do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Wentylatory kanałowe do systemów okrągłych to rodzaj wentylacji komercyjnej. Ich główna funkcja to wentylacja nawiewna i wywiewna jako wentylacja mechaniczna oraz wspomaganie w wentylacji grawitacyjnej. Mogą być również stosowane gdy potrzeba większej wydajności powietrza. Gdy potrzeba usuwać powietrze razem z wilgocią i przykrymi zapachami, dobrze spełnią swoją funkcję. Poszczególne urządzenia w tej kategorii różnią się specyfikacją techniczną,  przepływem lub ciśnieniem powietrza, a także wymiarami i materiałem obudowy. 

W tej kategorii znajdują się między innymi wentylatory kanałowe do systemów okrągłych od 201 do 300 M3/H. Kanałowe wentylatory to produkty montowane systemach wentylacji typu wywiewno-nawiewnym. To co je wyróżnia to mocny strumień powietrza, mały spręż i niski poziom hałasu. Zewnętrzna powłoka może być wykonana z plastiku ABS, co gwarantuje antykorozyjność, twardość i odporność na zarysowania. Silnik z wirnikiem i skrzynka zaciskowa są przymocowane klamrami do obudowy. Dzięki temu można demontaż wykonać bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Możliwe wyposażenie w timer. Silnik jest jednofazowy na łożyskach kulkowych i może mieć 2 prędkości. Gdzie sprawdzą się takie wentylatory kanałowe? Na przykład w instalacjach wentylacyjnych budynków indywidualnych, użyteczności publicznej lub zbiorowego zamieszkania. Te wentylatory mogą być montowane w sposób szeregowy lub równoległy, w zależności od potrzeb.

Nieco inny rodzaj wentylatorów w tej kategorii to wentylator kanałowy VKM100 z niebieskiej blachy. Jest to wentylator kanałowy z serii VKM. Konstrukcja zewnętrzna to stal z powłoką polimerową, a w środku znajduje się jednofazowy silnik o zaciętych łopatkach. Mogą być obsługiwane w sposób płynny (regulator tyrystorowy) oraz skokowy (regulator transformatorowy). Jeśli chodzi o instalację to jest możliwa pod dowolnym kątem, na ziemi, na ścianie lub na suficie, a mocne wsporniki przetrzymują wentylator. Są dostępne w wersji z obniżoną mocą (Q), ekonomicznym trybem (E) i zwiększonej mocy (S).

W tej kategorii znajduje się również wentylator kanałowy VK 100, który jest wentylatorem odśrodkowym. Mogą być stosowane w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności czyli w kuchni lub w ubikacji. Konstrukcja zewnętrzna to wysokiej jakości ABS, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne. Modele VK i VKS odróżnia jedynie moc silnika. Warto wspomnieć również o wentylatorze kanałowym TT PRO EC, gdzie silnik typu EC zmniejsza zużycie energii aż o 35%. Wirnik z silnikiem można demontować bez konieczności wpływania na system wentylacyjny. Obudowa to nisko-palny polipropylen. Silnik prądu stałego o technologii EC ma zewnętrzny wirnik i daje wysoką efektywność oraz oszczędność energii elektrycznej. Ten silnik posiada wysoki KPD czyli kontrolę parametru ruchu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl