do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Wentylatory ścienne - jakie wybrać?

Łazienka zwykle jest miejscem o największej wilgotności w całym mieszkaniu. Ważne jest zatem, aby zadbać o odpowiednie odprowadzanie nadmiaru wilgoci z tego pomieszczenia. W warunkach domowych do tego celu sprawdzą się wentylatory ścienne i osiowe odprowadzające od 200 do 300 metrów sześciennych powietrza na godzinę.

 

Jak dobrać wentylator ścienny do łazienki?

Pierwszym parametrem na jaki warto zwrócić uwagę jest wydajność wentylatora. Jego sprawność mierzy się w metrach sześciennych na godzinę. Do średnich pomieszczeń i łazienek sprawdzą się wentylatory o sprawności w zakresie 200-300 m3/h. Będzie to optymalna sprawność zwłaszcza kiedy łazienka nie posiada okien. Kolejnym ważnym czynnikiem jest napięcie jakie wentylator potrzebuje do działania. Aby mieć gwarancję że nie dojdzie do żadnego przypadkowego porażenia prądem, w domu zaleca się instalację urządzeń zasilanych napięciem 12V. Wówczas nie trzeba obawiać się, że może dojść do porażenie poprzez przypadkowe zachlapanie wentylatora. 

 

Wentylatory ścienne - na co zwrócić uwagę?

Warto rozważyć umiejscowienie takiego wentylatora. W niektórych przypadkach korzystniejsze będzie zamontowanie wentylatora na suficie zamiast na ścianie. Odprowadzanie wilgoci i nieprzyjemnych zapachów będzie wtedy skuteczniejsze. Takie rozwiązanie jednak ciężko jest zaadaptować do mieszkań w blokach. Zatem możliwość instalacji wentylatora ściennego na suficie raczej skierowana jest do prywatnych prywatnych. Warto również zwrócić uwagę na estetykę danego wentylatora aby pasowała wyglądem do reszty pomieszczenia. Większość takich urządzeń jednak ma kolor biały, który w wielu łazienkach będzie neutralny. Również dla komfortu użytkowania, warto zwrócić uwagę na poziom hałasu jaki generuje wentylator ścienny. Dostępne są bowiem wentylatory niskoszumowe których praktycznie nie słychać w ogóle.

Przydatna funkcja wentylatorów na jaką równie warto zwrócić uwagę to sposób załączania ich. Niektóre mogą zostać włączone ręcznie za pomocą włącznika sznurkowego. Większą wygodę jednak zapewniają wentylatory wyposażone w czujnik ruchu który załącza urządzenie automatycznie po wejściu do łazienki. Dostępne są również takie, które posiadają higrostat czyli czujnik wilgotności. Takie wentylatory są najbardziej wydajne, gdyż włączają się wtedy, kiedy zarejestrują wzrost wilgoci w powietrzu.

 

Po co wentylator w łazience?

Nadmiar wilgoci może skutkować wieloma negatywnymi konsekwencjami w łazience. Jeśli powietrze w pomieszczeniu jest wilgotne przez dłuższy czas, na ścianach wytworzyć się może pleśń lub grzyb, które są szkodliwe dla zdrowia domowników. Odpowiedni wentylator ścienny może zatem uchronić od negatywnych skutków zdrowotnych wynikających z nadmiaru wilgoci w pomieszczeniu. Oprócz tego, wentylatory takie zapewniają świeże powietrze wolne od nieprzyjemnych zapachów znacznie poprawiając komfort użytkowania łazienki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl