do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Odpowiednia wentylacja powietrza jest bardzo ważna. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wystarczyła zwykła wentylacja grawitacyjna, która pozwalała odprowadzać nadmiar wilgoci i nieświeżego powietrza. Czerpniami powietrza były w tym przypadku: nieszczelna stolarka drzwiowa oraz okienna. Wszelkiego rodzaje nieszczelności w tej dziedzinie zniknęły jednak bezpowrotnie, wraz z rozpoczęciem produkcji szczelnej stolarki wykonanej z tworzyw sztucznych.

 

Szczelne pomieszczenia — co się dzieje z powietrzem w środku?

W przypadku szczelnych pomieszczeń, z zamkniętymi oknami oraz drzwiami, powietrze kumuluje się w środku. Nawiewniki, które są zwykle montowane w oknach, wpuszczają wprawdzie powietrze, jednak jest ono nieefektywnie odprowadzane. Powoduje to wzrost wilgotności powietrza, poziomu dwutlenku węgla oraz ogólny wzrost zanieczyszczeń. W efekcie osoby przebywające w takim pomieszczeniu przez długi czas, miewają złe samopoczucie.

Również przedmioty, które są w pomieszczeniu z zanieczyszczonym powietrzem, mogą zostać uszkodzone. Dotyczy to przede wszystkim elektroniki, która jest wrażliwa na wilgotność powietrza oraz dużą ilość pyłu, ale także dokumentów i innych wydruków.

 

Skuteczna wentylacja — sposób na czyste powietrze

Wszędzie tam, gdzie montaż innych systemów wentylacyjnych jest niemożliwy, świetnie sprawdzą się systemy wentylacji kanałowej. Oferowane wentylatory o wysokiej wydajności wynoszącej od 801 do 900 m3/h to świetne rozwiązanie zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i budynków przemysłowych i użyteczności publicznej. Oferowane w naszym sklepie wentylatory, wraz z systemem rur okrągłych, stworzą efektywnie działającą wentylację, która zapewni świeże powietrze w budynku.

 

Wentylatory kanałowe do systemów okrągłych o wysokiej wydajności — zastosowanie

Wentylatory o mocy od 801 do 900 m3/h to doskonałe rozwiązanie do większych pomieszczeń, ale nie tylko. Mogą być również zastosowane w systemach wentylacji niewielkich budynków lub jako jeden z elementów systemu wentylacji w budynkach użyteczności publicznej. Dobierając odpowiedni model, warto wziąć pod uwagę parametry sprzętu.

 

Jak wybrać wentylator kanałowy?

W zależności od zapotrzebowania klienci mogą wybrać z wielu modeli dostępnych w sklepie. Urządzenia wykonane z tworzywa, będą bardziej odporne na wilgoć odprowadzaną wraz z powietrzem. Będą dobrym wyborem do wentylacji montowanej w łazienkach, szatniach, czy niewielkich basenach. Warto również postawić na wentylatory energooszczędne (np. z silnikami elektro-komutatorowymi), które wpłyną na obniżenie rachunków za prąd. Poszczególne modele mają inne systemy regulacji ilości obrotów wirnika: płynna regulacja pozwala na większą precyzję w dobieraniu parametrów.

Stworzenie wewnętrznego systemu wentylacji pozwala, przy użyciu odpowiedniego oprogramowania, sterować prędkościami obrotowymi w zależności od zadymienia, temperatury, czy innych wskaźników, które wykryje system.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl