Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Do czego służą wentylatory ścienne?

Wentylatory ścienne to urządzenia używane do bezpośredniego odprowadzania lub doprowadzania powietrza do pomieszczenia, na skutek różnicy ciśnień między wlotem i wylotem urządzenia.

 

Czym charakteryzują się wentylatory osiowe?

Wentylatory osiowe to wentylatory posiadające odpowiednio wyprofilowane łopatki umieszczone w osłonach cylindrycznych, które są umieszone pod określonym kątem do tak zwanej płaszczyzny obrotu. Łopatki są najczęściej montowane bezpośrednio na osi silnika elektrycznego. Nazwa "osiowe" pochodzi od faktu, że przy obrocie, łopatki zagarniają powietrze i przemieszczają je za wentylator w kierunku osiowym.

 

Wentylatory osiowe - zastosowanie

Wentylatory osiowe mogą być zastosowane do przetłaczania powierza przez stosunkowo wąskie przegrody - przykładowo ściany oraz do pracy z niedługimi przewodami wentylacyjnymi (do 3 metrów) o niskim oporze przepływu. Innym zastosowaniem tego rodzaju wentylatorów jest chłodnictwo. Ponadto urządzenia pochodzące z serii OVK i OV mogą mieć zastosowanie w prostym wyrzucie powietrza przez ścianę lub do spiętrzania powietrza w wentylacjach przeciwpożarowych.

 

Nasze wentylatory osiowe - charakterystyka

W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są wentylatory osiowe do użytku komercyjnego. Popularnymi wentylatorami są urządzenia o przepływie od 801 do 900 m3/h, nadające się do pomieszczeń gdzie potrzebna jest wysoka wydajność przy stosunkowo niskim oporze przepływu. Ich obudowa oraz wirniki skrzydełkowe wykonane są ze stalowej blachy pokrytej powłoką polimerową. Do ich produkcji wykorzystano asynchroniczne silniki, które posiadają zewnętrzny wirnik, a także termiczne zabezpieczenie, które posiada automatyczny restart. Najczęściej stosuje się dwu- lub cztero- biegunowe silniki, które dostępne są w wersjach jedno- lub trzyfazowych. Aby wydłużyć czas eksploatacji urządzenia, w naszych wentylatorach stosuje się niezawodne łożyska kulkowe. Możliwa jest również regulacja wydajności wentylatora za pomocą dwóch regulatorów: regulatora tyrystorowego oraz regulatora transformatorowego.  Regulatory tyrystorowe umożliwiają regulację prędkości obrotowej dzięki bezstopniowej zmianie napięcia, które z kolei jest regulowane za pomocą tyrystora. Natomiast regulatory transformatorowe pozwala na regulacje prędkości silników sterowanych napięciem poprzez zmianę napięcia wyjściowego. Jeden z najpopularniejszych modeli w naszym sklepie internetowym to wentylator osiowy OV 200 o wydajności 860 m3/h i mocy 55W.

 

Wentylatory osiowe - montaż

W ofercie sklepu Hojero dostępne są wentylatory z następujących serii: VKF, OV oraz OVK. Wentylatory z serii VKF montowane mogą być bezpośrednio w kanale wentylacyjnym za pomocą tak zwanych kołnierzy. Urządzenia OV są instalowane na ścianie przy pomocy prostokątnej płyty montażowej. Natomiast montaż wentylatorów OVK odbywa się przy pomocy okrągłej płyty montażowej.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl