do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania

Rekuperacja instalacja

Znaleziono produktów: 143
Elastyczna rura wentylacyjna przewód IP Kanał 75mm z jonami srebra
Elastyczna rura wentylacyjna przewód IP Kanał 75mm z jonami srebra
Producent: HOJERO
Cena: 291,00 zł (netto: 236,59 zł )
szt.
Skrzynka rozdzielacza jednorzędowego IZOLw 160/8x75
Skrzynka rozdzielacza jednorzędowego IZOLw 160/8x75
Producent: HOJERO
Cena: 171,69 zł (netto: 139,59 zł )
szt.
Anemostat Nawiewny KN-VG / Wywiewny KW_VG do skrzynek rozprężnych
Anemostat Nawiewny KN-VG / Wywiewny KW_VG do skrzynek rozprężnych
Producent: HOJERO
Cena: 13,10 zł (netto: 10,65 zł )
szt.
Anemostat nawiewny SR TFF do skrzynek rozprężnych biały okrągły metalowy
Anemostat nawiewny SR TFF do skrzynek rozprężnych biały okrągły metalowy
Producent: HOJERO
Cena: 29,99 zł (netto: 24,38 zł )
szt.
Anemostat wywiewny SR EFF do skrzynek rozprężnych biały okrągły metalowy
Anemostat wywiewny SR EFF do skrzynek rozprężnych biały okrągły metalowy
Producent: HOJERO
Cena: 21,34 zł (netto: 17,35 zł )
szt.
Anemostat z kołnierzem WP A VRF Plastikowy  biały
Anemostat z kołnierzem WP A VRF Plastikowy biały
Producent: Vents
Cena: 13,68 zł (netto: 11,12 zł )
szt.
Czerpnia/wyrzutnia Ścienna Aluminiowa UELA-AL do rur spiro sztywnych
Czerpnia/wyrzutnia Ścienna Aluminiowa UELA-AL do rur spiro sztywnych
Producent: Alnor
Cena: 37,83 zł (netto: 30,76 zł )
szt.

Standardowe systemy wentylacyjne, choć są bardzo wydajne i wielokrotnie stosowane w przemyśle, nie są idealne. Mają wiele wad, które wpływają na ich funkcjonalność, wśród których najbardziej dotkliwe są wychładzanie pomieszczeń oraz nieusuwanie wilgoci, która jest problematyczna. Z tego też powodu dużo bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest zastosowanie rekuperacji, która stanowi dużo skuteczniejszą alternatywę. Rozwiązanie to umożliwia bardzo dużą kontrolę powietrza, które jest tłoczone do pomieszczenia, a które usuwane. Jeśli chodzi o schemat działania tego rozwiązania, to jest ono dość proste, ponieważ głównym urządzeniem będącym sercem całej instalacji jest rekuperator.

Służy on do odzysku ciepła z powietrza zanieczyszczonego, które jest usuwane z pomieszczeń. Wyciąga on powietrze w dwóch kierunkach jednocześnie, pierwszy strumień to powietrze zimne i czyste, które pochodzi z zewnątrz budynku, drugi strumień natomiast powietrze z wnętrza pomieszczenia. W rekuperatorze dochodzi do spotkania tych dwóch strumieni, które wymieniają ze sobą ciepło. Nie zachodzi jednak mieszanie się powietrza, ponieważ strumienie płyną w oddzielnych tunelach, które mają możliwość wyłącznie przekazywania ciepła. Od urządzenia powietrza jak następnie rozprowadzane po wszystkich pomieszczeniach. System Pen oprócz ogrzewania świeżego powietrza daje również niesamowite możliwości w jego oczyszczaniu. Dzięki zastosowaniu najnowszych filtrów, które są wyposażone w liczne substancje, taki system jest w stanie zatrzymać ponad 98% zanieczyszczeń i alergenów, które znajdują się w powietrzu zarówno tym tłoczonym, jak i pobieranym. W zależności od wielkości rekuperatora oraz powierzchni instalacji zależy również fakt jaką przepustowość musi ona osiągać.

W przypadku większych pomieszczeń konieczne jest zastosowanie większej liczby punktów rekuperacji oraz większej liczby wylotów na zewnątrz. Jeśli chcemy osiągnąć dużą przepustowość musimy się również liczyć z tym, że konieczne będzie zastosowanie zastosowanie większych kanałów wentylacji. jednakże rozwiązanie to jest nie tylko przydatne w przedsiębiorstwach i firmach, gdzie w trakcie pracy wydzielają się substancje szkodliwe, ale również w domach jednorodzinnych.
Choć takie rozwiązanie jest nieco droższe niż zwykła wentylacja grawitacyjna, jednak koszty użytkowania i zyski, jakie przynosi odzysk ciepła, bardzo szybko to zwracają. Ponadto dzięki filtrowaniu powietrza, które jest wtłaczane do pomieszczenia, możemy zapewnić najwyższą jakość powietrza w pomieszczeniach, dzięki czemu chronimy naszych pracowników i bliskich przed wpływem zanieczyszczenia środowiska na organizm.

Jest to również bardzo dobre rozwiązanie, gdyby albo nasi bliscy jesteśmy bardzo podatni na alergię lub cierpimy na choroby związane z układem oddechowym. Zastosowanie najnowocześniejszych technologii sprawia, że rekuperacja gwarancja bezpieczeństwa i najwyższej jakości powietrza. Ponadto zastosowanie takiego rozwiązania w zakładach umożliwia zapewnienie komfortowych warunków pracy, które przekładają się na efektywność pracowników i ograniczają występowanie wypadków przy pracy. Pozwala to również utrzymać temperaturę w pomieszczeniach  co jest bardzo istotne w przypadku lakiernictwa czy laboratoriów, gdzie każde wahania są groźne.  Stosowane przez nas rozwiązania, są najwyższej jakości oraz posiadają certyfikaty potwierdzające ich wartość.Posiadamy rozwiązania zarówno do domów jednorodzinnych jak i budynków przemysłowcy, dzięki którym na ogrzewaniu zaoszczędzisz ponad 30%.        

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl