do kasy suma: 0,00 zł

Wentylatory kanałowe do systemów okrągłych powyżej 1000 [m3/h]

Znaleziono produktów: 1
Wentylator kanałowe VKM 315 EC 1300 m3/h blacha stalowa niebieska
Wentylator kanałowe VKM 315 EC 1300 m3/h blacha stalowa niebieska
Producent: Vents
Cena: 2 046,72 zł (netto: 1 664,00 zł )
szt.

Wentylatory ścienne osiowe powyżej 1000 M3/H to grupa wentylatorów z grupy wentylatorów komercyjnych o najwyższej wydajności w tej kategorii. Znajdziemy tutaj wentylatory z blachy stalowej, w niektórych modelach jest dodatkowo ocynkowana. Ich moc waha się od 1000 do 12000 m3/h. Takie urządzenia nawiewno-wywiewne i wywiewne służą tam, gdzie potrzeba dużej efektywności, a także w chłodnictwie, do ochładzania monobloków ze sprężarkami. Serie OV i OVK są stosowane do wyrzutu powietrza przez ścianę, ale także w wentylacji przeciwpożarowej. Dopuszczalny jest ich montaż na ścianach zewnętrznych. Wentylatory przemysłowe zapewniają zdrowsze środowisko w pomieszczeniach komercyjnych.

Wentylatory z serii OV mają obudowę wykonaną z blachy stalowej pokrytej powłoką polimerową. Wentylatory OV i OVK posiadają skrzynkę zaciskową na froncie, a VKF z boku. Seria OV to asynchroniczne silniki z wirnikiem na zewnątrz i zabezpieczenie przed przegrzaniem. Łożyska kulkowe zwiększają żywotność silnika. Poszczególne modele różnią się silnikami, które mogą być dwu lub cztero-biegunowe , jedno lub trzyfazowe. Wydajność wentylatora można regulować płynnie lub skokowo. Jeśli chodzi o montaż to seria OV i OVK to wentylatory mocowane bezpośrednio na ścianie, a VKF w kanale wentylacyjnym. Przy instalacji OV jest potrzebna prostokątna płyta montażowa, a OVK wymaga okrągłej płyty.

Większość modeli w tej kategorii jest wykonana z blachy czarnej, ale są też modele z blachy niebieskiej ocynkowanej na przykład wentylator osiowy VKOMZ 250, z serii Z. Wersja standardowa to blacha stalowa z powłoką polimerową.

Jeśli chodzi o dane związane z wydajnością to w tej kategorii wentylatory mają dużą rozpiętość mocy. Najniższy model to Wentylator osiowy OV 250 1000 m3/h, gdzie wydajność to 1000 m3/h. Wentylator ma kształt prostokąta, a maksymalna temperatura to +60 stopni Celsjusza. Podobny model, który różni się wydajnością to Wentylator osiowy OV 450 5200 m3/h, gdzie wydajność to właśnie 5200 m3/h. Stopień ochrony to IP 24. Jest średnica to 450 mm. Modelem o najwyższej wydajności w tej serii jest Wentylator osiowy OV 630 12000 m3/h, gdzie wydajność to prawie 12000 m3/h, a średnica wentylatora to 630 mm, o czym informuje numeracja w nazwie. Nieco inny model to wentylator osiowy VKOMZ 315 1700 m3/h, o okrągłym kształcie, z blachy ocynkowanej w kolorze niebieskim. Posiada  jednofazowy silnik z zewnętrznym wirnikiem, z funkcją restartu automatycznego. Jako wentylator z serio VKOMz jest montowany w systemie wentylacyjnym lub bezpośrednio na ścianie. Pracuje w temperaturze do 40 stopni Celsjusza, a jego wydajność to 1700 m3/h. Przed instalacją należy zapoznać się z instrukcją i parametrami, tak aby montaż był bezpieczny i zgodny z przeznaczeniem. Wysokiej jakości wentylatory osiowe naścienne to ważny element dla zdrowej wymiany powietrza w pomieszczeniu i usuwaniu przykrych zapachów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl