do kasy suma: 0,00 zł

Kanały i rury wentylacyjne

Znaleziono produktów: 398
 Mufa MSF D-125mm do rur spiro wykonana ze stali ocynkowanej
Mufa MSF D-125mm do rur spiro wykonana ze stali ocynkowanej
Producent: HOJERO
Cena: 5,37 zł (netto: 4,37 zł )
szt.
DAR PRZEPUSTNICA PJS125/C-OC-G  do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
DAR PRZEPUSTNICA PJS125/C-OC-G do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
Producent: HOJERO
Cena: 96,68 zł (netto: 78,60 zł )
szt.
DAR PRZEPUSTNICA PJSS100/C-OC-G  do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
DAR PRZEPUSTNICA PJSS100/C-OC-G do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
Producent: HOJERO
Cena: 88,08 zł (netto: 71,61 zł )
szt.
DAR PRZEPUSTNICA PJSS150/C-OC-G  do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
DAR PRZEPUSTNICA PJSS150/C-OC-G do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
Producent: HOJERO
Cena: 102,28 zł (netto: 83,15 zł )
szt.
DAR PRZEPUSTNICA PJSS160/C-OC-G  do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
DAR PRZEPUSTNICA PJSS160/C-OC-G do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
Producent: HOJERO
Cena: 114,08 zł (netto: 92,75 zł )
szt.
DAR PRZEPUSTNICA PJSS200/C-OC-G  do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
DAR PRZEPUSTNICA PJSS200/C-OC-G do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
Producent: HOJERO
Cena: 147,83 zł (netto: 120,19 zł )
szt.

Osprzęt i akcesoria służące do montażu instalacji muszą być bardzo dokładnie dopasowane do jej wszystkich części składowych, ponieważ wystarczy małe niedociągnięcie, aby nawet najwyższej jakości sprzęt wentylacyjny i klimatyzacyjny nie funkcjonował prawidłowo. Szeroki asortyment rur wentylacyjnych i innych elementów wykonanych z precyzyjnie dobranych materiałów jest niezbędny w pracy instalatora wentylacji.

 

Kanały i Rury wentylacyjne

Rury wentylacyjne służą do transportu powietrza w systemach wentylacji w obiektach prywatnych i przemysłowych. Często stosuje się wentylację mechaniczną połączoną z rekuperatorem, ponieważ wentylacja grawitacyjna w dobrze ocieplonych budynkach przestała spełniać swoją funkcję. Kanały i rury wentylacyjne możemy podzielić na:

- kanały elastyczne aluminiowe,

- kanały elastyczne z tworzywa,

- kanały stalowe SPIRO.

 

Kanały elastyczne aluminiowe mogą być izolowane wełną mineralną o grubości 25 mm, która pokryta jest warstwą folii aluminiowej. Aluminiowa warstwa wewnętrzna ma na celu tłumienie dźwięków. W razie wystąpienia pożaru rura elastyczna nie wydziela szkodliwych substancji. Przeznaczone są do układów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Natomiast przewody wentylacyjne niklowo-aluminiowe nieizolowane wyróżniają się dużą elastycznością i wytrzymałością. Przewód elastyczny nieizolowany typu FLEX ALU D-125mm aluminiowy giętki może być stosowany w temperaturze od -30 do 200°C.

 

Kanały elastyczne z tworzywa wykonane są z polietylenu, wewnętrzna warstwa ma właściwości antystatyczne. Kanały elastyczne tego typu można kłaść bezpośrednio na betonie. Elastyczne odcinki kanałów wentylacyjnych muszą być wykonane z materiałów niepalnych, IP kanał OV owalny spełnia wszystkie te kryteria. Zastosowanie dobrej jakości produktu umożliwia skonstruowanie systemu wentylacyjnego o wysokiej skuteczności. Wydajność powietrza przy zastosowaniu tego typu rury wynosi od 33 do 44 przy prędkości 3,0 - 4,0 m/s.

 

Elastyczna karbowana rura wentylacyjna GREEN Ag Spectra z jonami srebra przeznaczona jest do stosowania w systemach wentylacji i rekuperacji, jej wnętrze pokryte jest antybakteryjną i antygrzybiczą warstwą, która zawiera srebro. Zastosowanie tego pierwiastka umożliwia utrzymywanie się działania bakteriobójczego przez wiele lat pomimo różnic temperatury. Elastyczne rury są na zewnątrz faliste, a wewnątrz posiadają śliską powierzchnię, co skutkuje niskim oporem powietrza. Zastosowanie takiej faktury w środku sprawia, że jest ona antystatyczna, a w konsekwencji brud i kurz nie zalegają wewnątrz rur. Konstrukcja rury składająca się z dwóch połączonych ścian, pomiędzy którymi są przestrzenie powietrzne, powoduje, że ma ona właściwości dźwiękoszczelne. Charakteryzuje się również bardzo wysoką wytrzymałością na ucisk, dlatego można ją zalewać betonem.

 

Kanały stalowe SPIRO, to m.in. rura spiro sztywna, kanał 1,5 m, 100-315 mm wykonana jest z metalu i ocynkowna, do jej połączenia potrzebne są jeszcze nyple i złączki nyplowe

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl