do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Wentylatory kanałowe do systemów okrągłych od 601 do 700 M3/H to rodzaj wentylacji przemysłowej. Są stosowane jako wentylacja wywiewna i nawiewna i wsparcie przy wentylacji grawitacyjnej. Gdy użytkownicy potrzebują większej wydajności powietrza, takie wentylatory również się przydadzą. Te systemy wentylacyjne zapewniają zdrowsze środowisko w budynkach komercyjnych. Wentylatory kanałowe sprawdzają się wtedy, gdy oczekiwana moc wentylacji jest zbyt niska. Warto też zwrócić uwagę na poziom hałasu urządzenia i wybrać odpowiedni model. 

W tej kategorii wentylatorów znajdziemy między innymi wentylatory kanałowe VKM EC i wentylatory kanałowe TT PRO EC. Wentylator kanałowy VKM EC 150 to wentylator kanałowy odśrodkowy, przydatny w pomieszczeniach, gdzie potrzeba energooszczędnej wentylacji i dużej wydajności. W tym modelu silnik EC pozwala zmniejszyć zużycie energii o 35%, a przy tym jest niezwykle wydajny i cichy. Szczególnie sprawdza się w miejscach publicznych takich jak restauracje, sklepy czy banki. Obudowa to stal proszkowa, a silnik jest na prąd stały i jest nazywany silnikiem elektro-komutatorowym (EC), jego zalety to wysoka sprawność i optymalne sterowanie  na różnych obrotach. Wysoki wskaźnik KPD na poziomie 90% i wysokiej jakości łożyska kulkowe sprawiają, że wentylator długo działa. Wydajnością wentylatora można sterować ze względu na takie czynniki jak temperatura, ciśnienie, zadymienie. Wentylator kanałowy VKM EC 160 różni się wydajnością od poprzedniego modelu i jest ona na poziomie 680 m3/h, podczas gdy w modelu VKM EC była na poziomie 620 m3/h. Model VKM EC 160 można montować pod dowolnym kątem, do ściany, podłoża lub sufitu. Posiada on specjalne wsporniki, które gwarantują stabilność wentylatora na wybranym miejscu do montażu. Silnik w tych modelach występuje w wybranych wersjach o zmniejszonej (Q) i zwiększonej mocy (S) według wymagań użytkownika. 

Inny rodzaj wentylatorów z tej kategorii to  wentylatory kanałowe serii TT PRO. Modele gdzie jest silnik EC, czyli na przykład wentylator kanałowy TT PRO EC 160 to modele energooszczędne i transportują powietrze o temperaturze +55 stopni Celsjusza. Ta seria to niewielkie wymiary, a także ewentualny demontaż silnika z wirnikiem bez wpływu na system wentylacji. Silnik jest mocowany do obudowy za pomocą klamer zatrzaskowych, co ułatwia wypięcie go nawet bez narzędzi. Dzięki temu obsługa jest bezproblemowa. Zastosowany w tej serii silnik EC w wybranych modelach ma wysoką kontrolę parametru ruchu i elektroniczny układ regulacji obrotów. Jeśli chodzi o regulowanie prędkości to można to robić za pomocą zewnetrznego sygnału sterującego 0-10V. Jest możliwość centralnego sterowania wentylatorami. Seria TT PRO jest przeznaczona dla użytkowników, którzy oczekują oszczędności i szczególnie dbają o poziom zużycia energii. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl