Darmowa dostawa od 500zł (paletowa od 1500zł)!
do kasy suma: 0,00 zł

Taśmy kauczukowe w Hojero.pl

 

Czy remontujesz lub budujesz dom? Dlatego potrzebujesz na stałe przytwierdzić do siebie dwa elementy? W obrębie tej kategorii znajdziesz taśmy kauczukowe o grubościach 3mm i długościach od 12 m. To produkty, które charakteryzują się wysoką elastycznością. Wykonane są z pianki kauczukowej (FEF). Doskonale sprawdzą się podczas izolacji ciepła i zimna. Nadają się także do izolacji instalacji sanitarnych, łączenia mat izolacyjnych, ale także do izolowania nieregularnych kształtów.

 

Jak wybrać taśmę kauczukową?

Wybranie odpowiedniej taśmy zależy w szczególności od tego, do czego chcesz ją zastosować. Zanim zdecydujesz się, na którąś z taśm kauczukowych, sprawdź jakimi właściwościami się charakteryzują. Taśmy kauczukowe dzielą się na te z klejem syntetycznym oraz z klejem naturalnym. Spośród innych rodzajów taśm, te wyróżniają się wysoką przyczepnością, to sprawia, że można je stosować na gładkich i porowatych powierzchniach. Po nałożeniu są trudne do oderwania. Dlatego możesz korzystać z nich także wtedy, gdy chcesz zaizolować, połączyć oraz zabezpieczyć np. paczkę. Dostępne są także taśmy kauczukowe z klejem akrylowym, jednak w odróżnieniu od taśm kauczukowych z poprzednimi klejami te wiążą dopiero po upływie 24 godzin.

 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając izolacyjną taśmę kauczukową?

Przed wybraniem taśmy kauczukowej, zwróć uwagę także na powierzchnię na jej ma być zastosowana. Sprawdź także to, czy taśma ma być użyta na zewnątrz czy na wewnątrz. Jeżeli taśma będzie wystawiona np. na oddziaływanie promieni słonecznych, zdecyduj się na produkt pokryty masą klejącą odporną na działanie promieni UV.

 

Jak używać izolacyjnej taśmy kauczukowej?  

Zaletą taśmy kauczukowej jest to, że łatwa podczas używania. Przed nałożeniem jej należy oczyścić powierzchnię z kurzu oraz wysuszyć. Prawidłowe aplikowanie jej polega na owijaniu  w wybranym miejscu. Taśmę należy naciągnąć tak, aby zwęziła się do 2/3 swojej szerokości. Kolejne warstwy należy układać za zakładkę 50 procent. Korzystając z tej metody nakładania jej, taśma będzie ściśle dolegać do przedmiotu zabezpieczanego oraz kolejnych warstw taśmy. Naciągnięcie taśmy jest konieczne i gwarantuje uzyskanie odpowiedniej siły przywierania. W ciągu kilku godzin od nałożenia taśmy następuje wulkanizacja warstw.

 

Jak odrywać taśmę kauczukową?

Jeśli okaże się, że przykleiłeś taśmę kauczukową nieprawidłowo, odrywaj ją od powierzchni pod kątem, zaczynaj zawsze od jednego z rogów. Jeżeli będziesz odrywać ją w temperaturze poniżej 5 stopni Celsjusza, pamiętaj o tym, że może trzeszczeć i być podatną na zerwanie. Natomiast na powierzchni, z której będzie odrywana mogą pozostać resztki kleju.

Sprawdź naszą ofertą i wybierz taśmę kauczukową, której potrzebujesz. Masz pytania dotyczące taśm kauczukowych? Skontaktuj się z nami.  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl