Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Zgodnie z przepisami prawa budowlanego każde pomieszczenie użytkowane przez ludzi musi posiadać prawidłową wentylację, tj. taką, która będzie usuwała zanieczyszczone powietrze oraz doprowadzała świeże do wybranych pomieszczeń. Jedną z chętniej wybieranych opcji jest klimatyzacja kanałowa – bardzo dyskretna, a wręcz niezauważalna na pierwszy rzut oka. Co więcej, mechanizm jej działania i proces montażu nie jest skomplikowany. Wystarczy tylko pamiętać o ważnej kwestii - wyborze odpowiedniego miejsca na instalację wentylatora kanałowego. Powinien być on umieszczony jak najdalej od podłogi, by nie przepychać świeżego powietrza poza pomieszczenie, co mijałoby się z celem.

 

Wentylatory kanałowe - zastosowanie

Wentylatory kanałowe mają szerokie zastosowanie w wentylacji wywiewnej i nawiewnej zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i użyteczności publicznej, hotelach, restauracjach, sklepach czy biurach. Równie często stosuje się je w budynkach przemysłowych, halach produkcyjnych czy w magazynach. Ale również wybierane są przez właścicieli samodzielnych lokali mieszkalnych, gdzie szczególnie efektywnie spisują się w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak kuchnia i łazienka, z których to z powodzeniem odprowadzają wilgoć, jak i niepożądane zapachy. Niektóre z nich posiadają filtry przeciwtłuszczowe współpracujące z okapami kuchennymi. 

 

Specyfika i zalety wentylatorów kanałowych

Wentylatory kanałowe są bardzo uniwersalne - wachlarz ich zastosowań jest bardzo szeroki. Dlatego też na rynku dostępne są w wielu wariantach i parametrach technicznych - dopasowanych do indywidualnych potrzeb nabywców. Ich największe cechy, to: trwałość i bezawaryjność, cicha praca oraz wydajność. Wentylatory kanałowe przystosowane są do pracy zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej przy średnicach wentylacyjnych od 100 do 400 mm. Najczęstszym materiałem wykorzystywanym przy produkcji wentylatorów kanałowych jest blacha aluminiowa lub tworzywo sztucznego ABS, a ich obudowa z polipropylenu bądź blachy stalowej. 

Wentylatory kanałowe - podział 

Główny podział wentylatorów kanałowych obejmuje rodzaj ich wirników. Pierwszy z nich to wentylator osiowy – zbudowany tak, by móc transportować wysokie wydatki powietrza, ale przy niższym ciśnieniu. Druga wersja to wentylator promieniowy, który z kolei tłoczy powietrza o dużym ciśnieniu. Natomiast jeżeli ktoś potrzebuje obu tych funkcji, powinien zwrócić uwagę na wentylator o mieszanym przepływie. Z kolei podział ze względu na funkcje obejmuje: wentylatory przeciwbieżne, nawiewno-wywiewne, przeciwwybuchowe i przepływowe. Istnieje także podziału tychże pod kątem sposobu ich podłączenia do kanału wentylacyjnego: tu trzeba wymienić wentylatory do kanałów okrągłych i prostokątnych.  

W niniejszej ofercie proponujemy wentylatory kanałowe przystosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl