do kasy suma: 0,00 zł

Wentylatory kanałowe w obudowie izolowanej do 200 [m3/h]

Znaleziono produktów: 1
Wentylator w obudowie izolowanej TT SILENT-M 100 240 m3/h blacha stalowa czarna
Wentylator w obudowie izolowanej TT SILENT-M 100 240 m3/h blacha stalowa czarna
Producent: Vents
Cena: 706,51 zł (netto: 574,40 zł )
szt.

Do czego służą wentylatory kanałowe izolowane?

Jednym z ich zastosowań może być wentylacja nawiewna. Polega ona na poborze przez instalację powietrza z zewnątrz i podania go do wentylowanego pomieszczenia lub pomieszczeń. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest instalacja wywiewna. Ona z kolei polega na wysysaniu powietrza z pomieszczeń, by w ten sposób zapewniać w nich odpowiednią jego cyrkulację. Spotyka się także urządzenia umożliwiające naprzemienne stosowanie obu modeli działania. Swoją nazwę zawdzięczają kanałom wentylacyjnym usuwającym i/lub dostarczającym powietrze.

Jakie korzyści przynoszą wentylatory kanałowe?

W pomieszczeniu może nagromadzić się nadmiar powietrza. Mógłby on być idealnym środowiskiem dla rozwoju wilgoci, a ta zaś - dla grzybów i drobnoustrojów. Jego stałe usuwanie rozwiązuje ten problem. Ponadto w zamkniętych obszarach może panować zaduch - ten z kolei źle wpływa na wydajność pracy, koncentrację czy bezpieczeństwo osób przebywających w zbyt nagrzanym i dusznym pokoju. Obu wspomnianym już wariantom instalacji towarzyszą także nieprzyjemne zapachy. Warto także wspomnieć o bardzo cichej pracy i wieloletniej zdatności do użytkowania.

Produkty z niniejszej kategorii

Izolacja sprawia, że praca wentylatora jest niemal niesłyszalna. Jego wydajność może wynosić przykładowo 1950 metrów sześciennych powietrza na każdą godzinę pracy urządzenia. Tak ogromna moc idzie w parze z niemal niesłyszalną pracą. Z tego względu polecany jest on osobom, które zainteresowane są wentylacją pomieszczeń wymagających ciszy lub obarczone prawnym górnym limitem hałasu. Jako przykłady można tu podać:

  • biblioteki,
  • szkoły,
  • uczelnie,
  • hale fabryczne,
  • placówki służby zdrowia,
  • przedszkola,
  • laboratoria,
  • inne placówki naukowe,
  • gospodarstwa domowe (szczególnie kuchnie i łazienki, gdzie ograniczony jest dostęp do świeżego powietrza),
  • i wiele innych.

W poniższej kategorii oferowane są wyłącznie produkty zaprojektowane do wieloletniego użytku. Ich obudowy wykonuje się z materiałów odpornych na skrajne temperatury czy mocne oddziaływania mechaniczne. Przykładowym materiałem jest stal. Zastosowanie ABS w wielu produktach ma na celu maksymalizację absorpcji dźwięku - z tego właśnie wynika cisza stanowiąca główny atut produktu.

Oferowane produkty cechuje także nacisk na bezpieczeństwo użytkownika. W wielu z nich można napotkać bezpieczniki termiczne. Po przekroczeniu dopuszczonego przez producenta poziomu temperatury wyłącza on urządzenie, zapobiegając przegrzaniu czy pożarowi. Jednak są one umieszczane w urządzeniach jedynie ze względów proceduralnych. Wentylatory kanałowe są urządzeniami o awaryjności w okolicach zera. Ich montaż możliwy jest pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Oznacza to, że można dopasować je do wymogów każdego pomieszczenia, w jakim mają służyć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl