Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Wentylator kanałowy Seria 100 VKO 100 m3/h tworzywo sztuczne biale
Wentylator kanałowy Seria 100 VKO 100 m3/h tworzywo sztuczne biale
Producent: Vents
Cena: 61,99 zł (netto: 50,40 zł )
szt.
Wentylator kanałowy Seria 125 VKO tworzywo sztuczne białe 185m3/h
Wentylator kanałowy Seria 125 VKO tworzywo sztuczne białe 185m3/h
Producent: Vents
Cena: 69,86 zł (netto: 56,80 zł )
szt.
Wentylator kanałowy Seria 150 VKO tworzywo sztuczne białe 298 m3/h
Wentylator kanałowy Seria 150 VKO tworzywo sztuczne białe 298 m3/h
Producent: Vents
Cena: 97,42 zł (netto: 79,20 zł )
szt.

W naszym sklepie mają Państwo do dyspozycji także wentylatory kanałowe różnych rodzajów, które dostępne są w wielu wersjach dopasowanych do potrzeb konkretnych systemów wentylacyjnych. Dzięki szerokiemu wyborowi tych produktów w naszej ofercie znaleźć można interesujące modele w korzystnych warunkach cenowych.
Wentylatory kanałowe określane też jako wentylatory rurowe, to wentylatory służące do transportu powietrza poprzez kanały wentylacyjne – na co wskazuje zresztą ich nazwa. Są one różnie budowane i posiadają różne parametry, dzięki czemu są niezwykle uniwersalne i nadają się do wykorzystania w wielu założeniach projektowych. Najczęściej montowane są w magazynach i halach, ale występować mogą także w domach – na przykład w kuchni. Wentylatory kanałowe mają też sporo innych zalet. Takich jak chociażby niski poziom hałasu, szeroki zakres wydajności, duży maksymalny spręż statyczny czy świetną sprawność. 

Wentylatory kanałowe możemy podzielić na kilka podstawowych rodzajów. Z pewnością znajdzie się wśród nich wentylator przelotowy (przepływowy), który cechuje się niewielką średnicą przy jednocześnie sporym sprężu. Wyróżnić można także wentylator przeciwbieżny z możliwością montowania w dowolnej pozycji i dużą wydajnością dzięki dwóm, umieszczonym przeciwbieżnie, wirnikom.

Wspomnieć należy też wentylator rewersyjny (nawiewno-wywiewny), który jest niezwykle cichy i posiada opcję wydmuchiwania powietrza zarówno do środka jak i na zewnątrz. Ponadto istnieje także wentylator kanałowy w wersji przeciwwybuchowej dostosowany do pracy w warunkach zwiększonego zagrożenia wybuchem w atmosferze pyłów lub gazów.

Wentylatory kanałowe mają dość tradycyjną budowę, ale można doszukać się w niej kilku ciekawostek. Jej centralnym elementem jest silnik, który wyróżnia się jednak zamienioną lokalizacją stojana i rotora, znajdującego się w tym przypadku razem z uzbrojeniami we wnętrzu wirującej obudowy. Ponadto napięcie obniżane jest przez specjalne uzbrojenie klatki, co daje możliwość regulowania obrotów mechanizmu silnikowego, którego wał jest połączony z wirującą obudową znajdującą się na dwóch łożyskach kulowych. W dodatku łożyska ustawione są w stojanie, a wirnik wentylatora wyważony jest na zewnętrznej średnicy wirującej obudowy. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań wentylatory kanałowe mogą mieć zaskakująco niewielkie rozmiary i posiadać możliwość chłodzenia silnika przy regulacji obrotów. Dlatego też urządzenia te są coraz bardziej popularne i coraz chętniej wykorzystywane przez fachowców do systemów wentylacyjnych.

W naszym sklepie znajdą Państwo wentylatory spełniające najbardziej wyśrubowane oczekiwania klientów w bardzo przystępnych cenach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl