Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Cena
  • Cena:

Izolacje do stalowych kanałów SPIRO

Znaleziono produktów: 32
Mata Wełna Paroc LamellaMat AluCoat 30mm 8m2 rolka niepalna kamienna
Mata Wełna Paroc LamellaMat AluCoat 30mm 8m2 rolka niepalna kamienna
Producent: Paroc
Cena: 215,12 zł (netto: 174,89 zł )
szt.
Mata Wełna Paroc LamellaMat AluCoat 40mm 6m2 rolka niepalna kamienna
Mata Wełna Paroc LamellaMat AluCoat 40mm 6m2 rolka niepalna kamienna
Producent: Paroc
Cena: 199,60 zł (netto: 162,28 zł )
szt.
Mata Wełna Paroc LamellaMat AluCoat 50mm 5m2 rolka niepalna kamienna
Mata Wełna Paroc LamellaMat AluCoat 50mm 5m2 rolka niepalna kamienna
Producent: Paroc
Cena: 190,34 zł (netto: 154,75 zł )
szt.
Mata Wełna Paroc LamellaMat AluCoat 80mm 3m2 rolka niepalna kamienna
Mata Wełna Paroc LamellaMat AluCoat 80mm 3m2 rolka niepalna kamienna
Producent: Paroc
Cena: 165,90 zł (netto: 134,88 zł )
szt.

Izolacje do stalowych kanałów SPIRO

Maty do izolacji to niezbędny element, który należy uwzględnić przy zakładaniu rekuperacji. Przydadzą się one również w trakcie izolowania przewodów wentylacyjnych oraz kanałów SPIRO. Wykonywane z materiałów wysokiej jakości stają się także pomocne w trakcie wyciszania rur. Przedstawiamy naszą kolekcję mat do izolacji przewodów SPIRO.

 

Rodzaje izolacji

Producenci izolacji do kanałów SPIRO oferują nam wiele ciekawych rozwiązań. W sprzedaży można znaleźć m.in. produkty do izolacji cieplnej, akustycznej oraz przeciwkondensacyjnej. Wszystkie z nich można znaleźć w ofercie sklepu Hojero.pl.

 

Izolacja cieplna

Jej wykonanie zabezpieczy rury przed utratą ciepła. Brak izolacji cieplnej odbije się na temperaturze nawiewanego powietrza, które będzie chłodniejsze. To z kolei przełoży się na wzrost kosztów ogrzewania.

 

Izolacja akustyczna

Maty izolujące pomagają także w wyciszeniu całej rekuperacji. Dzięki temu pomieszczeń przestaną przedzierać się odgłosy i dźwięki wywoływane przepływem powietrza w kanałach wentylacyjnych. Z pomocą przychodzą maty oraz specjalnie zaprojektowane w tym celu tłumiki.

 

Izolacja przeciwkondensacyjna

Izolacja kanałów SPIRO ma również wpływ na ich ochronę przed działaniem wody, które może się w nich skraplać. Dochodzi do tego pod wpływem różnić temperatur, jakie zachodzą pomiędzy pomieszczeniem a przewodem wentylacyjnym. Dzięki odpowiedniej izolacji problem ten można jednak rozwiązać. Przed wyborem maty warto jednak zastanowić się nad grubością maty. Im niższe temperatury zimą panują w Twojej okolicy, tym grubsza powinna być izolacja przewodów.

 

Montaż izolacji kanałów SPIRO

Ogromną zaletą mat izolacyjnych jest łatwość w montażu. Wcześniej zawieszony przewód SPIRO wystarczy owinąć izolacją dokoła. W trakcie tej czynności należy zwrócić uwagę na to, by pokryć nią cały przewód wentylacyjny. Następnie matę należy połączyć w miejscu styku jej dwóch odcinków. W zależności od modelu można je połączyć poprzez zszycie lub zastosowanie obejm. 

 

Maty lamelowe – produkt do zadań specjalnych

Maty lamelowe zapewniają użytkownikom świetnej izolacji termicznej. Składają się one z dwóch warstw – okładziny ze zbrojonej folii aluminiowej oraz lamelu, wykonanego z mocnych i elastycznych włókien. Taka konstrukcja sprawia, że idealnie sprawdzają się do izolowania narożników i zagięć.

 

Polecane izolacje do kanałów SPIRO 

Na Hojero.pl znajdziesz wszystko, czego potrzeba Ci będzie do rekuperacji i systemów wentylacyjnych. Zapoznaj się z naszą ofertą i dołącz do grona naszych klientów!

 

Mata z Isover Ventilam Alu 100

Mata została wykonana z wełny szklanej i jest przeznaczona do wszystkich typów izolacji. Charakteryzuje się dużą sprężystością oraz wytrzymałością. Produkt cieszy się dużą popularnością i jest łatwy w montażu.

 

Samoprzylepna mata lamelowa KLIMAFIX 

Mata KLIMAFIX to samoprzylepny produkt, który znakomicie sprawdzi się w trakcie uszczelniania przewodów wentylacyjnych. Dodatkowo zapewniają rurom SPIRO ochrony przed kondensacją pary. Jedna z powierzchni maty pokryta jest klejem – po oderwaniu folii PE wystarczy więc jedynie przyłożyć matę do przewodu, a następnie dobrze docisnąć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl