do kasy suma: 0,00 zł

Systemy kanałów wentylacyjnych okrągłych

Produkty najlepszej
jakości dostępne
od ręki

Dowiedz się więcej

System kanałów okrągłych – domowy system wentylacyjny

Kanały wentylacyjne stanowią jeden z ważniejszych i niezbędnych elementów wentylacji grawitacyjnej. Niewłaściwy dobór i montaż systemu wentylacyjnego może skutkować tym, że nie będzie on spełniał swojej funkcji.

W rezultacie w pomieszczeniach pojawią się nieprzyjemne zapachy, wilgoć i grzyb, który jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Takie zjawisko może również prowadzić do nieestetycznego wyglądu pomieszczeń oraz złego samopoczucia wszystkich domowników. Wielkość systemu wentylacyjnego jest zależna od ilości pomieszczeń, w których dochodzi do gromadzenia się zużytego powietrza takich jak ubikacja, łazienka czy kuchnia. Wymienione pomieszczenia wymagają zainstalowania prawidłowo działającego systemu wentylacji, aby nie doszło do nieprzyjemnych i niewygodnych problemów. W zabudowie domowej najlepszym i najbardziej popularnym sposobem wentylacji jest system kanałów okrągłych.

Cechy charakterystyczne – system kanałów okrągłych

Jedną z najważniejszych rzeczy w każdym systemie wentylacyjnym jest jego prawidłowy montaż. Aby był on prosty i możliwy do zrealizowania, niezbędne są odpowiednio zaprojektowane elementy, które prawidłowo dobrane i dopasowane sprawią, że  system wentylacyjny stanie się funkcjonalny i w pełni wykorzystany.
System wentylacyjny okrągły składa się z kilku elementów, które połączone w całość stworzą odpowiedni do każdej zabudowy system kanałów wentylacyjnych.
W jego skład wchodzą:

- rury wentylacyjne – czyli kanały i przewody wentylacyjne. Wykonywane są z elastycznego tworzywa sztucznego oraz stali. Zadaniem rur wentylacyjnych jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, doprowadzają świeże powietrze z zewnątrz, do wewnątrz pomieszczenia.
- Łącznik kanałów – jak sama nazwa wskazuje jest to element łączący poszczególne przewody. Dzięki niemu można wydłużyć rurę w taki sposób, aby prawidłowo dopasować ją do warunków technicznych w miejscu montażu. Materiał, z którego jest wykonany jest taki jak na rury wentylacyjne.
- kolano pionowe – pozwala na prawidłowe złączenie przewodów położonych w pionie. Dostępne są w różnym kącie nachylenia 45 stopni i 90 stopni, te drugie są bardziej popularne.
- kolano poziome – ten element posiada takie samo zastosowanie jak kolano pionowe, z tym, że łączy przewody wentylacyjne w poziomie.

wtedy, kiedy przepływ powietrza ma przebiegać w jednym, określonym kierunku.
- redukcja okrągła wielośrednicowa – jest to część umożliwiająca płynne przejście osiowe z kanału o większej średnicy do kanału o średnicy mniejszej.
- łączniki przekrojów – pozwalają na łączenie kanałów wentylacyjnych płaskich z okrągłymi na różnej płaszczyźnie.
- kołnierz gumowy – jego zadaniem jest ochrona zakończeń kanałów okrągłych przed różnymi uszkodzeniami, a także redukuje wszelkie wibracje. Każdy z tych elementów może okazać się niezbędny w wentylacji domowej. Dlatego tez bardzo istotne jest odpowiednie zaprojektowanie i stworzenie systemu wentylacyjnego, który prawidłowo działający posłuży na bardzo długi okres czasu.

System kanałów okrągłych – dlaczego warto?

Kanały okrągłe - Szybko, tanio, skutecznie…

System kanałów okrągłych cechuje się wielozadaniowością - jest tani, łatwo dostępny i prosty w montażu, a dodatkowo posiada nieskomplikowaną konstrukcję. Kanały okrągłe są lekkie i nie wymagają dwupunktowego mocowania, co często pozwala na obniżenie kosztów (nie ma konieczności wynajęcia drogich fachowców). Ponadto wykonane są z mocnych i trwałych materiałów i w znaczny sposób ułatwiają uzyskanie linearnego przepływu powietrza. Dany system jest nie tylko wysoce odporny i szczelny, ale także prosty w czyszczeniu. Na pewno sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów i z pewnością sprawdzi się w każdym domu.

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • Cena:

Aluminiowy kanał elastyczny
Aluminiowy kanał elastyczny
Producent: Vents
Cena: 7,83 zł (netto: 6,37 zł )
szt.
Kanał elastyczny ø100
Kanał elastyczny ø100
Producent: Vents
Cena: 8,17 zł (netto: 6,64 zł )
szt.
Kanał elastyczny Ø125
Kanał elastyczny Ø125
Producent: Vents
Cena: 9,64 zł (netto: 7,84 zł )
szt.
Kanał elastyczny Ø150
Kanał elastyczny Ø150
Producent: Vents
Cena: 12,05 zł (netto: 9,80 zł )
szt.
Kanał okrągły Ø100
Kanał okrągły Ø100
Producent: Vents
Cena: 6,97 zł (netto: 5,67 zł )
szt.
Kanał okrągły Ø125
Kanał okrągły Ø125
Producent: Vents
Cena: 8,86 zł (netto: 7,20 zł )
szt.
Kanał okrągły Ø150
Kanał okrągły Ø150
Producent: Vents
Cena: 11,62 zł (netto: 9,45 zł )
szt.
Kolano mimośrodowe
Kolano mimośrodowe
Producent: Vents
Cena: 25,22 zł (netto: 20,50 zł )
szt.
Kolano okrągłe 45°
Kolano okrągłe 45°
Producent: Vents
Cena: 7,66 zł (netto: 6,23 zł )
szt.
Kolano okrągłe 90°
Kolano okrągłe 90°
Producent: Vents
Cena: 9,12 zł (netto: 7,41 zł )
szt.
Kolano pionowe 90° łącznikowe
Kolano pionowe 90° łącznikowe
Producent: Vents
Cena: 5,42 zł (netto: 4,41 zł )
szt.
Kołnierz gumowy
Kołnierz gumowy
Producent: Vents
Cena: 7,31 zł (netto: 5,94 zł )
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl