Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Wentylatory kanałowe w obudowie izolowanej

Znaleziono produktów: 3
Wentylator w obudowie izolowanej KSB 100 240 m3/h blacha stalowa ocynkowana srebrna
Wentylator w obudowie izolowanej KSB 100 240 m3/h blacha stalowa ocynkowana srebrna
Producent: Vents
Cena: 1 002,70 zł (netto: 815,20 zł )
szt.
Wentylator w obudowie izolowanej KSB EC 100 280 m3/h blacha stalowa ocynkowana srebrna
Wentylator w obudowie izolowanej KSB EC 100 280 m3/h blacha stalowa ocynkowana srebrna
Producent: Vents
Cena: 1 710,19 zł (netto: 1 390,40 zł )
szt.
Wentylator w obudowie izolowanej TT SILENT-M 100 240 m3/h blacha stalowa czarna
Wentylator w obudowie izolowanej TT SILENT-M 100 240 m3/h blacha stalowa czarna
Producent: Vents
Cena: 706,51 zł (netto: 574,40 zł )
szt.

Wentylacja jest jednym z najpopularniejszych urządzeń, używanych zarówno w przemyśle, budynkach gospodarczych, jak i konstrukcjach mieszkalnych. Istnieje wiele technologii i rodzajów wentylatorów - ich użycie jest uwarunkowane przez indywidualne parametry, charakterystyczne dla każdego rodzaju urządzenia. Jednym z najpopularniej wykorzystywanych rodzajów wentylatorów, jest wentylacja w obudowie izolowanej.

Gdzie się ją stosuje?

W jaki sposób jest zbudowana?

Na jakim opiera się silniku i jak wygląda w jej przypadku kwestia regulacji prędkości?

Jakie są możliwości montażowe?

Wentylatory w obudowie izolowanej - gdzie się  je stosuje?
Wentylatory w obudowie izolowanej są powszechnie wykorzystywane w konstrukcji nawiewno-wywiewnych wentylacji. Najczęściej stosuje się je dla pojedynczych pomieszczeń lub budynków indywidualnych, coraz więcej możemy ich jednak spotkać także w konstrukcjach zbiorowego zamieszkania lub użyteczności publicznej. Dzięki specjalnej konstrukcji, wentylatory w obudowie izolowanej umożliwiają duży stopień konfiguracji systemu wentylacji. Umożliwia to przepływ powietrza zarówno w układzie liniowym, jak i pod kątem prostym. Dodatkowo - ocynkowana obudowa, z odpowiednią izolacją, pozwala na zamontowanie wentylatora w obudowie izolowanej w konstrukcji, która znajduje się na zewnątrz budynku.

W jaki sposób są skonstruowane wentylatory w obudowie izolowanej? 

Obudowa izolowana, w przypadku wentylatorów, oparta jest na aluminiowym lub stalowym szkielecie, na którym znajduje się ocynkowana - niekiedy dwuwarstwowa - płyta. Materiałem, który izoluje temperaturę zewnętrzną od wewnętrznej, najczęściej jest wełna mineralna. Jej druga funkcja izolacyjna dotyczy także dźwięków, dzięki czemu hałas, generowany przez wentylator, zostaje znacznie ograniczony. Na króćcach przyłączeniowych znajdują się gumowe uszczelki, które zapewniają odpowiednią odporność wentylatora na działanie czynników zewnętrznych - takich jak deszcz czy śnieg.

Silnik - wentylacja w obudowie izolowanej
Wentylatory w obudowie izolowanej bazują na asynchronicznych silnikach z zewnętrznym wirnikiem - dwu-, cztero- i sześciobiegunowych. Wirnik jest ocynkowany, a jego łopatki zagięte w tył. Dodatkowo, urządzenie chronione jest przed przegrzaniem przy pomocy termostyków z zaciskami. Celem wydłużenia możliwego okresu eksploatacji, stosowane są łożyska kulkowe. Bezpieczna praca, a także określone parametry wentylatora są osiągnięte poprzez specjalny schemat montażu. Podczas konstruowania wentylatora w obudowie izolowanej, na każdej turbinie przeprowadzany jest zabieg dynamicznego wyważania. Dzięki temu zapewniony zostaje na przykład niski poziom szumu wentylatora, podczas pracy.

Regulowanie prędkości wentylatora
Istnieją dwie możliwości pod kątem regulowania wydajności. Jedną z nich jest sposób płynny, za który odpowiada regulator tyrystorowy. Z kolei druga możliwość to tryb skokowy - który jest osiągany poprzez zastosowanie regulatora transormatorowego. Istnieje możliwość podłączenia wentylatorów w obudowie izolowanej w schemacie kilku jednostek, przypadających na ten sam sterownik. Jedynym warunkiem jest to, że dostępna moc i prąd nie będą wyższe, niż nominalne parametry, które producent określił dla danego regulatora.

Montaż wentylacji w obudowie izolowanej
Istnieje możliwość montażu pod praktycznie dowolnym kątem, w stosunku do osi wentylatora. Bardzo ważne jest, aby przyłącza elektryczne i cała instalacja zostały wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem, który znajduje się w DTR. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl