do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • Cena:

Przepustnice stalowe ocynkowane z uszczelka

Znaleziono produktów: 17
DAR PRZEPUSTNICA PJS125/C-OC-G  do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
DAR PRZEPUSTNICA PJS125/C-OC-G do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
Producent: HOJERO
Cena: 96,68 zł (netto: 78,60 zł )
szt.
DAR PRZEPUSTNICA PJSS100/C-OC-G  do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
DAR PRZEPUSTNICA PJSS100/C-OC-G do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
Producent: HOJERO
Cena: 88,08 zł (netto: 71,61 zł )
szt.
DAR PRZEPUSTNICA PJSS150/C-OC-G  do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
DAR PRZEPUSTNICA PJSS150/C-OC-G do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
Producent: HOJERO
Cena: 102,28 zł (netto: 83,15 zł )
szt.
DAR PRZEPUSTNICA PJSS160/C-OC-G  do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
DAR PRZEPUSTNICA PJSS160/C-OC-G do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
Producent: HOJERO
Cena: 114,08 zł (netto: 92,75 zł )
szt.
DAR PRZEPUSTNICA PJSS200/C-OC-G  do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
DAR PRZEPUSTNICA PJSS200/C-OC-G do rur spiro metalowa stalowa ocynkowana
Producent: HOJERO
Cena: 147,83 zł (netto: 120,19 zł )
szt.

Przepustnice stalowe - ważny element instalacji wentylacyjnej 

Przepustnice stalowe ocynkowane służą do budowy systemów dystrybucji gorącego powietrza. System DGP dba o  skuteczne wykorzystywanie ciepła, które powstało w wyniku spalania drewna, dzięki czemu umożliwia perfekcyjne ogrzanie wszystkich pomieszczeń domowych. Dobór odpowiedniej przepustnicy umożliwa stworzenie solidnego, trwałego, kompleksowego systemu do dystrybucji gorącego powietrza. Co powinniśmy o nich wiedzieć? Które z nich będą najbardziej korzystnym wyborem? Przyjrzyjmy się zagadnienieniu z bliska. Zaczynamy! 

 

Przepustnica stalowa i jej charakterystyka

Przepustnice wentylacyjne są jednymi z część całej instalacji wentylacyjnej. Biorą udział w dystrybucji powietrza. Wraz z innymi elementami tworzą rurociąg wentylacyjny. Ustawa dotycząca warunków technicznych budynku, nakłada obowiązek montownia przepustnic. Przepustnice powinny być zlokalizowane w miejscach, które będą umożliwiać regulacje instalacji oraz odcięcie dopływu powietrza zewnętrznego czy wypływ powietrza wewnętrznego. Dzięki przepustnicy możemy sterować ilością dystrybucji powietrza.

 

Przepustnice i ich rodzaje 

Najlepszej jakości przepustnice wykonane są z blachy ocynkowanej. Co więcej, by cieszyć się bezawaryjnością oraz najwyższej klasy pracą, przepustnice wyposażone w uszczelki będą najbardziej trafnym wyborem. Dzięki zamontowanej uszczelce, przepływ będzie szczelnie zamknięty. Guma, z której wykonano uszczelkę charakteryzuje się odpornością na temperatury do 60°C.  Takie rozwiązanie sprawia, że nawet podczas najbardziej gorących strumieni powietrza, uszczelka będzie spełniać swoje zadanie. 

Przepustnice stalowe ocynkowane nadają się do podłączenia ich do rur typu spiro. Dzięki temu, ich montaż nie jest procesem skomplikowanym. 

By dopasować przepustnice do swojej instalacji wentylacyjnej, należy zwrócić szczególną uwagę na jej parametry, głównie średnicę. Do wyboru pozostają przepustnice o średnicy 100mm, 125mm, 150mm, 160mm, 200mm. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników. 

 

Przepustnice trójnikowe

 Przepustnice trójnikowe od długiego czasu cieszą się popularnością i uznaniem dotychczasowych użytkowników. Znajdują zastosowanie do rur spiro oraz gruntownych wymienników ciepła. Przepustnica trójnikowa pełni rolę rozdzielacza powietrza. Zastępuje aż dwie standardowe przepustnice. Co ważne, modele trójnikowe są bardzo łatwe w regulacji. Strumień powietrza może być skierowany w prawo bądź w lewo, by zamknąć drugi kierunek przepływu powietrza. 

Przepustnica trójnikowa umożliwia również zasysanie powietrza jednej z odnóg, które są źródłami powietrza (no. okap z kominka, czerpnia zewnętrzna czy gruntowny wymiennik ciepła).

By sterowanie przepustnicami była jak najbardziej komfortowe, wyposażono ich średnicę w uchwyt KIT-DS-H. 

Wybierz przepustnice stalowe ocynkowane najwyżej jakości, i ciesz się bezawaryjną pracą swojej instalacji wentylacyjnej. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl