniające

Produkty najlepszej
jakości dostępne
od ręki

Dowiedz się więcej

Urządzenia uzupełniające do rekuperatorów to szereg różnego rodzaju akcesoriów, bez których centrale wentylacyjne nie mogłyby prawidłowo funkcjonować. Do podstawowych urządzeń w tej kategorii możemy zaliczyć chłodnice, nagrzewnice, przepustnice, czy też tłumiki. W ofercie naszego sklepu znajdziesz nowoczesne i wydajne urządzenia od renomowanych producentów, które gwarantują prawidłowe działanie systemów wentylacyjnych.

Chłodnice w centralach wentylacyjnych

Bardzo ważnym urządzeniami, powszechnie stosowanymi przy rekuperatorach, są przede wszystkim chłodnice. Świetnym rozwiązaniem są chłodnice freonowe. Ich podstawowym zadaniem jest przede wszystkim chłodzenie powietrza w przewodach instalacji wentylacyjnej. Urządzenie to montowane jest w kanale nawiewnym. W ofercie naszego sklepu znajdziesz chłodnice freonowe najwyższej jakości. To urządzenie wyposażone w izolowaną cieplnie obudowę, posiada również wbudowaną tacę kondensatu. Proponujemy chłodnice z cztero i sześciorzędowymi wymiennikami. Nasz chłodnice przystosowane są do współpracy z Glikolowymi Gruntowymi Wymiennikami Ciepła (GGWC). Rozstaw lamel w naszych chłodnicach wynosi 3mm.

Nagrzewnice wodne

Kolejnym urządzeniem uzupełniającym, którego zadaniem jest wspomaganiem systemu rekuperacji, jest nagrzewnica wodna. Główną rolą tego urządzenia jest ogrzewanie powietrza w przewodach instalacji wentylacyjnej. Proponowane przez nas nagrzewnice wodne HeatBox to wysokiej jakości urządzenie wyposażone w izolację cieplną, a także trójdrogowy zawór regulacyjny z siłownikiem 0-10V, dzięki któremu możliwe jest utrzymanie odpowiedniej temperatury nawiewu. Zawór regulacyjny połączony jest z układem sterowania centrali wentylacyjnej. Czynnik zasilający może osiągnąć maksymalną temperaturę do 110 stopni Celsjusza. Nagrzewnice wyposażone są w jedno lub dwurzędowe wymienniki. 

Przepustnice gruntowego wymiennika ciepła

Do bardzo istotnych urządzeń wchodzących w skład systemów rekuperacyjnych należy również zaliczyć przepustnice gruntowego wymiennika ciepła. Jaką rolę pełni tego rodzaju urządzenie? Do jego podstawowych zadań należy przede wszystkim sterowanie dopływem świeżego powietrza do instalacji wentylacyjnych, które wyposażone są w gruntowe powietrzne wymienniki ciepła. Przepustnicą steruje się bezpośrednio z centrali wentylacyjnej, lub też z wykorzystaniem autonomicznego systemu sterowania. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakość przepustnice GroundBox od renomowanego producenta Thessla Green.

Skrzyżowania przewodów

Systemy rekuperacyjne wymagają również zastosowania profesjonalnego skrzyżowania przewodów. W ofercie naszego sklepu znajdziesz kształtkę CrossBox marki Thessla Green, dzięki której możliwe jest prawidłowe skrzyżowanie dwóch przewodów, o identycznym przekroju kołowym. Dzięki oferowanej w naszym sklepie kształtce, skrzyżowanie można przeprowadzić na osi przewodów, przy czym nie ulegnie zwiększeniu przestrzeń powyżej średnicy pojedynczego przewodu.

Tłumiki akustyczne

Każdy prawidłowo działający system wentylacyjny powinien być również wyposażony w wydajne tłumiki akustyczne. W naszym sklepie prowadzimy sprzedaż nowoczesnych i precyzyjnych tłumików akustycznych AcousticBox od wiodącego producenta w branży - Thessla Green. Urządzenia te znakomicie tłumią hałas, powstały podczas pracy instalacji wentylacji mechanicznej, jednocześnie zapewniają również niskie opory przepływu powietrza. Idealnie sprawdzają się zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, dlatego znajdują zastosowanie głownie w budownictwie mieszkaniowym. 

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • Cena:

 Chłodnica freonowa CoolBox F
Chłodnica freonowa CoolBox F
Producent: Thessla green
Cena: 2 050,58 zł (netto: 1 667,14 zł )
szt.
Chłodnica CoolBox Thessla Green
Chłodnica CoolBox Thessla Green
Producent: Thessla green
Cena: 2 050,58 zł (netto: 1 667,14 zł )
szt.
Nagrzewnica wodna HeatBox Thessla Green
Nagrzewnica wodna HeatBox Thessla Green
Producent: Thessla green
Cena: 1 375,46 zł (netto: 1 118,26 zł )
szt.
Przepustnica gruntowego wymiennika ciepła GroundBox Thessla Green
Przepustnica gruntowego wymiennika ciepła GroundBox Thessla Green
Producent: Thessla green
Cena: 809,95 zł (netto: 658,50 zł )
szt.
Skrzyżowanie przewodów CrossBox
Skrzyżowanie przewodów CrossBox
Producent: Thessla green
Cena: 446,20 zł (netto: 362,76 zł )
szt.
Tłumik akustyczny AcousticBox Thessla Green
Tłumik akustyczny AcousticBox Thessla Green
Producent: Thessla green
Cena: 990,37 zł (netto: 805,18 zł )
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl